Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Emma, esti revoltata rau si nu inteleg de ce. Ti se pare ca ernestine e lipsita de moral si de suflet. Ca isi inseala sotul. Te asigur ca ea nu l-ar mai insela daca sotul ei ar sti ca are o sotie cu tot ce presupune asta. Si da-mi voie sa te citez "dar aceasta persoana este o femeie maritata si cu un copil". Tu singura susti ca persoana in cauza e nu numai maritata si are un copil dar e si femeie. Pentru mine a fi femeie inseamna mai mult decat a-ti indeplini datoria de mama si de sotie. Si daca cel de langa ea nu o face sa se simta femeie las-o sa se simta in alta parte femeie. Si atunci ceea ce ai spus tu e adevarat: "aceasta persoana este o FEMEIE maritata si cu un copil"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Dragelor voi ma intelegeti gresit. Eu nu o condamn ca este nefericita, sau nu o inteleg. I-am dat si eu sfatul sa o termine cu sotul si apoi sa-si continue viata cum doreste ea. Fara a trebui sa mai dea explicatii cuiva. Dar este urit sa inseli. Foarte urit. Imi pare rau ca esti nefericita, ernestine. Fa tot posibilul sa iesi din situatia asta. Nimeni nu merita sa traiasca asa. Dar fa-o corect. Si iesi din relatia cu sotul tau, cu fruntea sus. Iti doresc numai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Decat sati para rau pentru ca nu ai facut ceva mai bine sati para rau pentru ceea ce ai facut Ernestine. Daca tu ai reusit sati castigi libertatea de ati permite o relatie extraconjugala then go for it. Nu vad de ce tot desparti firu in 4 .. ba teai baga in relatia aia ba nu...combinate cu amantu si vezi ce iese. Eu din punctul meu de vedere cred ca cel mai important este sa poti sa iubesti ( sau sa ai fluturi in stomac) decat sa fi iubita . Partea proasta in relatii este ca acesti fluturasi cand vin, si daca vin se consuma...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82 Eu din punctul meu de vedere cred ca cel mai important este sa poti sa iubesti ( sau sa ai fluturi in stomac) decat sa fi iubita .
Daaaaaa, in final s-a aflat secretul fericirii, cel mai important este sa iubesti decat sa fii iubita.... si daca mai pune si parul pe tine, si te mai da si cu capul de toti peretii, te mai si inseala, si poate ii place sa [alcool], daca tu il iubesti .... si mai ai si fluturi.... ooo, e....e minunat, asta da iubire adevarata..[olala], probabil ca eu pana acum nu am gustat iubirea pura... [:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loma eu am spus din punctul meu de vedere... Eu nu mai reusesc sami piard capul dupa cineva... Sunt mai mult cerebrala decat emotionala in relatii si ma detasez repede . Eu chiar mi-as dori sa pot sa iubesc, pentru ca relatiile mele nu dureaza si ma plictisesc repede . Iar daca iubesti si accepti sa te dea cu capul de toti pereti atunci draga asta e masochism.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer, nu inteleg de ce la fiecare subiect de genul astuia se generalizeaza...cand de fat, fiecare caz in parte este unic...si apoi, exact cum a zis si BALANTA, cine se simte fara pata sa arunce cu piatra. da, ar fi corect sa nu stea cu sotul atata timp cat sta doar ca asa e mai bine, si nu pentru ca inca-l iubeste...dar cine zice ca nu-l mai iubeste? a pomenit cineva de problema alcoolului...pey si sa zicem ca s eintampla minunea si-si recapata barbatul inapoi, nu se poate aprinde iar flacara? ei bine, pana la momentul ala, ca sa-si tina mintile intregi practica flirturi pe net sau. asta e ea, si cu asta basta. a deschis un subiect, a zis clar ca STIE ca nu e corect, nu e bine ce face, etc, dar atata poate. ei, daca atata poate, mai bine o ajutam cu cat poate ea. dpmdv, un prieten e ala de te ajuta cum si cand ai nevoie nu cum vrea el cat vrea el si cand vrea el. eu, in locul tau as da ignore total la ce doar arunca cu pietre si wowwww, ce fiinte pline de moralitate si viata perfecta(haideti sa cadem toti in extaz).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acu,ma bag si eu ca sa mai iau cateva rosii de la moralisti,ca fac bine la ten.[:D] ernestine,tu nu inseli pe nimeni daca rel ta cu sotul e de camaraderie.si daca vei fi doar una pe lista,ce?te vei calma,vei putea judeca mai departe limpede.ce viata o fi si asta in care sa te chinui?am inteles,tu nu doresti genul de relatie(doar sex)dar pana unde se va ajunge,n-ai cum sti pana nu incerci.poate veti merge mai departe,poate vei fi dezamagita.fara val pe ochi,sunt curioasa care ar fi perceptia. eu asa as face.ca sa nu mor cu un regret.[:D] mami de [ispita]Amira, premiata cu argint la concursul de dans[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82
Decat sati para rau pentru ca nu ai facut ceva mai bine sati para rau pentru ceea ce ai facut Ernestine. Daca tu ai reusit sati castigi libertatea de ati permite o relatie extraconjugala then go for it. Nu vad de ce tot desparti firu in 4 .. ba teai baga in relatia aia ba nu...combinate cu amantu si vezi ce iese. Eu din punctul meu de vedere cred ca cel mai important este sa poti sa iubesti ( sau sa ai fluturi in stomac) decat sa fi iubita . Partea proasta in relatii este ca acesti fluturasi cand vin, si daca vin se consuma...
Liliana, tie iti lipseste cumva cratima pe tastatura? Tu ai oarecum dreptate in ce spui, fiindca de cele mai multe ori realitatea te izbeste drept in moalele capului. Pe net e poezie, in realitate broasca riioasa. Insa si eu cred ca Emma, ca este foarte urit sa inseli. Stiu un site dedicat persoanelor care se confrunta cu asa ceva si daca ati citi cit de torturati si sunt acei oameni v/ati gindi de 15 ori inainte sa sfatuiti pe cineva sa insele. Ernestine, din proprie experienta iti spun ca atita vreme cit continui relatia pe net nu ai nici-o sansa sa reaprinzi vreo flacara in relatia de acasa. Desparte-te de sot sau despartiti-va de proba o perioada dar nu ii face una ca asta. Gindeste-te cum ai simti tu sa afli ca te inseala. Si citeste pe unde mai scriu fetele astea inselate pe aici pe site sa vezi cit de devastatoare poate fi o asemenea relatie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fiecare face ce vrea cu viata lui.....ok. te-ai indragostit.........e uman sentimentu'....dar la copil te-ai gandit??????????? cum va percepe el schimbare asta de tati, in eventualitatea ca s-ar produce? nu sunt de principiu ca femeia trebuie sa se sacrifice pt copil, inclusiv sa se complaca intr-o casnicie care nu-i mai "vine bine" , dar cred cu tarie ca odata ce ai un copil, ordinea prioritatilor se schimba .....tu barbat ti-ai gasit, dar copilul tata?????????? iti doresc sa ai puterea sa iei cea mai buna decizie.......[flo] *toata lumea sa traiasca, numai noi sa nu murim!!*
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...