Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mianna
Citat:
citat din mesajul lui gabi3604 cu riscul sa-mi iau bocanci în cap: io as lua neshte benzodiazepine, cam 3-4 saptamâni, dimineata si seara. Tratament bun, pune fluturii pe fuga, dreaq sa-i pieptene de fluturi [:D].
sper doar sa nu se dea fara reteta, desi nu bag mana-n foc pentru farmacisti. mey fetelor, una-i sa practicam automedicatia de genul "ia o aspirina daca stranuti" (desi nici aia nu-i asa inofensiva cum pare), insa sper ca nimeni sa nu se joace cu medicamente ce actioneaza pe SNC (aka sistem nervos central) in urma unui sfat de pe forum. nu zic ca n-or indeparta fluturasii (numa' sa nu-i indeparteze prea rau), dar sfatul ar fi sunat mult mai pertinent daca era "io m-as duce la un medic care eventual sa vaza daca nu e cazul de neshte benzodiazepine". Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
pai nici nu pot lua benzidiazepine de capul tau, ca se dau numai pe reteta. automat tre' sa dai pe la medic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Răspunsuri 98
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Revin,a trecut mult timp si povestea nu s a terminat.Mi au trebuit patru luni de pregatire sa inteleg ca sunt in situatia in care pot visa relatia perfecta.Ce puteam alege?Aventura cu un barbat a carui lista mi o imagineam extrem de plina sau lupta impotriva sentimentelor mele.Ce mi se oferea?Pentru prima oara in viata intalnisem barbatul care mi o spusese clar in fata ca nu si doreste decat ''doar putin"'.Asa si a exprimat el dorinta de face sex fara obligati.Urma ca eu sa ma hotarasc daca sunt in stare sa ma implic intr un act sexual fara urmari de nici un fel.Trebuia sa stiu daca pot sa fiu in stare sa observ cu nepasarea trecerea lui prin fata mea,fara sa schimbam doua vorbe.Trebuia sa fiu pregatita pentru ignorare totala si sa nu ma astept sa se repete.M-am complicat in ganduri 4 luni facand scenari de curata telenovela, pana intr o zi in care mi am spus:trebuie sa invat sa ma bucur de clipa necomplicandu ma,m ai bine sa regret ceva ce s a intamplat decat ceva ce nu a existat.Si iata ce a urmat.Prima oara aproape ca innebunisem de teama .Mi-era teama de cuvinte si gesturi nepotrivite si am gasit cel mai atent barbat pe care l am intalnit vreodata.Nu a venit cu flori ,dupa,dar a gasit un mod original de a-mi aminti ca se gandeste la ceea ce traisem.Relatia exista si in ziua de azi.Ce am descoperit in spatele atitudini de Don Juan,un barbat care te lasa sa alegi dupa ce-ti spune purul adevar.Un barbat care si asuma responsabilitatea faptelor cu un mare curaj.Un barbat despre care doar cei pe care l cunosc stiu cat valoreaza.Multe calitati si un singur cusur.Traieste viata cu tot ce i ofera ea,incercand sa nu piarda .Un barbat implicat in tot ceea ce face.El m-a invatat sa traiesc clipa si nu regret nimic.Ce simt pentru el?Placerea de a ma gandi la el si admiratia pentru atentia cu care si implineste visuri,neranind pe nimeni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Ce bine de tine! [olala] Sotul isi vede de pahar [alcool] tu iti vezi de [xinpat] cu ala atentu' si traiti asa fericiti pina la adinci batrineti. Si fetita ta??? [q] live and let live [:)]
se pare ca fetita nu conteaza.n-a spus un cuvintel despre ea. [:(!][:(!][8][8][8][8][8] Gabriela [gravired] 8+ "Stelele care cad nu pier, Stelele care cad se duc pe un alt cer"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu dura ,dar trebuie totusi sa-ti dai seama ce vrei, sa faci putina "curatenie" in viata ta ptr tine si fetita ta...daca pot eu dupa 14 ani+2 copii...daca te-a sustinut atunci va ve-ti intelege si pe viitor, dar daca tu totusi vrei mult mai mult(sa fi admirata, protejata si iubita) cel pe care l-ai cunoscut e doar UN barbat[:D] Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.2000) [url="http://it.fotoalbum.eu/Roxali/a397861"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ernestine , Am citit postarile tale si de aici si de la alte subiecte deschise de tine si am sa-ti spun parerea mea .Nu iti dau sfaturi pentru ca nu imi permit sa dau sfaturi necerute ci doar iti spun ce as fi facut eu in locul tau .Nu te judec pentru ca asa cum mie nu-mi place sa fiu judecata de altii,mai ales de cineva care habar nu are cine sunt (si mi s-a intamplat chiar aici,pe acest forum ),nu imi permit sa judec pe altii .Cel putin nu voit . Tu ai foarte mari probleme in casnicie .Bun .Chiar daca sotul tsu nu este violent cu tine sau cu fetita voastra ,chiar daca nu te bate si nu urla la tine faptul ca te/va neglijeaza si prefera sa se ascunda dupa alcool nu e normal si nu esti obligata sa-l sustii pana la adanci batraneti daca pe el nu-l intereseaza absolut deloc sa se schimbe .Banuiesc ca ai incercat sa-l sustii moral ani de zile si fara nici un rezultat .Daca as mai simti ceva pentru sotul meu as incerca sa-i mai acord o sansa,sa ne sfatuim impreuna ce este de facut .Daca pe el il doare in 14 de casnicia noastra atunci as incerca in primul rand sa devin independenta financiar ,sa-mi asigur ceva inainte sa ma arunc cu capul inainte si in nici un caz nu m-as arunca intr-o alta relatie . Tu acum esti intr-o perioada foarte sensibila pentru tine,esti foarte vulnerabila si tinzi ca cauti in "afara" sentimentele pe care nu le mai ai din casnicie ,iti lipseste tandretea,sentimentul de a fi iubita,de a sti ca ii pasa cuiva de tine si e posibil ca sa confuzi atentia venita din partea altui barbat ca dragoste,a fi indragostit ,sa ai impresia ca "celalalt" e mort copt dupa tine sau ca nu mai ai nimic de pierdut si vrei doar sa mai simti macar odata pasiunea aia nebuna de iti zbarleste parul pe mana si te ia cu ameteala .Inainte de a ma arunca in bratele altui barbat as incerca mai intai sa ma recunosc pe mine,sa ma obisnuiesc cu mine ca femeie,sa ma ocup mai mult de mine,sa fac ceva care sa imi aduca sentimentul de implinire,un proiect simplu de urmat dar care mi-ar da un tel si mi-ar demonstra ca pot mai mult decat ACUM . Inainte sa accept/caut aventuri/sentimente/atentiile altui barbat as incerca sa am mai intai o relatie cu mine,mi-as cauta un serviciu(e greu,stiu dar chiar si emotia de a cauta asta e ceva) nu neaparat pentru a mai aduce niste bani in casa (desi si asta conteaza ) dar si de a-mi ocupa timpul si cu altceva decat sa imi plang de mila (e dur termenul dar e cel mai credibil ) .Poate si sotul tau ,vazandu-te sub ochii lui cum te transformi e posibil sa se re-indragosteasca de tine ,de noua TU si ,de asemenea,si tu te vei simti mult mai bine . Barbatul de pe net de care te-ai indragostit este refularea neputintei tale de a fi fericita in relatia cu sotul tau ACUM .Tu nu esti indragostita de el ca om ci de el ca idee .Incearca sa-l cunosti si pune in balanta si rele si bune .Nu conteaza ca e Don Juan sau nu pentru ca de multe ori barbati care au fost obisnuiti sa umble din floare in floare au devenit parteneri de viata cum nu se poate de buni . Nu am sa-ti spun sa nu iti inseli sotul .Nu il cunosc pe sotul tau si nu intotdeauna lucrurile sunt ceea ce par .Iti spun doar ca inainte de a-l insela (inca odata din cate am inteles) sa te gandesti in primul rand la tine .Poti continua sa traiesti cu tine asa? ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu esti sigura ca intre tine si sotul tau nu mai sunt sentimente,respectul unuia fata de celalalt si chiar respectul de sine ,nu are rost sa continui o casnicie in care nu crezi .Copilul tau va simti din plin nelinistile pe care le traiesti si mai bine va despartiti ca prieteni decat sa ajungeti sa va omorati in certuri ca dusmani .Atat tu cat si sotul tau aveti dreptul la fericire dar nu uita ca la mijloc este si un copil si trebuie sa va ganditi la ce va fi mai bine pentru toti trei , nu doar pentru voi doi .Discuta cu sotul tau la "rece" si cauta sa afli ce simte el de fapt si ce crede ca ar fi de facut .Asa ai avea un punct de plecare . ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...