Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 41 -


Recommended Posts

Fetelor, am uitat sa va zic, ieri la Fundeni, mi s-a spus sa merg in continuare pe acelasi tratament si dozaj ( inclusiv aspenter) si sa revin cu urmatoarea eco, in speranta ca pana atunci dr mea se va razgandi si va accepta intreruperea aspenterului ( ceea ce nu cred), asa ca nu cred ca mai merg la Fundeni, pt ca nu vad rostul.

M-au pus sa fac si homocisteina ( abia in saptamana 28) , si nu stiu la ce imi mai folosea asa tarziu!!

In plus de data asta, mi-a iesit si LA ( SAFL) pozitiv, desi data trecuta era negativ. Aveti idee cum vine asta??? D-na Uscatescu desi era acolo, nu a stat de vb cu mine, ci mi-a pasat dosarul d-nei Viorica ( tot respectul pt dansa). In schimb Uscatescu chiar m-a dezamagit, repeta de zeci de ori niste lucruri banale, unor pacienti care nu intelegeau, in schimb , lucrurile importante le trata superficial.Asta e parerea mea, sper sa nu supar pe nimeni!!

 

[pup][pup] toate mutantele si burticile!

 

[gravi] FVL heterozigot, 27 de saptamani [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dangabriela cred ca ai prins-o intr-o zi proasta pe d-na dr [V], si eu am prins-o odata, stiu cum e [bang] Dc esti din Buc mai du-te odata la ea sa-ti explice sau scrie-i un mail.

Felix asa tb sa gandesti, sa vb cu bebita in f zi si fii optimista. [pup]

Lorena tu ce mai faci? Parca tb sa ajungi la Fundeni.

Denisa au venit rusii?

Ariadna [pup] si pt pitici [pup][pup]

 

Fetelor de la ce farmacie din Buc ati cumparat femibion? Numai cu comanda se poate lua?

 

 


Miki [flo]

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antonela ti-am trimis un mesaj privat.

 

Fetele, pe unde umblati? Femibion se gaseste la farma Stejara http://www.farmaciastejara.ro/femibion-sarcina-sanatoasa-1-p-3736.html

 

 


Miki [flo]

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor[flo] Eu iar ma stresez[:D]specialitatea mea se pare! Mi-a intarziat "musafirul" cu 2 zile, sper ca e doar o dereglare, nici nu vreau sa ma gandesc mai departe pentru ca eu iau acum doar thromboass, off... Daca in 2-3 zile nu apare uratenia o sa imi iau un test, asa ca sa imi linistesc nervii[bang] weekend placut in continuare![pup] Mama a doua sufletele din ceruri... MTHFR C677T genotip heterozigot , A1298C genotip heterozigot, 2 sarcini oprite in evolutie:21s si 6s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun#259;!Am nevoie de ajutor.Am avut doua sarcini cu probleme (prima cu malforma#355;ii, cea de-a doua s-a oprit in evolutie). Trebuie sa-mi fac cariotipul genetic, #351;i so#355;ul meu la fel. V#259; rog pe cele care a#355;i trecut prin experien#355;e similare s#259; m#259; ajuta#355;i cu sfaturi în acest sens. Unde ar fi cel mai bine s#259; merg? Cât cost#259;? V#259; mul#355;umesc mult de tot!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Mel78: pe prima pagina gasesti informatiile dorite, dar ti le copiez si aici, poate te ajuta :Cariotip Genetic Lab – 350 ron / pers Synevo – 800 ron / pers Cytogenomic – 800 ron / pers Victor Babes - nu avem informatii inca Miki-Miki, vezi daca nu citesti cu atentie prima pagina?!! [:D]Glumesc...desigur.[:)] Am scris acolo ca de la farmaciile Dona se poate lua femibion.[pup] Vad ca intre timp ti-a raspuns si Antoanelam. [flo] Ieri la Fundeni m-am uitat spre toate gravidutele dar nu am indraznit sa le abordez.[:I] Poate ca am ajuns eu prea tarziu, ca oricat am venit de repede tot pe la 7 si ceva am fost la spital. Lumimar m-a abordat ea [pup], dar pe Ruxandra nu am reperat-o. Oricum, daca voi ati observat o gravida cu bluza roz cu dungi, obosita si venita de departe, sa stiti ca eu eram. D-na Viorica si cu d-na dr au tot mentionat orasul de unde vin si numele meu, plus apelativul "Spring", apoi am fost indemnata sa vin la o eco 4d morfofetala. Acum aveti destule indicii ca sa ma recunoasteti, daca ati fost pe acolo[:D] Orasul si numele nu vreau sa le scriu aici, fiindca am mai avut un cont pe DC si cineva din oras m-a recunoscut. Nu ca as ascunde ceva, dar la cate am spus despre doctorii de aici, cred ca nu se vor mai uita la mine nici cu ... dosul, pardon. Plus ca fiind singura pacienta din oras care isi flutura trombofilia la vedere, ar fi simplu de inteles cine sunt.[:D] Asa, asta a fost introducerea. Sa trecem la lucruri mai serioase[:)]: analizele mele sunt perfecte, ceea ce nu face necesare injectiile clexane. Am facut presiuni, dar nu si nu. Ok, daca nu trebuie... nu trebuie. Merg pe mana doamnei dr. Care intr-adevar de dimineata era un pic nervoasa din cauza unui mitocan, asa cum sa exprimat. Doamne, ce-am mai ras...era tare haioasa, mi-a placut cum i le spunea de la obraz respectivului. Pana la ora 3 insa s-a mai calmat, eu am reusit sa comunic foarte bine si cu dansa si cu d-na Viorica. D-na Viorica mi-a aratat cum sa fac clexane daca va trebui (oricum dupa saptamana 28 voi face), in picior si nu in burta. Am fost destul de mirata, stiind de la voi ca burtica e cea care le incaseaza. Insa mi-a spus ca atunci va fi destul de mare si pielea intinsa si e dificil. M-am programat la eco pe 11 dec. la dr Albu Dinu, la clinica Alcosan. Voi ati mers la el? Cum este? Cam astea au fost noutatile, am fost super obosita azi si din pacate trebuie sa lucrez pana tarziu, maine la fel.[bang] Felix motanel, ai grija de tine si de bebelina, nu o mai necaji! Cand ai eco? Am vrut sa te mai intreb ceva - cat timp trecuse intre ecografii cand ai descoperit retardul? Adica nu si-a facut treaba bine ecografistul sau a fost timp intre ele ca sa apara retard? [pup] Imi cer scuze daca te-ai suparat ca mi-am permis sa iti trimit un mail, fiindca nu stiam nimic de tine si eram ingrijorata.[pup]
[gravired]17+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mell78
Bun#259;!Am nevoie de ajutor.Am avut doua sarcini cu probleme (prima cu malforma#355;ii, cea de-a doua s-a oprit in evolutie). Trebuie sa-mi fac cariotipul genetic, #351;i so#355;ul meu la fel. V#259; rog pe cele care a#355;i trecut prin experien#355;e similare s#259; m#259; ajuta#355;i cu sfaturi în acest sens. Unde ar fi cel mai bine s#259; merg? Cât cost#259;? V#259; mul#355;umesc mult de tot!!!
daca esti din Bucuresti poti incerca si la Citogenomic http://www.cytogenomic.ro/www/all_tests_ro.php pentru preturi cred ca se pot da detalii telefonic Adresa: Str. Albac nr. 10, sector 1, Bucuresti Tel: (004) 021.233.13.54-55-56 Fax: (004) 021.233.13.57 Email: cytogenomic@cytogenomic.ro este un laborator de incredere, am facut dublul test acolo, se afla peste drum de spitalul de Urgenta Floreasca. Floaredemac[flo] - il puteti trece pe prima pagina pentru analize genetice. Miki[flo2]-multumesc mult de tot pentru voturi si comentariu! Daca iau vreun premiu, dau un suc!
pozicile noastre daca va plac, ari-1 si ari-2 puteti [url="http://www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4"]vota[/url] multumim![pup]
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariadna [pup] multumim![pup][flo] Am facut adaugirile! Pentru gravidutele care vor sa faca triplu test la synevo: trebuie luat intai un formular de acolo, pt a fi completat de dr-ul ginecolog si de voi. Din pacate, si preturile au crescut [bang]: si dublu test si triplu costau fiecare 99 ron, acum costa 130, respectiv 140. Eu nu am reusit sa fac vineri triplu test fiindca nu am avut toate informatiile ecografice necesare. Au modificat programul respectiv si acum se pare ca exista o acuratete mai mare, dar sunt necesare mai multe date. Il voi face oricum miercuri, sunt inca in grafic. Va pup pe toate!
[gravired]17+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...