Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 41 -


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady
Ingeras ti-am raspuns la greci [pup] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
[pup] Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 4 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ingeras eu am intrerupt aspenterul cu o zi inainte de inceperea stimularii. in ziua stimularii am inceput sa fac clexane 0.2 si l-am intrerupt cu 2 zile inainte de punctie si am reluat dupa ET (clexane 0.4). Bafta multa[pup] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA 3 IA, FIV 1 nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floricico, pofta mare la creveti anna, sper sa se rezolve problema la cumnata. pupici catelului! iti dai seama cat alintam si noi cei 2 cockeri [olala] sunt tata si fiu, ala mic are 2 ani 1/2 deja da zici ca e de 6 luni, asa habauc e.... ala mare are 7 ani si se joaca ca un puiut! ti-e mai mare dragul! stiu si eu cum stateam cu frica in san la un papanicolau CIII [bang] Sarrah atata vreme cat aveti omuleti de zapada nu aveti voie sa renuntati la speranta! cati pui acuma? ingeras, iti doresc un FIV cu beta mare si sarcina la termen!!! _________________________________________ mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarah [pup]mult noroc in nov. De cand nu am mai vb a mai aparut si pb cu tiroida la semnatura, of-of. Cu NK cum mai stai? Cat prednison vei lua? Anna,Ruxi, Alla nu-mi iau catel acum, acum vreau bb[bibe] Poate ne vom muta la casa peste cativa ani si ne vom lua si un blanos. Floricic da, eu am deschis cap nou, am vrut sa vad dc mai stiu[:D]. Am incercat sa aranjez capitolele dar nu mi-a iesit, nu stiu de ce coboara dupa cap 35 pe celalat rand[bang] Pofta buna la creveti, bine ca ai facut rost ca parca vedeam ca primul cuvand care il scotea bb era "creveti-creveti-creveti-creveti"[:D] Mi-am facut si eu o pofta azi dar nu-ti spun cu ce pt ca mi-e ca-ti fac si tie pofta si apoi umbli prin bostane sa cauti[:D] Nici mie nu mi-a raspuns dr U la mail [bang] Ramonela o felie cu conopida nu e mult si nu-ti face rau dar maioneza face dc e facuta cu ou crud. Ingeras bafta multa! Heparina si aspirina tb intrerupt cu 48 ore inainte de punctie.
Miki [flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alla, Miki-Miki[pup] hai ca v-am innebunit cu crevetii mei [:-@] Lasa ca ieri am vazut capsune la magazin si atata le-am mirosit pana a venit si fiu-meu si a inceput sa strige ca vrea si el, asa ca le-am cumparat...[:D] Au fost bune, e drept, dar scumpe nenicule....[:D] Numai eu si copilul (as zice deja copiii[:I]) le-am mancat! Restul familiei doar le-au mirosit si le-au privit cu nesat.[pofta] Apropo de maioneza: am niste nervi... a facut soacra-mea si nu mi-a zis ca e cu ou crud![bang] De obicei facea doar cu ou fiert, dar acum nu stiu ce a apucat-o! Parca vad ca vineri imi fac si analiza de listeria....[bang]
[gravired]16+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki, am reusit sa rezolv chestia cu aranjatul: era un spatiu perfid pe care l-am cautat de 5 ori si intr-un final l-am gasit, desi nu il vedeam efectiv, dar l-am sters totusi si vad ca a mers.[pup]
[gravired]16+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt tare bucuroasa: Letzy a nascut o mandrete de fetita! A scris la gravidute cu trombofilie. Sper sa fie din ce in ce mai multe gravidute si mamici cu copilasi la termen si sanatosi pe aici!
[gravired]16+ DPN 15 aprilie 2011 [baietel] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata ![:D] ramonela -[pup] multumesc, sper sa se prinda ! adriana - [pup]trebuie sa merg si la endocrinolog, stiu ca e f important miki - [pup]asa e, a aparut si tiroida. am ajuns sa-mi fie frica sa-mi fac analize pt ca e imposibil sa nu mai gasesc vreo problema ! referitor la NK , in vara am fost in Germania 3 saptamani sa tratez o alta problema, atunci am decoperit si Hashimoto.am repetat si analizele pt NK si surpriza au iesit ok ! nu am facut nimic pentru asta in afara de o detoxifiere a organismului. nu stiu daca a avut efect. prednison, nu am in schema ! multumesc de urari ! alla- [flo]nu stiu cati voi pune de data aceasta, depinde cati vor rezista la decongelare si de ceea ce va spune medicul. ruxandra - multumesc ![pup] succes tuturor ! MTHFR A1298C - genotip homozigot BETA 2 GP1 IgM- 156, val de ref <20(sindrom antifosfolipidic) Tiroida Hashimoto 1 sarcina obt natural, BB nascut in dec 2004 la 27s, placenta previa ... din pacate a murit la 2,5 luni 2 IA in 2008 nereusite 1 GIFT dec 2008 nereusit 1 FIV in dec 2009 - nereusit FET intrerupt in feb 2010 urmez FET 28.11.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...