Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 41 -


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui floaredemac
Pe unde sunteti, fetelor cucuietelor?
Eu sunt aici si citesc fiecare rand, profit de fizicul sotului, muncesc, planuiesc iesiri, petreceri. Mi-e foame intr-una si as manca numai de la fast-fooduri si chiar o fac, ca nu-s gravida, deci macar sa-mi bucur burdihanul[pup] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Floricicademac, e posibil sa ne vedem maine, deci?[pup][flo}] Eu sunt o chestie de un metru jumate, acum arat ca un balon, am o tentativa de coada stransa la spate... mi-ar parea tare bine sa ne reperam![:)][8D] R.[gravired] 23 + [baietel] tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonella [pup] Sa dea Dumnezeu! Aristica, sa stii ca eu de cand sunt gravida visez numai la shaorma (doar dintr-un anumit loc, unde mananc de vreo 6 ani si am incredere) si la mc fish! Ciudat e ca de la astea nu mi-a fost nici o data rau, dar de la restul...[bang] Norocul meu e ca nu pot manca foarte des chestiile respetive fiindca nu sunt la mine in oras, ca altfel ma faceam cat casa. Nu ca as fi vreo silfida in momentul de fata, la 76 de kg. [bang] Si... sa nu uitam de celebrii creveti [:D] Abuzeaza-l pe sot, profita de el! Ca uite eu acum salivez dupa al meu, dar nu indraznim nimic! [:D]
[gravired]16+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandra, eu sper sa ajung pe la 6:30-7 acolo, ca sa termin mai repede. Eu sunt ditamai omul, de cca 1.70 m si... grasuta (ma laud cu 76 de kg, dar poate intre timp sunt mai multe). O sa fiu in blugi, probabil cu o bluza cu roz. Sper sa ne cunoastem! [pup]
[gravired]16+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abuzez, floricica, abuzez[:I]. Nu stiu daca ma credeti, dar eu, dupa 2 fiv-uri cu "proaspeti" si un transfer de "congelati", cu un sot cu OATS severa, cu o singura trompa permeabila si functionala, fara nicio monitorizare a ovulatiei, tot sper la un bebe. Desi consortul meu se gandeste deja la al treilea fiv, pe care vrea sa-l facem tot cu Albu, deoarece i-a inspirat incredere, noi tot speram. Si acum, dupa un an in care ne-am dus viata in functie de cum ne planificau doctorii, suntem, in sfarsit, linistiti. O singura data, dupa ce am prestat in rasete cand am vazut ca ovulez, ne-am spus ca au trecut 24 de ore de la testul de ovulatie si ne uitam unul la altul ca doi liceeni rusinati. Si ne-am facut floricele, am pus un film si am lasat-o incolo de "planificare" la 24 de ore. Stiti cand tre' sa apara ciclosul? Marti. Adica la o zi dupa una dintre zilele mele de nume. Stiti ce o sa facem intre-timp? Petreceeeeerrriiii[:D] ...asa ca in calitate de mandra posesoare a pasnicei mutatii MTHFR A 1298C-hetero si a numelui de Gabriela, declar deschisa perioada de vinisor rosu - online, desigur - si invit la vinisor pe toata lumea: fivoase, inseminate, gravidute, lauze, aspirante MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristica cred ca o sa ma bag la un vin rosu cu tine adevarul e ca de cand zic .........pana acum nu am reusit vroiam sa beau pana la ovulatie, si uite ca sunt in perioada fertila si nimic (am avut de invatat pt examen),dar diseara cred ca desfac o sticla si ma cinstesc singura, deoarece sotul o sa fie pe stadion la meci la Steaua ruxandra [pup] denisa cam cumintica in ultimul timp, sa stii ca te astept cu beta mare[pup] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA 3 IA, FIV 1 nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...