Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 41 -


Recommended Posts

Imi permit eu sa dau o informatie despre lorena, sper sa nu se supere. Citez: lorena_86 membru junior Membru din:14/03/2010 Romania 670 Mesaje 5 Prieten(i) Trimis la: - 03/11/2010 : 18:33:51 -------------------------------------------------------------------------------- ceao fetele eu azi dimineata am venit din bucuresti cu vesti groaznice pe langa faptul ca analizele au iesit iar destul de urat d-na dr s-a purtat ingrozitor de urat cu mine, am ramas foarte dezamagita....o d-na cu studiile ei...nu comentez din punct de vedere profesional dar ca si comportament lasa mult de dorit si acum vestea si mai proasta: maine ma internez la spital pentru investigatii amanuntite, au aparut alte probleme, de data asta la cap....destul de grave, hematom sau tumora o sa fac RMN sa vedem ce e si cum se poate trata acum partea a doua: pt a merge la fundeni mi-am luat 3 zile de concediu de odihna, de aproape un an de cand sunt la acest loc de munca nu mi-am luat nici o zi de medical desi am avut nevoie....m-am dedicat intru-totul firmnei, programul il stiti si voi destul de bine.....azi cand am mers sa le zic ca maine o sa ma internez in spital mi s-a propus sa imi iau concediul meu de odihna, ca mai am inca vreo 10 zile pe anul asta, si ca doar asa e de acord. bineinteles ca eu nu am fost de acord si mi-a dat preaviz de concediere....drept multumire pt cat m-am sacrificat ASTA E ROMANIA!!! si acum si cu probleme mari de sanatate si in somaj peste doua saptamani dar eu de maine am medical fiind internata in spital nu are ce sa-mi faca asa ca se mai prelungeste cu vreo saptamana sunt la pamant, sunt distrusa si ma mai simt si foarte rau Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Of, Lorena.... iti doresc multa sanatate! Poate ca totusi RMN-ul te va linisti si primul diagnostic nu se va confirma. Doamne-ajuta! In ceea ce priveste locul de munca, nu este corect ce ti se intampla, de aceea te sfatuiesc sa nu te lasi asa usor. Preavizul pe ce motiv ti l-a dat? Un prieten bun de al meu a patit ceva asemanator, au incercat sa il dea afara de la o ditamai companie internationala. Nu s-a lasat si i-a dat in judecata, cheltuielile sunt recuperate in acest tip de procese, daca le castigi. A castigat si a primit despagubiri plus locul de munca inapoi, dar bineinteles ca nu s-a mai intors acolo. Ii poti ameninta cu un proces, poti vorbi si cu un avocat. Capul sus!
[gravired]17+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena imi pare tare rau, sper sa treci cu bine peste ac probleme. Si mie mi-a cerut d-na dr un RMN si mi-a iesit OK. Sa inteleg ca sarcina s-a oprit din ev dc ti-a cerut RMN? Imi pare tare rau[grup]

Ariadna dc castigi vin sa beau sucul[;)]

Floricica stiam ca fetele au scris ca se poate procura Femibion de la farmacia Dona dar nu stiam care pt ca pe site dc caut femibion spune ca nu e la nici o farmacie. Cautam pt o prietena din Buc pt ca eu am Omnibionata din Belgia care e echivalentul Femibionului.

 

Mi-a raspuns d-na dr U, mi-a spus sa iau si aspenter pe langa clexane0.6 si ca ma asteapta la ea dc am test pozitiv sa-mi creasca doza. Unde mi-o mai creste, nu-i destul de mare?[bang]

 

 


Miki [flo]

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki-Miki[pup], sper ca nu te-ai suparat... era o glumita nevinovata.[:D] Eu cand am cautat am sunat la una din farmaciile din Bucuresti, apoi la cele din orasul unde merg eu la dr. Toate aveau, dar cred ca nu l-au scris pe site. Ciudatenia este ca am incercat sa comand la o alta farmacie (nu dona), farmacista a primit insa raspuns negativ din partea distribuitorilor. Oare sa aiba dona exclusivitate??? Hmmm... Care e doza maxima de clexane, 0,8? Oricum, si mie imi zisese din start ca voi face clexane inca de la ovulatie, si uite ca nici acum nu se indura sa imi prescrie.[:D]Poate daca iti vor iesi analizele bune ramai pe doza asta.
[gravired]17+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamutz, pacat ca ai ajuns in situatia asta. ai spus cumva ca e posibil sa ai probleme mari? mare greseala. trebuia sa acceptyi ideea de co de 3 zile si aduceai cm. de 14 zile. dar e cam tarziu. poate gasesti altceva, pentru ca e clar ca actualul patron nu merita [pup] daca tot vreti antioxidantii din strugurii negri, mancati un cos pe zi fara [alcool] alcoolul si tutunul [mai]dauneaza fertilitatii ! [:D] LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricic[flo][pup] nu m-am suparat, de ce sa ma supar? Uff , am o tastatura noua care-mi da de cap, e setata in belgiana si sunt ob cu cele in engleza, nu gasesc multe butoane si de aia nu mai fol emoticoane asa des ca inainte, dc puneam un pupic nu-ti mai dadeam impresia ca sunt suparata[pup] . Mie mi-a scris odata dr U ca a avut o pac cu 0.8 de 2 ori/zi[bang]. Tu ai grija, sa faci eco des sa vezi dc apare vre-un retard, cum apare tb sa treci pe clexane. Simonia[flo]nu Mamutz[flo] are pb la servici ci Lorena[flo], ea doar a postat un mesaj al ei de la alt subiect.
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simonia eu cred ca in zilele nostre Stresul e principalul motiv al infertilitatii nu tigarile si alcoolul

eu care nu fumez si beau (gust) alcool la zile mari ar trebuit sa am o caruta de copii

cunosc cazuri care fumeaza la greu si nu au nici o problema cu infertilitatea ci din contra raman la greu

 

floaredemac ma bucur ca bebe este bine[pup]

ruxandra, denisa,aristica, felixut[pup]

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

3 IA, FIV 1 nereusit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki-Miki [pup] Asa cred si eu cu eco, ca trebuie des facute. Sper din tot sufletul ca nu dauneaza lui bebe, adica asa scrie peste tot... Ca bani de eco facem rost, deja am renuntat la toate mofturile numai ca sa avem banuti sa facem tot ce e mai bine pt bebe. Marti am eco (o sa am 17-18 saptamani), miercuri triplu test. Apoi peste 2 saptamani iarasi eco - la 20 de s, si la 22 de saptamani din nou. Macar daca apare un retard sa nu fie foarte mare si sa fie recuperabil. Asteptam pareri despre Dr Dinu Albu, am citit si lucruri f bune dar si foarte nasoale despre el pe net, dar vreau sa aflu parerile prietenelor mele de aici, nu ale unor necunoscute [:D]
[gravired]17+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria [pup] Si eu sunt din gasca fara tutun si fara alcool, in plus si fara cafea. Dar cate un pahar de vinulet rosu dulce sau de cinzano ... sau un cocktail mojito... recunosc [:I] mai savuram inainte sa incep tratamentul cu aspirina. Iar acum ca bebe e in burtica, nici gand. As avea niste mustrari de constiinta groaznice, asa am fost si cu baietelul. Cred ca sunt eu exagerata, dar... asa sunt.[:D] Poate ca dauneaza fertilitatii, dar un paharel acolo o data la cateva zile nu cred ca poate avea asa niste efecte urate.[alcool]
[gravired]17+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...