Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Azoospermia -cap 38-


Recommended Posts

m-am mai linistit, l-am pus pe sot sa vb cu un androlog. in nici un caz sa nu scoata maseaua, poate sa ia antiinflamatoare. ufff --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eri.ka,, te-ai hotarat cumva pentru vreo clinica ?

 

Ai zis ceva la un moment dat de Sibiu, Polisano; Este OK. Citeste forumul cu fetele de la Polisano. Sunt profesionisti, lucreaza cu dr. din Austria.

Desi sunt din Tm, eu nu as face la clinica din oras deoarece nu au experienta prea multa ... au inceput abia in decembrie anul trecut.

 

O alta parere foarte buna, o am despre Szeged, Dr. Zadori. Omul asta are multa experienta si BB vin pe banda rulanta ... citeste Fiv in Ungaria 127,128,129 tot aici pe forum.

O sa te convingi !

 

Eu am facut FIV+ICSI la Szeged, reusita din prima desi nu sunt prea tanara, dar. din pacate s-a oprit in evolutie din cauza trombofiliei depistate dupa acest eveniment neplacut.

Au fost fete cu 1 ovocit si 1 [gica] obtinut din biopsie testiculara si au reusit !

 

________________________________________________________________________________________________

 

MTHFR C677T heterozigot, PAI-1: 4G/5G heterozigot, Factorul XIII Val34Leu heterozigot; 2 sarcini oprite in evolutie: 1 la 28 saptamani si 1 la 7/8 saptamani; trombofilia depistata dupa a doua sarcina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti, dupa o perioada mai lunga in care nu am mai scris nimic pe forum. Maine ar fi trebuit sa aiba loc micro-TESE, dar in urma cu cateva saptamani am hotarat sa anulam programarea. Daca vom mai face vreo alta, e scris deocamdata in stele.

 

QiaoBing ati luat in calcul si posibilitatea unui tratament naturist sau sunteti hotarati sa mergeti doar pe mana medicinei clasice? Teratozoospermia are sanse ridicate de vindecare.

 

Ti-a recomandat cineva tratamentul pe care-l faci, in forma respectiva? Intreb, pentru ca Femibion este un complex de vitamine care contine de exp. suficient de multa vitamina C. Eu zic ca nu mai este nevoie de Cetebe, o forma concentrata a acesteea.

Nu sunt atotstiutoare, dar ma gandesc la binele tau [pup].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am hatarat sa facem din nou spermograma si ne-a iesit oligospermie. Deci s-a mai imbunatatit, dar colac peste pupaza, luna asta nu am avut eu ovulatie :((

Dupa lungi discutii, sotul o sa mearga la un dr.urolog. Sa vedem ce zice si urologul. Apoi mai vedem... Sa speram ca reusim!

viotimis multumesc pt aprecierile despre clinici din TM, dar sotul meu nu prea vrea la SB, poate o sa-l conving sa mergem acolo daca o sa fie nevoie pt ca si eu tot pt SB as fi optat.

 

Acum sau atunci ... va fi ceva!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

enza sotul a avut anul trecut 2 spermograme normale si acum, cu 2 sapt inainte de IA a venit bomba teratozoospermia. am fost si la dr androlog i-a dat centrum, carnil si coenzima Q10 eu tratamentul de pregatire l-am primit de la d-na dr Uscatescu de la Fundeni pt trombofilie si cam asta da la toata lumea. tot dansa ii daduse si sotului, ca pregatire, Vit E si coenzima Q10. naturiste nu am mai incercat anul asta, inghit si asa destule pastile pe zi. azi am facut IA si, surpriza, sotul cu febra, nemancat si cu 3 nurofen la bord in ultimele 24 de ore a produs 70 mil de gigei apti - adica cei care au fost selectati pt IA in urma prepararii. am intrebat dr de 3 ori ca parca nu imi venea sa cred. conform ultimei spermograme aveam max 10 mil apti. dr imi spusese ca au obtinut succes cu 20 mil, chiar daca in teorie scrie ca tb sa fie 5-10 mil. maine dimineata tragem dubla la IA. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult Enza [pup][flo] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lcngeo
salutare.am scris si eu mai demult.aveam aceeasi problema ca multi de aici.mi-a iesit un numar de 1,4 milioane spermatozoizi.am luat trei luni branca ursului pastile.pe urma am luat tinctura de branca ursului si vitaminae. la doua luni mi-au iesit 14 milioane de spermatozoizi. acum sotia mea este insarcinata in patru luni.deci exista speranta. am fost si la biserica sf. anton noua marti la rand si ne-am rugat sa fie totul bine. si acum este.va pup pe toti si va urez bafta
sa fie bine pana la capat, [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...