Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cand ea e mai mare ca el


Recommended Posts

dar daca ea este mai mare decat el cu 10 ani, sa zicem? sunt in lume cazuri de femei celebre care traiesc sau au trait cu barbati mai in tineri, dar eu vorbesc de oamenii normali, de noi. am intalnit de curand un caz de genul asta: mama unei doamne pediatre. doamna respectiva are acum 70 si ceva de ani, sotul, cu 10 ani mai tanar. copilul pe care l-a avut, nu l-a avut cu tipul mai tanar, vine dintr-un divort. dupa divort, l-a cunoscut pe cel mai tanar, cu care n-a mai avut copii. cu alte cuvinte, baiatul asta n-a avut niciodata copilul lui, insa a crescut-o pe fata, ca pe propriul copil, poate chiar mai bine. (de ex., in adolescenta, cand pleca la intalniri, "tatal" o urma la doua statii toata intalnirea...ea n-a stiut o viata acest lucru, de grija lui, de supravegherea grijulie, fara sa o sufoce). casnicia s-a dovedit o reusita, cei doi sunt impreuna si acum. dar asta e o poveste frumoasa, si sa recunoastem, traim intr-o societate unde asa ceva se "digera" cam greu. voi ce parere aveti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 72
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am intrebat, pentru ca de felul meu is mai snoaba...mai tampa, recunosc...nu stiu daca as putea lupta cu toate ce mi s-ar pune in carca, cu toate rautatile. da, povestea celor doi, privita acum, la capatul ei aproape, vazand cat de frumoasa e, inchide gura tuturor carcotasilor, dar eu as putea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E ideal atunci cand ea e in forma, foarte sanatoasa, bine conservata si diferenta nu e prea vizibila. Dar nici daca se vede diferenta nu vad unde e problema daca relatia lor merge bine. Mie personal mi s-ar parea greu sa fiu intr-o relatie cu un barbat mult mai tanar ca mine (mai mult de 5-6 ani). Ma cunosc si stiu ca nu as putea tine pasul cu el. :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dov
am intrebat, pentru ca de felul meu is mai snoaba...mai tampa, recunosc...nu stiu daca as putea lupta cu toate ce mi s-ar pune in carca, cu toate rautatile. da, povestea celor doi, privita acum, la capatul ei aproape, vazand cat de frumoasa e, inchide gura tuturor carcotasilor, dar eu as putea?
la mine nu tine de snobism sau de tampa, ci de faptul ca el ar trebui sa fie cu mult mai dezvoltat intelectual si mental pentru varsta sa ca sa consider o posibila relatie. daca iei un barbat si o femeie de aceeasi varsta, stiintific dovedit e ca femeia e mai matura ca barbatul. deci daca alaturi unul mai tanar de o femeie mai in varsta, diferenta e si mai mare. personal, nu am fost niciodata atrasa de cei mai tineri, mai ales ca mi-a fost mereu super greu sa gasesc pe cineva de varsta mea ca sa fie la acelasi nivel. asa ca prefer o diferenta de cativa ani intre noi, el sa fie mai mare. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca iei un barbat si o femeie de aceeasi varsta, stiintific dovedit e ca femeia e mai matura ca barbatul..... mai...maturitatea ei si tinereatea lui.... o combinatie f buna... Si mai e ceva ... maturitatea asta nu e neaparat o calitate... asha ca un pic de tinerete nu strica nimanui! Acu daca tinerelul de langa tine e Petre Roman...oops! noi avem prieteni...doua familii... dar ele sunt mai mari cu 4 respectiv 6 decat barbatii. Au ~10 ani de casnicie ambele familie si o duc f bine.... Recunosc ca la una din ele(cei cu 6 ani diferenta) eu aveam retineri la inceput ... credeam ca va fi pe principiul..il cresti si nu sti pentru cine...dar nu este asha ... se inteleg f bine si au o casnicie fericita. Eu [cafea] si Raducu [8D](22.04.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ce legatura au ridurile? se intampla de multe ori ca o femeie sa arate mult mai bine decat un barbat fiind chiar si cu 10 ani mai in varsta decat el!! [url="http:helpsonia.com/povestea-soniei/"]Alaturi de SONIA[floare3][/url] [url="http://paul-mihaita.blogspot.com/"]si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3][/url] [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"] si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3][/url] Vio [trombon], mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit __________________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui ligia13
daca iei un barbat si o femeie de aceeasi varsta, stiintific dovedit e ca femeia e mai matura ca barbatul.....
probabil ca "maturitatea ei" se refera la numarul de riduri si piele floscaita [:D]...tot stiintific dovedit [:D]
ai dreptate. berea, tutunul si noptile pierdute in fata televizorului, zi de zi, pot produce riduri si piele flescaita la barbati. aa, si burta. si caderea parului. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca oricum exista niste "crize" clasice intr-un cuplu...faptul ca cei din povestea mea au reusit, cu atat mai mult cu cat ea era mai in varsta...bravo lor...dar ce te faci cand el are 40 si ea 50?[:D][:D][:D] eu o stiu doar pe fata celor doi, care la 50 de ani, cu doi copii mari, casatoriti, nepoata, cu marea iubire pierduta( i-a murit sotul), cu doua servicii, am crezut sincer ca e de pana in 40. probabil ca si mama se tine la fel de bine, o fi o caracteristica a familiei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...