Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=141654&REPLY_ID=5146933 Nu pot sa cred ceea ce citesc!!! Poate nu ai citit bine mesajele ei, dar aceasta persoana este o femeie maritata si cu un copil. Ea zice ca e nefericita, dar citind mai departe aflam ca sexul "nu-i lipseste". Deeeeeci, ea are inca o relatie cu sotul ei si a ajuns in situatia in care i s-au aprins putin calcaiele dupa o alta persoana si acum este nefericita cu sotul. Daca ar fii fost aici un barbat care spunea acelasi lucru sint convinsa ca nu ar fii primit acelasi sfat....adica sa incerce, ci ar fii primit la bolovani in cap de nu i-ar fii putut duce.Dar ptr. ca e o femeie, e ok??? Chiar asa, casatoria a ajuns sa insemne atit de putin? Unde este respectul si onoarea? Nu te mai intelegi cu sotul, du-te frumos si divorteaza si apoi esti libera sa stai pe bloguri si sa flirtezi cit vrei si cu cine iti place fara sa ranesti pe nimeni. Nu-ti cladii fericirea ta pe nefericirea altora. Nimeni nu merita astfel de tratament fie barbat, fie femeie.Daramite si un copil in ecuatie. Ernestine, gindeste-te bine ce vrei sa faci. Si daca sa-ti inseli sotul, chiar virtual este ptr. situatia ta "nefericita" o alinare, iti garantez eu ca nu iti va rezolva problemele. Niciodata nu am crezut ca cineva va venii sa ceara sfaturi despre o relatie extraconjugala, fie ea si virtuala, si sa primeasca sfaturi si chiar incurajari! Sint dezgustata! But ....it takes one to know one.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

iata aruncatoarea de pietre de care vorbeam.Am spus eu cumva ca ceea ce simt e corect,am spus eu cumva ca vreau sa mi cladesc fericirea pe nefericirea altora,daca am spus ca nu sexul este ceea ce mi lipseste,inseamna ca la acest capitol e ok?Draga,emma se pare ca nu ai inteles nimic sau nu ai citit cu atentie.Cat despre divort,nu vorbi daca nu stii! Tu draga mea,daca nu ai alstfel de probleme si totul e ok in viata ta,nu pot sa cred ca nu ai simtit niciodata ca ti doresti ceva ce nu e tocmai corect,nu cred ca nu ai visat vreodata la ceva ce nu era prea frumos sa ti doresti! Despre asta este vorba...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma draga,nu e nevoie sa devii anonim si sa ti postezi pe blogul meu parerea,poti sa o faci aici..daca chiar simti ca vomiti...in fond aici se dezbate subiectul care te dezgusta atat de tare.Fetelor,Emma e de parere ca ar trebui sa ne canalizam energiile in datu cu aspiratorul si facutul mancarii,decat sa ne pierdem timpul la varsta noastra(33)ani,cu aberatii adolescentine. citat Anonim spunea... Poate ar fi momentul avand in vedere varsta pe care o ai sa lasi cautatul in zodii si coincidente specific preadolescentei. Hotaraste-te odata: iti asumi o relatie extraconjugala sau nu? La asta se rezuma tot. Daca vrei sa faci ceva constructiv, foloseste mai putini i in scriere si canalizeaza-ti energiile in casnicie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ernestine, la urma urmei tu ce vrei? Iti zice lumea nu, tu zici ca ar fi mai bine da.. zice lumea da... tu invers. Cat o mai tii asa? Ce vrei de fapt?? Ai intrebat, ai cerut un sfat, accepta raspunsurile primite cu demnitate! Mie mi-e clara situatia: vrei sa ti-o pui cu ala.. scapa de sot si fa-o! Ce atata framantare! Dar daca altele ti-s prioritatile.. atunci forget about it si vezi-ti de familie! Get over it!! Lara, mami de Ioana [url="http://www.piczo.com/Forsweetdiana?"]Rugati-va pentru DIANA[/url] -----------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca ar trebui sa te muti la nelinistite...daca ceea ce-ti lipseste in casnicie sunt "trairile", simti ca mori zi de zi, simti ca ai vrea sa renasti, sa mai simti etc, schimba topicul. nu stiu cat te inteleg...nu am trecut prin ce treci tu, dar asta nu ma face experta, si nici nu pot arata cu degetul. ce-ti pot spune cu siguranta este ca nu as putea duce lupta asta in mine atata timp...pentru ca sigur ai perioade cand te "hotarasti" ca viata ta e langa sot, si perioade cand simti ca nu, nu acolo e raspunsul tau, viata ta. eu caut mereu solutia, si, odata gasita, mi-o asum. gri-ul nu-mi place, ma face mai nefericita decat vreuna din cele doua cai, nesiguranta ma omoara. dar ca sa-ti raspund si la intrebarea ta: da, si tipii de genul aluia iubesc, pot iubi, si uneori la ei e mai tragic, cu atat cu cat e mai putin posibil...si daca va fi asa, nu tu vei suferi mai mult ci el, oricat de ciudat ar parea. jocul asta in care s-a bagat si te-a bagat se poate intoarce impotriva lui. dar de toate astea isi va da seama cand nimic nu va mai fi intre voi, pen' ca genul asta de barbati apreciaza doar dupa ce nu mai au. acum, depinde mult si de cum stii tu sa "joci" mult succes in ceea ce vrei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ernestine, ti-am trimis un mail, ca vad ca nu ai activata mesageria privata ! Alice si Andrei Poze [url="http://community.webshots.com/user/alice20041"]2004[/url] [url="http://community.webshots.com/user/maarcesa100"]2005[/url] [url="http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp"]2006-2007[/url][url="http://www.dropshots.com/alice2004"] Filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ernestine, Nu am timp sa las mesaje anonime. Stii de ce? Pentru ca nu mie frica niciodata sa spun ce gindesc in fata, fara anonimat. Sint pro feminism si nu vad femeia doar la cratita. Ultimul meu mesaj a fost un raspuns ptr. Liliana. Daca citesti primul meu mesaj, nu am dat deloc cu rosii sau pietre sau whatever. Dar acum daca te simti ofensata ca nu primesti incurajarile pe care le asteptai ca sa-ti inseli sotul, imi pare rau. Eu inteleg ca esti intr-o relatie neimplinita, nefericita. De ce crezi tu ca inselindu-ti sotul, vei fii mai fericita? Ahhhh.....sau incerci marea cu degetul...prima data vrei sa gasesti un alt partener si apoi sa-l lasi pe actualul? Sau ce doresti? Esti o femeie maritata! Esti mama! Si eu sint maritata dar am o cariera, sint independenta, sint si mama si nu stau la cratita, doar daca vreau eu. Deci nu vad termenul tau de comparatie... Si da...imi vine sa vomit cind intilnesc persoane ca si tine, fie barbati fie femei, care au nivelul de decenta, onestitate asa de jos dar se bat cu pumnii in piept ca sint nefericiti si ca au dreptu'. Bulls**t!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

emma_, oamenii se descopera si se redescopera pe traseu...ma intreb daca intr-o zi va veni la tine copilul tau si iti va spune ca e gay sau e o fata care se simte atrasa de alta fata, sau ca pur si simplu e casatorit dar a aparut o dragoste "interzisa", ce vei face, vei vomita pe el? Esti tu sigura ca sotul ei e nefericit asa? O sa fii surprinsa cate relatii extraconjugale salveaza casniciile dupa ani de casnicie. Am mai spus undeva, ce mi-ar place ca dicutiile astea sa se poarte fata in fata nu sub anonimat...toti suntem radicali cand nu ne aratam fata, nici macar in albumele foto de pe forum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma, mai e un subiect pe-aici in care se impart felicitari si coronite celor care au amant. Eu zic sa nu citesti pe acolo ca mai tare te enervezi [flo] Or fi salvand relatii extraconjugale casnicii, nu zic nu, dar chiar sa incepem sa aplaudam la orice adulter... Pana una-alta ernestine are o problema foarte mare in casnicie - generata de alcoolismul sotului ei - desi sunt cu tot sufletul alaturi, problema asta nu se rezolva cu un amant. Parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum un an si ceva am intrat si am postat prima oara pe acest site.Am intrat in contact cu cateva persoane,cu care am ramas in relatii si pastram legatura virtual si acum si probabil ca o vom face mult timp si de aici incolo.Vorbind cu ele,m au sfatuit sa nu deschid acest subiect,pentru ca voi primi comentarii care e posibil sa ma necajeasca.Mi am asumat acest risc,pentru ca nu ma asteptam sa fiu incurajata in nici un fel,nu vroiam practic sfatul,nu pusesem intrebarea CE SA FAC?.Stiu si am stiut de la inceput ceea ce era corect sa fac.Aici,am vorbit cu voi pentru ca simteam ca ma sufoc,desii eram constienta ca nu aveam de ce.Aici,am vorbit de surprinzatoarele schimbari ale unei femei vulnerabile,de ceea ce simt eu,constienta fiind ca gresesc.Din fericire sau poate din nefericire,asta este viata mea,asta sunt,nu am vrut sa ajung aici..dar am ajuns.Nu la asta am visat la inceputul casniciei mele,nu asa mi am imaginat viata de familie.Dar ,asta e si important e ceea ce fac acum.In fiecare minut din viata mea ,ma gandesc de mii de ori sa nu provoc suferinta nimanui,in urma reactiilor mele.Sunt prima care sare in ajutorul cuiva si am tendinta de a crea prioritate problemelor celorlati.Dar ...sunt si eu om,si gresesc.Am citit in spatele multor randuri,intelegerea perfecta a situatiei si ma bucur enorm pentru femeia care stie sa asculte si sa gandesca.E usor sa arunci cu piatra,e mult mai greu sa ncerci sa intelegi.Fiecare gest al nostru are o motivatie.Daca incerci sa l gasesti,esti pe calea cea buna.Multumesc,fetelor,sincer,v ati dovedit inca odata superioritatea in fata barbatilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...