Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 98
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui andru_mami
bebe io-ar fi bine sa vb in cunostinta de cauza,ptr ca ce spui tu,sunt niste jigniri practic la toate fetele de pe forum [url="http://community.webshots.com/album/574202680eQPSMo"]POZE[/url]
Eu zic ( te rog sa nu te superi) sa vorbesti ptr. tine, nu ptr. tot forumul! Eu, una sunt de acord cu ce-a zis bebe_io... believe it or not! _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desiree2002-nu ma supar deloc,dar din moment ce nu cunosti o pers,fie ea cum o fi,chiar daca vb in numele tuturor de pe forum,nu ai niciun drept sa spui ca respectivii pot fi pers false si inselatoare,care ascund adevarata lor fata;e f adevarat ca in momentul in care deschizi o discutie cu cineva despre o relatie ,atunci iti poti lua teapa,dar cum aici nu prea exita teme din astea de amor,cu relatii,ca doar nu e la matrimoniale,e forum pt copii,nu cred ca cineva isi ascunde adevarata identitate cu persinalitate cu tot; so,fara suparare,fiecare e liber sa gandeasca si sa faca ce vrea,nu sunt doi oameni la fel si mai ales nu gandesc la fel,eu nu am vrut sa jignesc pe nimeni,nici nu cred ca am facut-o,am spus doar ce am inteles eu din acel mesaj,atat.si daca si tu gandesti ca aici sunt oameni parsivi sau prefacuti,atunci ce cautati aici? doar ca sa aveti unde pierde timpul? scuze ,nu vreau sa jignesc,dar cum gandesti asa? [url="http://community.webshots.com/album/574202680eQPSMo"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simplu, cand nu ai aer in casa ce faci? iesi afara si iei o gura de aer! Fa un pas afara din viata pe care o duci, trage aer in piept si de la capat! Cat timp te mai joci cu viata ta? Cate vieti ai? Cate sanse? Timpul trece... „Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi www.de-azi.ro inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate. http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI quod me nutrit me destruit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andru_mami
Desiree2002-nu ma supar deloc,dar din moment ce nu cunosti o pers,fie ea cum o fi,chiar daca vb in numele tuturor de pe forum,nu ai niciun drept sa spui ca respectivii pot fi pers false si inselatoare,care ascund adevarata lor fata;e f adevarat ca in momentul in care deschizi o discutie cu cineva despre o relatie ,atunci iti poti lua teapa,dar cum aici nu prea exita teme din astea de amor,cu relatii,ca doar nu e la matrimoniale,e forum pt copii,nu cred ca cineva isi ascunde adevarata identitate cu persinalitate cu tot;so,fara suparare,fiecare e liber sa gandeasca si sa faca ce vrea,nu sunt doi oameni la fel si mai ales nu gandesc la fel,eu nu am vrut sa jignesc pe nimeni,nici nu cred ca am facut-o,am spus doar ce am inteles eu din acel mesaj,atat.si daca si tu gandesti ca aici sunt oameni parsivi sau prefacuti,atunci ce cautati aici? doar ca sa aveti unde pierde timpul? scuze ,nu vreau sa jignesc,dar cum gandesti asa? [url="http://community.webshots.com/album/574202680eQPSMo"]POZE[/url]
Draga mea, cred ca i prea multa incredere in oameni... tu speri (pe cuvant ca nu o zic cu rautate) ca toti sunt buni si sinceri. Sa stii ca doar ptr. ca tu esti sincera cu cei din jurul tau, nu garanteaza reciprocitatea. [pup] _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desiree2002-se prea poate sa fie si asa cum zici tu ,nu te contrazic,poate ca acord eu prea m,ulta incrredere celor din jurul meu,poate ca sunt prea credula,vad eu cand m-oi praji un pic,nu? ca in viata e posibil orice,asa ca si sa imi iau odata teapa de la cine ma astept mai putin nu e exclus. inca o data va spun ca nu vreaui sa supar pe nimeni,pur si simplu este un subiect pe care il dezbatem,ne spunem parerile si ata,ca sfaturi,mai putin,nu prea merge in situatia asta f mult,ernestine e singura care poate decide ce face cu viata ei,pana atunci noapte buna si sa va fie cat mai bine. [flo][flo][pup][pk][asia] [url="http://community.webshots.com/album/574202680eQPSMo"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu o sa te menajez, si fara nici o urma de rautate... daca ai fi fost barbat, probabil ca s-ar fi postat zeci de mesaje care te faceau albie de porci, doar daca esti femeie si isi mai face si mea culpa, nu mai putem spune nimic... esti pe jumatate iertata si jumatate inteleasa [alcool] Apoi daca nu mai ai nimic cu sotu si nici el cu tine, de ce nu divortati, de ce tre sufoci, de ce tre sa umbli nemancata, nedormita atatea zile gandindu-te la Don Juan al tau. Mi se pare cam ciudat modul tau. Sau poate e mai palpitant stiindu-te casatorita, ar fi o iubire interzisa [alcool]. Sau poate sotul nu stie ca tu nu mai ai nimic cu el ar fi si pt. el o noutate, in timp ce tu visezi la iubiri ascunse, nemarturisite, neimplinite.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loma, ai perfecta dreptate; daca era barbat ar fi fost crucificat deja. Asa, vine o femeie, admite ca desi e casatorita a terminat o relatie cu un amant in ianuarie (parca) si acum e super-atrasa de altul... asta in timp ce viata cu sotul e... nici nu stiu cum, merge asa, din inertie... [bang] Si cica sunteti(suntem) obiective! [bang] _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti care e de fapt marea problema.?Nu l cunosc,intuitia mi a spus ca nu e ok,atat cat mi a fost permis sa vad nu a fost prea placut.Am citit cateva pagini scrise de el si am inceput sa am remuscari,am inceput sa visez ca l am judecat gresit si mi a stranit curiozitatea.Si mi doream sa aflu ca e altceva decat ceea ce pare,dar nu mi am permis.Nu am vrut sa risc sa aflu adevarul,existau 2 variante,sa descopar un barbat care mi place din ce in ce mai mult si atunci m as fii indragostit si mai tare,sau sa realizez ca e asa cum am simtit la inceput,si sa l uit mai usor.Dar ....nu pot sa risc.Am preferat sa lupt cu mine si sa ma plang voua.De vre o 3 zile se ntampla ceva ciudat,intram pe messenger aproape unul dupa altul,eu imi musc mainile sa nu i scriu nimic..si nu pot sa nu ma gandesc ca si el face la fel.Deschid calculatorul de 10 ori pe zi.Eu stiu de ce o fac,dar el de ce o face?Ma obsedeaza acest gand.Dar nu pot sa nu ma ntreb,ce rost are,de ce ma chinui atat cand stiu ca cel mai bun lucru ar fii sa mi vad de viata mea. Revenind la sotul meu,problemele sunt vechi si grave.Sotul meu sa distrus fizic si pshihic inecandu se in alcool.Viata lui mult timp,a insemnat mancare si bautura.Eu,sunt inca o femeie atragatoare,iar in el numai regasesc nimic din ce a fost candva.Viata noastra intima e la pamant de multi ani,el a preferat sa bea in loc sa vina in patul unei femeie,care nu aprecia deloc modificarile suferite.Nu se poate sa nu fii simtit nimic sau sa nu se fii gandit ,macar o secunda,ca am o relatie.Nu cauta ,nu cerceteaza.De ce? Pentru ca nu are pic de incredere in el,pentru ca este constient ca numai e atat de usor sa cucereasca alta femeie,din comoditate,de teama schimbari,pentru ca i am fost alaturi in momentele grele si ca l am sustinut sa si cladeasca o cariera care sa sfarsit in momentul in care i am intors spatele,pentru ca lenea la facut dependent de mine,pentru ca nu ar avea curaj sa lupte cu mine pentru copilul lui,care si prefera mama si poate pentru multe altele. De ce raman eu? Pentru ca munca mea de o viata se afla in casa din care as pleca cu hainele pe mine,pentru ca este tatal copilului meu,pentru ca este un tata bun,um om cu suflet bun,incapabil de a rani pe cineva cu buna stinta,pentru ca ani petrecuti impreuna au rezultat o camaraderie,pentru ca stiu ca ar fii langa mine in momente grele din viata,pentru teama de necunoscut si pentru ca stiu cat de rau imi poate fii alaturi de el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca zici ca sotul tau e innecat in bautura si nimic (sentimente) nu te mai tine langa el, rupe pisica in doua, si baga divort. Insa ce vrei tu sa faci, nu mi se pare OK, si automat spune despre tine ca nu te respecti, imagineaza-ti cum esti vazuta de cel pe care vrei sa-l agati, asta in cazul in care este un om cu capul pe umeri, daca este numai la agatat femei, nu-i bai, din astia gasesti peste tot. De ce zici ca vei pleca numai cu hainele de pe tine... nu mai dramatiza atata, exista posibilitatea sa ceri partajul bunurilor comune la divort sau dupa pronuntarea divortului, depinde cum te avantajeaza, sau sa ceri contravaloarea bunurilor, cu ajutorul unui avocat, sau daca esti mai bataioasa poti sa te reprezinti si singura, spun asta pt. o amica de a mea, la propriul ei divort dupa ce si-a concediat avocatul s-a reprezentat singura si si-a facut o aparare super, pana si avocatul partii adverse a felicitat-o, si acum ghici cine este avocat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...