Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene - 70 - LMA Iulian! LMA David!


Recommended Posts

neatza [flo] am pus [url="http://picasaweb.google.com/monis.monica/PrimaAniversare#"]poze[/url] de ieri, unde gasiti si reteta tortului de copii mici din care a primit si Santiago. Nu i-am taiat motz si nu a primit tava cu itemi pentru ca tati de Santiago a apreciat aceste obiceiuri ca prostesti [:D] si a zis ca el nu-i da copilului obiecte sa aleaga si noi sa ne hlizim de el ca de o maimuta [alcool][alcool] [:-)))]. Eu i-as fi taiat macar motzul dar cum nu am gasit pe nicaieri semnificatia acestui obicei, nu mi-am batut capul. Asa ca a primit tort de la noi (cel rosu), tort de la fratele meu (cel maro) si tort special pentru el, cadouri de la nasi si bunici (de la noi va primi maine), joaca si alintatura [olala]. Singurul meu regret este ca nu am facut aceasta actiune fix de ziua lui, dar e complicat atata vreme cat tati si nasul muncesc pana tarziu... Of, tare as vrea sa ne vedem maine - daca sub ceata asta ar sta ceva soare [alcool] - dar eu sunt f f rau cu gatul, ma duc sa sun acum vreo 2 doctori sa vad ce fac in continuare, ca merg din rau in mai rau. Mi-e teama sa nu ajung la antibiotice, ca tot ma laudam ca n-am luat din 2003 [q] [pup][pup][pup]
Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[olala]Gagix, v-am spus in ultimul timp ca am cel mai dulce si bun copilas din lume[olala]?! Ne indragostim de el pe zi ce trece..are o evolutie asa rapida in tot ce face...azi a reusit sa urce singurel in pat, de coborat coboara singur, exploreaza toata casa, totul e imprastiat de dl., face brrr si scuipa tot[8D], face pfffff, face pa cu manuta, aplauda, danseaza, face niste grimaseeee, de ne-a terminat, zici ca e un tantalau [:-)))], vorbeste cu plusurile, maraie cand papa (de placere), ma strange straaans pe dupa gat cand ma iubeste...atatea si atatea... Aseara a mai facut cativa pasi si apoi s-a aplaudat singurel :))), ieri in parc a mers mai mult de-abusilea, a mancat frunze uscate, betigase...se uitat mamicile la noi ca la urs, dar nici ca-mi pasa. Am fost intrebata dc mai alaptez, am spus sec ca da si nu am ami continuat discutia..nu am vazut niciun rost. Hai ca m-am insira prea mult la capitolul cra-cra, da' asa simteam nevoia sa urlu in gura mare ca il iubeeeeeeesc!!! (fiti fara grija, ca si cand ma scoate din sariteeeee[:D]) Licuriciu, mie imi place de tine blonda, nu-s o fana a roscatului, dar sincer, nu cred ca ti-ar sta deloc rau ca ai pielea laptoasa. Nu ma pricep la combinatii de vopseluri pt ca nu folosesc[flo] In privinta la papa...uof..va trebui usor-usor sa gasim noi variante. Nu am ajuns inca in aceasta situatie..mai roade un biscuitel sau un covrigel uneori, dar asta nu e nici pe departe o solutie. Galbenus de ou cu branzica.. Raluci, de votat n-am putut, dar am bagat 2 comentarii scurte[pup] Cory, ce bine papa Andrei[olala]! Matei suge cam de 2 ori in timpul zilei...cam 1 data pe timp de noapte si dimineata si seara. Cu mancarica sunt multumita. Si ii place apa f mult[pup] [url="http://picasaweb.google.ro/102155629580077258464/MateiAndreiDeRalu_seby?locked=true#"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricik ptr. ca sunt [batcap] si am uitat, ii spun si eu acum sotului tau la multi ani tati de Zburly sa fii sanatos si fericit alaturi de fetele tale Dozz ma gandesc la tine si sper ca reacomodarea sa nu fie prea grea [pup] Despre intarcare ptr. mine este un lucru pe care nu stiu cum sa-l abordez. Vroiam ca in decembrie sa facem un transfer de crioET dar nu se mai poate, trebuie sa intrerup alaptatul cam cu 2 luni inainte. Ca sa fie bine si sa pot continua cu aceeasi indemnizatie, pp ca raman gravi, ar trebui ca cel tarziu in feb. sa fac ET dar asta inseamna sa pregatesc terenul ptr. intarcat, dar cum? Nici nu sunt convinsa ca vreau sa-l intarc, dar nici nu stiu cum. Cu ce il servesc noaptea cand se zmiorcaie, bibe de fiecare data? [bang] Poate ca trebuie sa astept pana doarme toata noaptea, dar daca ies din schema luna feb.? nu stiu cum sa procedez. Ma avantaja tare mult decembrie, probabil am fi stat mai mult la mama si ma ajuta cu Vlad, a.i. dupa ET sa stau mai linistita fara sa ridic greutati si sa fac efort si nici copilul nu ar fi simtit.Cam astea sunt problemele mele acum [:D] Saptamana faina va doresc.[pup] mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, a papat iulian tortuletul lui? nu-i bai de maine, la noi e inca ceata, iar cu schimbatul orei suntem debusolati complet [alcool] multa sanatate iti doresc, si poate scapti de antibiotice. Tantum verde spray ai incercat? [pup] Lili, mami de [copil] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
Monis, a papat iulian tortuletul lui? nu-i bai de maine, la noi e inca ceata, iar cu schimbatul orei suntem debusolati complet [alcool] multa sanatate iti doresc, si poate scapti de antibiotice. Tantum verde spray ai incercat? [pup] Lili, mami de [copil] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
da, a mancat ieri jumatate dintr-o felie (rondea) si aseara inca un sfert. Restul am aruncat ca e cu crema aia de fructe si n-am vrut sa-l las sa zaca prin frigider. Merci de urari, am pus comprese, mii de ceaiuri, propolis, tantum [alcool][alcool] dar deja sunt prea multe zile. ma doar f rau locul unde am avut amigdalele, abia pot sa inghit ziua, iar noaptea nici saliva nu reusesc s-o inghit [q]
Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari,Alexa! Bine ai venit,Maysaa!!! Sa fiti sanatoase si sa mergeti cat mai repede acasa,la tati! Am terminat si noi cu petrecerea,a fost foarte frumos,doar ca pisicioasa a cam avut toane,ca nu si-a facut somnul cum trebuia. Dar a fost o dulcica,a dansat,vorbit si s-a jucat cu invitatii,a primit o gramada de cadouri,a papat branza si ananas si a scuipat tortul.... A plans cat a putut de tare cand a vazut-o pe nasa cu foarfeca[alcool](ca de,s-a chinuit fata 1 an sa creasca parul care-l are),iar de pe tava a ales chei de la casa,telefon si ruj[:D] Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009 [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#"]Poze Alexa Annabelle Denise[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg"]Filmulet1[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8"]Filmulet2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I"]Filmulet3[/url] `Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.` Mahatma Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cand va aud pe voi ca pruncii trag de tricouri sa caute tatzi parca imi povestiti sf-uri bre[alcool] Fiimea nu stie nici de tatza, darmite sa mai caute. De asta mi-a si fost super super usor sa scot mesele de peste zi. Plus de asta nici macar nu am scos mesele intentionat, eu de la mine putere, si ea plangand si tragand de mine sa ii dau si eu nu i-am dat. A fost pur si simplu ceva firesc. Ii dadeam tatzi peste zi de obicei dupa mese, ca sa fiu sigura ca mai papa si ceva solide[:-@]. Dupa mese fie se intampla sa iesim pe afara, sa mai plecam, fie ne luam cu altele si uitam sa ii mai dau, cum ea nu tragea de mine..[:D]Si daca am vazut ca treaba sta asa, tot i-am scos cate o masa..Fara plansete, scandal si cerseala si eu sa rezist si sa fac pe zbiru cu ea. Ca daca era asa nu cred ca reuseam. Acum in ultimul timp papa tatzi pe la 7 seara/la culcare la 9 si de enspe ori noaptea..Am scos si alaptatul de 7si suntem pe alaptat la adormit, si peste noapte. Many sa stii ca si eu eram pana acu vro 2 saptamani cu esnpe reprize de alaptat peste noapte. Dar se intampla din ce in ce mai des sa se trezeasca si dupa jumate de ora sau o ora. Si eram cheauna sa scot/bag tatzi. Plus ca a fost si frigu lu peste in casa si inghetam naibii pana linciurea ea la tatzi 10-20 min la fiecare ora. Asa ca m-am hotarat si la fiecare miorlaiala de aiurea ma ridicam din pat, o luam in brate si da-i plimbare cu ea prin casa pana readormea. Nu mergea sa ii dau nici canita cu apa ca incepea sa urle si mai tare. Si asa am facut de cate ori se trezea si stiam ca nu e ora de laptic pe bune. Acum am ajuns la 3 reprize pe noapte[pk], una la culcare la ora 9, una pe la ora 2 si una pe la 5.30-6. Daca se mai trezeste intre timp, si inca practica treaba asta[bang], ma ridic, si incep sa o plimb prin camera. Nu e tocmai placut,dar vad ca practica din ce in ce mai putine treziri de aiurea..cred ca s-a prins si ea ca nu primeste nik..si nu se mai oboseste sa se trezeasca. No..asta e experienta mea..asta nu inseamna ca se pliaza bine si la restu pruncilor..[alcool] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Va salut de la sc. Back to work! Am nisip in ochi de oboseala. Dozz sa ai o zi usoara si sa te obisnuesti repede cu serviciul. La ce ora termini? Cine sta cu buburuza? [pup] A vorbit sister cu dr. I-a scos capacul doar. Restul cutiei craniene parea ok. Creierul arata normal. Nu dadea semn ca s-ar mai reface ceva pe acolo. Interesant este faptul ca restul cutiei craniene a luptat impotriva infectiei/virusului. Pe marginea osului, se formase o pelicula. Este o reactie de aparare a organismului. Acum fingers crossed sa fi scapat de nenorocitul ala. Dupa asta, la sf lui iunie, inca o operatie pt a pune placa de titaniu. Asa informativ, placa costa cam 8 mil si adezivul cam 2 mil. La care se adauga, "biletele de masa" (cum le numeste mama pe hartiile de 10 lei) pe la asistente si infirmiere. la dr nu dam banii pt ca "nu primesc bani de la colegi". Dar, tot ii d am cate un cadou de cateva mil. Ce se intampla cu Monica Georgiana nu a mai scris demult? s-a intors in Ro? RamoX sper sa scrii in continuare. Imi face mare placere sa te citesc, la fel ca si pe celalalte fete. [pup] Idee pt ora 18: sfecla coapta in cuptor+laptic+cereale. I-a placut la nebunie. Atentie, ca se coloreraza si pipilica si cacalica. papnasi: galbenus, faina, BV, peste care am pus iaurtel si un mot de magiun. A fost tare tare bun. O sa mai repet. Am facut iaurt singura. [pk] A iesit bun la gust dar cam piswasser. [:D] Este dulce, ca nu am pus deloc sare. Nu cred ca am folosit proportiile bune. Flavours cum se face exact iaurtelul la rece? Eu am incalzit laptele un pic, cat sa pot baga degetul in el si sa nu ma oparesc, am pus iaurtel, am amestecat bine. L-am acoperit si tinut la cald. Tu iei de undeva pastile de acidophilus? As lua si eu, daca as stii ca ies iaurtul mai ferm. O sa-i dau sa vad daca ii place... Am primit azi pt Pinky o camiluta de plus din Egipt de la asistenta mea. De abia astept sa i-o arat lui Pinky sa vad ce face[olala]. Dana, mama lu' Pinky
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani Despre intarcare ptr. mine este un lucru pe care nu stiu cum sa-l abordez. Vroiam ca in decembrie sa facem un transfer de crioET dar nu se mai poate, trebuie sa intrerup alaptatul cam cu 2 luni inainte. Ca sa fie bine si sa pot continua cu aceeasi indemnizatie, pp ca raman gravi, ar trebui ca cel tarziu in feb. sa fac ET dar asta inseamna sa pregatesc terenul ptr. intarcat, dar cum? Nici nu sunt convinsa ca vreau sa-l intarc, dar nici nu stiu cum. Cu ce il servesc noaptea cand se zmiorcaie, bibe de fiecare data? [bang] Poate ca trebuie sa astept pana doarme toata noaptea, dar daca ies din schema luna feb.? nu stiu cum sa procedez. Ma avantaja tare mult decembrie, probabil am fi stat mai mult la mama si ma ajuta cu Vlad, a.i. dupa ET sa stau mai linistita fara sa ridic greutati si sa fac efort si nici copilul nu ar fi simtit.Cam astea sunt problemele mele acum [:D] Saptamana faina va doresc.[pup] mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
sper sa iti iasa totul asa cum iti propui [flo] [grup] [pup] Lili, mami de [copil] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani,Maria Andreea! Sa fii sanatoasa,norocoasa si fericita! Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009 [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#"]Poze Alexa Annabelle Denise[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg"]Filmulet1[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8"]Filmulet2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I"]Filmulet3[/url] `Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.` Mahatma Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...