Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (46)


Recommended Posts

Ingrid, cum ma obligi tu sa-ti dau info ref. la homeopatie... ntz ntz ntz... Nu poci sa-i dau ceai de menta, fiindca menta este antidotul homeopatiei, si el are celalalt tratament de lunga durata homeopat, deci MENTA pas. Nici macar pasta de dinti mentolata, nici tic tac mentolat, nimic. Am mancat, si astept sa adoarma frumosul asta "mic". Cica la el: "azi noapte te-a certat mama" (in traducere "m-a certat", inca nu foloseste persoanele corect [:I]). Eu: "daaaaa mami, asa se mai cearta copiii cu mamele". Hoatza ce sunt [:D], de fapt era vorba ca EU l-am certat pe EL, dar... l-am sucit... nu stiu daca m-a si crezut, ca-mi trase o privire speciala [:I].
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[bum] [bum] [bum]
[bis] [bis] [bis]
RAZVAN VA MERGE LA CAMIN!!!!!!! Ce emotionata sunt, nici nu-mi vine sa cred, de bucurie am trimis mesajul pana sa scriu textul [:I]. Wowwww, asta da veste buna, a venit Viorel personal acasa sa-mi zica, cica: felicitari, avem baiatul inscris la "cresha"! Zic: ce cresha visezi draga??!! Pai la nr. 4??!! La gradi/camin, mai. EL: asa, asa, am gresit. Deseara beau un gin tonic maaaaaaare.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca, atunci cand sotul meu isi propune ceva sa realizeze, NU RENUNTA. Si are un stil letal: nimeni nu-i rezista [:D]. Si cand este vorba de Razvan... nici nu se mai pune problema. Uufff, mi s-a luat o mare greutate, acum ma rog la cel de sus sa-l tina sanatatea, sa nu se mai imbolnaveasca atat de des, ca dincolo la cresha. Gata, a adormit, merg si eu langa el, sper sa ma rabdare.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ASTERY suuper ! Bravo lui Viorel ca a reusit! E rac parca,[8D],nu? Tenacitate scrie pe raci [:-@] Noi am facut schimb: Diana la nani in dormitor,Tudor la papa si acum e in carucior la ... scremut [:D] Sa vedem cat sta acolo ...
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Astery, ma bucur pentru voi! [pk][pk][pup] Cate ore va sta, program scurt sau lung? Eu nu am alergie la homeopate, stai calma, mai vorbesc cu vecinele, sunt cateva care dau la copii doar homeopate, s-au saturat sa bage antibiotice in ei. Asa ca, spune ce ai de spus. Nu stiam ca menta contravine homeopatiei, tare imi place ceaiul de menta...Razvan are tratament lung pentru sensibilitatea lui cu gatul? Uite, Lili parca spunea de vaccin, sa bat in lemn, n-am mai avut probleme cu otita dupa Prevenar, stiti cum facea, pe banda rulanta. Nici cu gatul. Acum vedem cu colectivitatea cum o fi. Moni, pai fiica-ta baga multe dulciuri in ea, mai bine-zis diverse, ca la cantitate nu stiu. Daca i-ai mai reduce din astea, poate ar manca mai multe. Spune-i lui Ghita ca si Diana mea baga sunca goala...daca ii dau. Ea primeste o felie goala numai dupa ce a mancat una cu paine si unt. Si baga rosii la greu. Macar atat. Oricum, sa nu plangi ca nu papa sunca, parizer si cremvursti..ca astea doar o data pe saptamana e bine sa ii dai. Poate chiar mai rar. A mea tot asa cum spui, fara peste, ou doar galbenus (e un progres, mai), orez nu, mamaliga, gris idem, paste doar spaghete... A mai slabit Dia ta, era de asteptat dupa boala. [pup] O sa-si revina ea, e pofticioasa. Daca Tudor doarme in patut noaptea, bucura-te. Ce mai vrei? Deea, ce mai faceti voi? Papusa cum e, se pregateste de gradi?[pup] Mi-e tare dor sa scrii ceva pe aici.. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, ai un PM. Nu stiu inca la ce program, ideal ar fi sa stea la tot, adica pana la 16. Problema este daca reusesc (in conditii bune, fara istericale) sa-l bag in casa pt. lectii, dar, avand in vedere ca lectiile incep la 19, s-ar putea ca 2 ore si jumate sa-i fie suficiente afara. De aia am scris gradi/camin, ca nu stiu inca la ce program. Lui Razvan nu-i plac cremwurstii, doar salamul (dar noi cumparam raaar), ii place urda... branza de oi... Rosii?? Vise taica, vise.. Noh, ma duc in pat, cu gandurile mele [:I].
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID nu prea poate fi oprita Diana tocmai fiindca e pofticioasa (ca mine ...) si cum vede ceva la copii vrea si ea.Si se pare ca e o moda asa sa aiba toti copiii la joaca la ei "ceva de rontait" [bang] Deci nu se poate sa iasa cu ea fara a avea ceva de papa, ca daca o apuca si nu o serveste nimeni ... iese cu zbierat.Asa mai scoti un biscuite si ii astupi gura . Merg sa frig niste cartofi pe cand se trezeste,ca au mai ramas ficatei ,dar cartofii piure i-am mancat pe toti. Tudor se jeleste in carucior dar mai in surdina [:-@]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heloo si o cafea mare, Eu de vreo 4 zile sunt la program scurt de somn-5h pe noapte, asa ca am nevoei de 2 cani mari cel putin.. Astery-FELICTARI!!! Ma bucur enorm pt voi, si ai incredere ca va fi bine pt Razvan.. si sper sa fie sanatos mereu.. Ingrid-bravo pt Diana, e o fetita super desteapta care are alaturi o mama deoebita.. eu i-am pregatit un cadou Emmei, un super joc d ela leapfrog..e sa cietasca,scrie deseneze, pt 5-7 ani,dar deja stie de acolo destule, oricum e vaui de tati care va fi asaltat, il asteapta saraca ca pe soare...plus ca cica va dormi cu el..numai eu raman acasa singura si nu are cine sa ma mai incalzeasca seara[:D]-tocmai ce am iesit aseara la cina si am primit o bratara cu diamante din aur alb de la dragos[olala]... Moni-vazut baietel scump si cuminte si dolofanel, tare drag imi e de el..[pup] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si eu la a doua cafea [:I] Si la o farfurie cu cartofi prajiti + ficat de pui [pofta] DENISA n-ai zis nimic,Alex cum e? INGRID CUM AM SCRIS SI IN DROP ... CHIAR POTI SA O INSCRI DIRECT IN CLASA INTAI PE DIANA TA !!! La ce-i mai trebuie gradinita??? [:D]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Ingrid, hai gradi ca si gradi, dar la scoala ar trebui sa vezi daca nu sunt clase pt copii asa de avansati. O sa se plictiseasca acolo si e pacat. Tb sa fie ceva forme de invatamant care s-o stimuleze! Nu glumesc. Mai sunt 3 ani pana ajunge la scoala, o sa si citeasca bine carti pana atunci. Sau s-o dai cu un an mai repede macar. Cat despre datul la fund (sau vorbitul despe asta). Si eu amenintz: "fa asta, ca m-am satrat de maraiturile tale si te bat" Evident niciodata n-am ridicat mana la ea, dar domnisoara stie lectia: "daca nu fac asta ma bati mami?" [alcool] Imi mai tranteste replica asta si in public ocazional! Or sa ma inchida astia ca maltretez copilul. Moni, eu tot nu cred ca Diana ta are o problema cu mancatul. A fost bolnava si nu a avut pofta de mancare. Pai a mea ce a mancat azi pana la ora asta? 4-5 prune pe la ora 11 si putina mamaliga cu ou branza si iaurt la ora 13.30. Si cand zic putina, pai e putina! Si ai mei la pranz mananca de obicei un singur fel de mancare. Ana dimineata nu mananca mai nimic. E ii incurajez sa manance orice fara paine. Iar cu prostioare de mancat......nu prea se intalnesc. Denisa, cum e Alex? de ce dormi asa putin? Ca sa vb cu copiii? Ali si a mea fix 16 kg are (ti-am zis eu ca mi se pare ca fetele noastre au o constitutie asemanatoare). Astery, felicitari pt gradi! Uite ce sotz dragutz ai, s-a zbatut a rezolvat. In grija lui Radu..........nici gradi, nici nimic. Parca traieste pe alta lume. Eram gravida si mergeam cu copiii si cu mama la kineto si asa cu ei gramada m-am dus s-o inscriu pe Ana, ca se termina perioada. Si s-au distrat educatoarele si directoarea cand au vazut ce "marfa noua" (si blonda) le vine.Ca vb aia, n-am dat nimic momentan. Eu cu somnul...........sunt de vis. Dimineata care somn? Acum la pranz am dormit putin. Muuulta cafea. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...