Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene - 70 - LMA Iulian! LMA David!


Recommended Posts

Coque, noi a tb sa o luam pe gargarita cu noi, i-au facut poze acolo. Mai bine mai intrebi inainte, Gabi . La Iorga am facut pt ca am inteles ca acolo au centralizat emiterea pasapoartelor. Si da, amandoi parintii tb sa fie prezenti si da, merita pasaportul pe trei ani. [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/LauraAndreea?locked=true#"]poze[/url] Europe is the best!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
Era asta vara o discutie despre pasapoartele temporare pt bebe. Recunosc ca am cam citit printre randuri pt ca nu intentionam sa fac la momentul respectiv...acum,se pare, ca ar trebui sa fac unul. Am cautat pe net si am cam gasit ce acte trebuie...intrebarea e : cand mergem la pozat copilul, trebuie sa fim ambii parinti prezenti? Se merge pe Iorga?
Da. Trebuie sa fiti amandoi. Noi am fost amandoi. Trebuie sa aveti Ci cu voi. Nu completati nimic. Completeaza cucuoanele de acolo. Ti-as sugera sa faci din ala electronic. Are valabalitate 3 ani. Asta temporar, tine doar un an. Este pe undeva pe la Piata Amzei. SIncer nu stiu sa explic, ca m-a dus sotul. [:I] Hint: nu te duce la inceputul programului. Asa fac toti. Asa am facut si eu. [:I] Si am avut de asteptat. Pe la 10 e mai bine sa te duci. Cand am treminat noi, mai erau doar vreo 2 in spatele nostru, in schimb la ora 8, eram vreo 10 cupluri. La ridicarea pasportului, se poate duce doar tati cu CN al copilului. Dana, mama lu' Pinky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok,multu de raspunsuri ma gandeam la asta temporar pt ca ,daca va trebui sa plecam,aflam cam din scurt...nu stiu,mai studiez,poate ma duc sa fac din cel pe 3 ani chiar daca nu stiu sigur ca plecam Nu am mai scris de mult de meniuri...azi vor papa cartofi+morcov + dovlecel +usturoi, marar, +ficatei pui. Acum cateva zile au avut ciulama de pui cu smantana...a fost un succes adevarat.Ieri a fostin meniu dovleac aburit +ou+ BV+unt...nu va spun ce a fost la fundul Evei...si ce scutece mi-a trantit azi [bang][bang]. Seara papam invariabil iaurt+cereale,uneori pun si Bv sau fac papanasi. am de supravegheat o fata curioasa...pa [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Offf ce suparata sunt ca Ema mi-a luat telefonul si nu stiu ce a facut ca tasta singur de nebun [bang] Eu si mai desteapta l-am inchis si apoi ciu-ciu codul pin ca el tasta singur...Offff s-a blocat...asta e[bang][bang] Cory. Lyly, cu mare placere veneam in parc dar inca sunt la parintii mei in provincie.[pup] Imi cer scuze ca am uitat de ziua Gabitzei[iartama] [s]LA MULTI ANI MAMI DE GEMENASI FRUMOSI!!![s] Azi am cumparat si eu cuscus...bag un ochi pe net sa vad niste retete. Are Zburly niste fitze la mancare de cateva zile de-mi vine sa o iau razna.[alcool][alcool] Azi i-am facut(adica mama nu io[:I]) orez cu legume , o bunatate, ieri paste...parerea ei: CAH.[bang] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009 [url="http://www.webshots.com/user/floricik0805"]noi 3[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][bum][batetoba][harp][cheers][colegi][cor] LA MULTI ANI PUI DE OM DAVID SI SANTIAGO!!!!! Sa fiti sanatosi tun, sa va iubiti mult parintii si sa fiti cat mai carismatici![pup] LA MULTI ANI GABITZA!! Cat mai multi ani fericiti alaturi de familie!! [s][s][bum][batetoba][harp][cheers][colegi][cor] [flo][olala] BINE AI VENIT PE LUME MICUTA ADINA DE MAMI ALEXXIA!!! Sa ai o viata cat mai roz!Lavi, uff, spitale, probleme...sa te faci repede bine si samburelul sa nu aiba nicio problema! Asta e marea intrebare: cine se ocupa de Rares?[pup] Lidia, din pacate nu te pot ajuta in privinta medicamentului..[pup] Oups, "cineva" trage de Craciunita mea...I'll be back[:D] [url="http://picasaweb.google.ro/102155629580077258464/MateiAndreiDeRalu_seby?locked=true#"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani dragule de Santi sa-ti dea Doamne Doamne tot ce e mai bun si mai frumos[pup] La multi ani neamtului preferat, sa fii sanatos bucuros [pup] Iote Monis aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=11&TOPIC_ID=144437#5336719 si aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=7&TOPIC_ID=144488#5338267 GABITZA - sa ne traiesti La multi ani [flo][pk] Lavi sper sa fii ok sa-ti revii repede. Alexia - felicitari [olala] refacere rapida si bebe fara colici by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09) [majoreta]hai cu bb2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cretulina mea mananca cel mai bine orez cu morcov si carne. daca s-ar putea, doar asta ar manca. ii mai place (uneori) si banana. in rest nu prea-i place nimic... [alcool] Lavi - [ruga] sa fie bine cu sarcina. Alexia - felicitari pt. bebe mic [flo] licuriciule - nici eu nu prea stiu ce sa te sfatuiesc despre vopsit. cel mai mult imi place blond... [:D] doura - asa de putin te-au tinut in spital? o zi? iesencele - cica joi si vineri maxima va fi de 19 grade [pk] bagam o intalnire vineri la ora 13 in parcul din Podu Ros (vizavi de BCR)? cine se inscrie?
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Cory_B
Neata[flo] pe ceata[:)] [flo][flo][flo]LA MULTI ANISORI FERICITI PUI FRUMOSI SI SCUMPI : DAVID SI SANTIAGO[flo][flo][flo] Sa cresteti frumos,copii dulci![pup][pup][pup] [flo]La multi ani plini de bucurie si sanatate, Gabitza[flo][pup] Many - ce crezi? Grasu meu sforaie. El de obicei acum se trezea insa azi s-a trezit mai tarziu dimi(8.30) si acum 10 min a cazut lat. Cred ca vrea sa ne dea planurile peste cap,cu parcul. hmm Oricum vad ca mai vin fete[pup]..in caz ca noi nu ne incadram in program...Of...si sa treaca si ceata asta urata. Oricum ne anuntam prezenta daca ajungem in IOR[pup] Am si eu o mica problemuta: sambata e musai sa mergem la o nunta care nu e f aproape de casa iar eu lapte in congelator nu mai am, s-au dus rezervele. Pb e ca daca ma mulg chiar nu pot sa scot decat putin, in nici un caz cat i-ar tb lui pe timp de noapte. (si nici nu am cand sa strang pt ca el mancand la cerere nu apuca sa se stranga lapte) Ce ma sfatuiti sa fac? Sa-i dau pt o noapte LP? Sau laptic de capra? El nu a papat niciodata LP sau alt tip de lapte, doar laptic de la mine. Oare as gresi daca i-as da LP? Poate nu-i place. Off..HELP[flo] Cea mai fericita mamica de [baietel] Andrei Nicolas (21.10.2009)
Cory, dar esti sigura ca va bea lapte din biberon? De la alta persoana? Eu am fost uimita sa constat ca atunci cand am lipsit de acasa, fetita a refuzat sa pape din biberon si de la altcineva, asa ca a dormit. Cam suparata, e drept, dar a refuzat sa pape. Un soi de greva. Daca stii ca papa din biberon, atunci ai timp sa incepi de acum sa mulgi, de 2-3 ori pe zi, cate putin si se aduna 200 ml, suficienti pt o noapte. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyly,Dozz - Andrei nu refuza bibe, bea ceai la greu din el si a baut si laptic de la mine din bibe cand nu eram eu acasa(asta cand aveam ce mulge si s-a intamplat de cateva ori doar intr-un an) Iar bibe era dat de catre mama mea. El nu avea nici o pb cine ii dadea lapticul atata timp cat il avea[:)] Si nici gand sa refuze ulterior,sanul. E DEPENDENT! [:D] Cat despre muls de acum...nu cred ca-mi reusesc 200 ml insa el bea mai mult de atat. Am exemplul de acum 3 luni cand am plecat la un botez si i-a dat mama 3 bibe a cate 130 ml/lapte de la mine[alcool]. So....complicat! Cea mai fericita mamica de [baietel] Andrei Nicolas (21.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...