Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (46)


Recommended Posts

In alta ordine de idei, sunt cam cu susul in jos, deoarece ieri am avut confirmarea clara a faptului ca Razvan nu simte compasiune, nu este empatic. Deloc. Cu tat-su zacand in pat, el n-avea nicio treaba. Plus ca s-a facut un rau si jumatate, iar pierderea lui de-aseara a pus capac. In parc, daca indraznesc sa nu-i fac ceva pe plac, micul tiran bate din picior [bang]. Asta chiar e buna. Si mai si zice: AM ZIS!!! Auzi la el, am zis... In alta ordine de idei, "Clona" de-aseara n-avu farmec deloc, fiindca ba il inspectam pe Viorel, ba Razvan: "mama, faci caca si pipi" (C la el este "ci" sau "t"), si adu olita de n'spe mii de ori, ca domnul mic nu serveste la baie pe intuneric, nici macar cu lanterna [:D], deci tot io trebuie sa aduc olita... Asa ca m-am distrat la maxim [:D]. Dar trebuie sa recunosc, ZEIN asta e taaare frumos barbat [:D]. Mai Moni, ti-ai cumparat "Cianura pt. un suras + Buna seara, Melania"? Daca tot te-apuci de citit, asta sigur ai citit-o la vremea ei, dar e bine s-o ai in casa. Asa, uite ca se cufureste si Razvan [bang].
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Liliana, ati facut cea mai buna alegere cu centrala Viessmann. In 2002 (pe vremea aia lucram eu in termotehnica) erau cotati No.1, si sunt sigura ca inca sunt pe aceeasi pozitie. E marca germana, si nemtii sunt seriosi. Ziceati ca baba mea a avut dreptate ca are o pata maaaaare, in casa ei. Si de ce naiba n-o fi deschis gura cand pata era mica?? Pai eu n-am fost de-acord cu faptul ca a vrut sa-mi intre in casa, ma intreb ce facea ea daca se deschidea usa, si apaream eu? Si eu ce faceam [:D]? Oricum, o sa-i zic ca am arma de foc [:D], si daca mai incearca... vede ea. Oricum e dusa rau cu capul. Acu' vreo 2 ani, era suparata ca niste gugustiuci stateau calare pe parabolicele ei. Un vecin glumet i-a zis ca gugustiucii sunt ai sotului meu, si ce credeti? L-a oprit pe Viorel si i-a zis sa faca dom'le ceva cu pasarile alea, adica cu gugustiucii, ca-i strica antenele, plus gainatzul de rigoare... Al meu a reusit sa ramana serios (cunoscandu-l pe vecinul care facuse gluma) si i-a zis ca o sa vb cu Primarul, ca trebuie hartie speciala ca sa poti sa gonesti gugustiucii [:D], sa nu primeasca vreo amenda ceva, pentru rele tratamente acordate pasarilor comunitare [:D]. M-am stricat de ras, va imaginati.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Si eu la cafea. Am hranit odorul,l-am schimbat,am pus o tura la spalat ,Diana e la desene si io tzusti micul dejun pe net [:D] Iar a fost ok,adica tot pe la 4-5 s-a trezit Tudor la papa si a adormit repede la loc.Acum dimineata nici nu mai stiu,la 7-8 parca.Oricum azi am fost mai matinali. ASTERY pai cum sa ratez eu "Cianura pt. un suras + Buna seara, Melania"? Numai ca io o am in biblioteca din '99 [pk] pe vremea cand inca imi mai permiteam sa cumpar carti ... in '90 si cu plasa cumparam [olala] Ce vremuri!!! Zici ca l-ai pierdut pe Razvan in magazin ... cum ai reusit??? [bang][:D] Imi pare rau de faza cu empatia,dar ai vazut ca sunt si oameni asa zisi "normali" care-s cu muuult mai rau [:-@].partea buna e ca daca nu se vindeca chestia asta,macar nu va suferi prea mult in viata ... Eu nu prea am apucat sa citesc si de-asta ,dar empatia nu se poate "educa" cumva ca si restul prin metode tip ABA? Iar cu faza cu batutul din picior si "Am zis" [:D] ... e simpatic rau si e super-extra normal .Daca ai vedea cum tocmai ragea Diana acum efectiv ca un porc injunghiat [bang],fiindca a fost certata si luata de langa patutzul lui Tudor! Sare in patul mare gata sa pice peste patutzul lui si evident peste el.Asta desi i-am repetat de n ori sa nu mai faca asa! Cand face faze de-astea sunt gata-gata sa scot peritolul din dulap sa o calmez [bang] Si in ultima perioada zi de zi avem circ d-asta ... La faza cu cafeaua si eu beam ness prin anii 90-97 cat am lucrat la firma aia impreuna cu nasa si sotzul.Asta fiindca era mai comod de facut si aveam doar resou sau termoplonjon la indemana.Dupa aia lucrand tot la firme italiene dotate in general cu bucatarie ,am trecut la cafea de cafea [pofta] Nu se compara! Si e buna si fara tzigara [zz]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro Oricum e dusa rau cu capul. Acu' vreo 2 ani, era suparata ca niste gugustiuci stateau calare pe parabolicele ei. Un vecin glumet i-a zis ca gugustiucii sunt ai sotului meu, si ce credeti? L-a oprit pe Viorel si i-a zis sa faca dom'le ceva cu pasarile alea, adica cu gugustiucii, ca-i strica antenele, plus gainatzul de rigoare... Al meu a reusit sa ramana serios (cunoscandu-l pe vecinul care facuse gluma) si i-a zis ca o sa vb cu Primarul, ca trebuie hartie speciala ca sa poti sa gonesti gugustiucii [:D], sa nu primeasca vreo amenda ceva, pentru rele tratamente acordate pasarilor comunitare [:D]. M-am stricat de ras, va imaginati.
[:-)))][:-)))]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, s-o educa, nu stiu inca... prima chestie care mi-a zburat prin cap a fost ca daca o avea copii, va fi cam aiurea sa nu-ti fie mila de-o buba, de ceva... Ma rog, nu mai insist in gandiri prea profunde si pesimiste. Ce ma deranjeaza f. rau este faptul ca atunci cand nu-i convine ceva si-i sar mucii, efectiv isi schimba fata, se stramba urat rau..., nici nu stiu cum sa explic, plus vocea... de zici ca-i posedat, Doamne fereste. Ca tipa... nah, toti copiii mai tipa, fie acasa, fie in loc public, dar el isi compune dom'le o fatza, de mori. Aseara s-a imprietenit cu o frumusete de fetita (Maya) din Bucuresti, era in parcul de vis-a-vis de blocul nostru (Anda stie), si s-au jucat frumos, pana cand i s-a pus pata ca vroia cu bicicleta (ma rog, tricicleta), asta fiindca erau 2 baietei cu bicicletele si tot alergau si i-au facut pofta. Respectiva scula fiind in masina, i-am explicat frumos ca stam si ne jucam cu Maya, el nu si nu... si pana nu l-am pus la coltz (al bisericii), nu s-a lasat. Iar bunica Mayei a ramas interzisa! Pai zice, "sta la colt, asa cuminte"? Zic "da". De prisos sa mai redau ce era in gandurile mele... Cert este ca-i place sa stea la coltz, sa fie pedepsit, si tare greu il scot din pedeapsa, ca o tine intruna "esti pepetit"x100 de ori. In fine, fire albe cat cuprinde, la mine, fireste. Ziceai ca se mira femeile alea de Tudor, pai normal, la cat de mare este, papa bine si asimileaza, doarme bine.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ASTERY pai n-ai vrea sa vezi ce fatza face Diana cand o apuca urlatul! Chiar am filmat-o azi si am amenintzat-o ca o pun pe net sa o vada copiii cum face ... numai ca si-a acoperit fatza cu mainile ca vedetele urmarite de paparazzi [:D] O sa o filmez odata in plin avant si ti-o trimit ,pe bune ... numai sa nu te sperii!!! Diana nici la coltz nu mai sta [bang] Fug sa il schimb pe kk-cila ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, sincer, eu n-am prea vazut copii urland, asa ca... go on. De multe ori ma gandesc ca abordarea mea ca parinte nu este tocmai cea mai buna, ca gresesc undeva...
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ASTERY te asigur ca majoritatea fac/au facut crize sau crizutze de zbierat/urlat/tavalit pe jos ... dupa caz.Stai ca-l descarc pe-asta de azi si ti-l trimit chiar daca e mai "soft" .
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Astery, poate totusi nu ia si Razvan de la Viorel. Ufff te cred ca te sperie orice manifestare nelalocul ei la Razvan! Iar despre empatie........stiu ca nu e o replica pe care ar trebui sa ti-o spun mai ales ca tu chiar esti atat de "in problema", dar parca si sotul meu are probleme de empatie: si cat sunt copiii bolnavi nu realizeaza, ca am probleme si ca ma scurg de oboseala si uneori si de durere....."si ce". Am senzatia ca mimeaza prezenta compasiunii si atat. Si nu suporta chestiile fizice: sa vada sange, lovituri, de operatia mea nu mai zic.....! In schimb plange la filme? Deci tb sa fie ok.[:D] Sa stii ca al meu Razvi isi schimba mimica rau de tot cand nu-i convine ceva sau cand nu-i faci pe plac! Exact cum descriai tu. Moni, si mie Tudor mi se pare de cateva luni! Pare foarte mare. Cred ca in 3 ani o sa fie cat Diana. Cu scutecele. Noi avem scutece Happy 1, tb sa le schimb ca-s mici. Sunt fff multumita de ele, absorb tot tot si sunt "hartioase" cum imi place mie. Si schimbam maxim 6 pe zi. Cu dormitul in carutz.....numai daca e fff satul si hatzanat. Si la el fff satul inseamna maxim o ora dupa masa. E dezastru. Cat oi fi eu de rabdatoare, dar asta noapte plangeam. Pai am adormit dupa 11, la 12 urla Petru si imi zice Radu: "merg eu la el" Se duce, trec 5 minute si cel mic tot "ueueue" Hai sa vad ce e. Merg in dormitor: bebe "ueueue" in patutzul lui, Radu lat in patul nostru. Deci nici nu ajunsese la bebelush. [bang]L-am luat pe "ueue" i-am dat papa vreo 30 minute, aud "pash pash" si-l vad pe bebele mare la noi in camera. Tot e bine ca nu urla. Trimite barbatul cu Razvan.......Si Petru a continuat cu supt, regurgitat, scuipat suzeta toata noaptea. Asa ca ioc somn, n-am inchis un ochi. Cel mic se mai si ineca. [bang]La 6.30 i l-am pasat lui ta-su, desi imi promisesem ca nu mai vb cu el. Daaaa si de la 6.30 am dormit si io o ora, ca dupa o ora l-am auzit din nou urland......Acum doarme in carutz si Razvan in pat ca era si el obo (sculat la 6.30) Revin cu povesti mai optimiste, da? Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa va mai povestesc si ce-au fact aseara, da? A venit Radu cu Razvi de la socrii pe la 8 sa zicem. Razvan lat de somn si oboseala. Si ce avea Razvi la el? Un tub din ala de facut baloane. Pe care l-a vrut neaparat Ana si a iesit un circ monstru, ca era o singura chestie. SI nu tinea faza cu "Ana lasa-l ca tu esti mai mare". Am urcat sus sa le facem baie (intai la cei 2 apoi la cel mic, care in tot circul ala dormea). Petru in patul lui, da-i si dezbraca-i pe purcelusii mai mari, Razvi in ragete infioratoare. Pai RAdu si-a pus toata puterea sa dezbrace un piticot obosit si infuriat. Ce sa mai spunem, au sfarsit in baie urland si el si ANa si l-au trezit si pe cel mic care racnea si el. Sa plangi, sa razi? [:D] Noi i-am facut, noi i-am vrut, noi sa ne descurcam. Lili, stiu serialul, eu il vad seara la 5. Dar prea a dat-o in telenovela. Dar oricum, cand le vezi pe femeile alea cum gatesc, te lashi de meserie...... Ingrid, mai ascultati muzica clasica? Ai mei sunt inebuniti dupa muzica asta si dupa cea po****ra. Nu exclud insa ca le-ar place si manenele daca ar auzi! In schimb muzica contemporana: pop, rock, disco sau genuri diverse, nu le place. Ursulina, am inteles eu ca Raisa incepe gradi, dar voi ce scoala incepeti pe 15 sept? [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...