Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene - 71 - LMA Tudor! LMA Radu!


Recommended Posts

Asadar daca to a mancat cate ceva bubu azi macar sa-l laud

 

gustare 10 - mar, para, mango, afine+suc de morcovi, portocala si fier

pranz 13.30 - fidea cu somon, rosii, cimbru proaspat si smantana si cateva picaturi de lamaie, pranz mancat afara la iarba verde.

 

din fericire mai pot face na alta e frumos afara asadar Renus sta de 2 ore cred afara [pk]

 

mai tarziu om vedea

 

Angi - eu patesc cu Renus asa doar cand il pun in alta parte decat masa de infasat, oare si la voi e la fel? Andre voi asa face mereu ?

 

by Raluca, full time mother for Remus Andrei[copil](8 nov '09)

 

[majoreta]hai cu bb2

 

un vot daca va place rab1 sau rab2 multumim

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua.

Geo doarme.Nu prea a mancat azi.Are putin rosu in gat dar nimic grav.Aseara a avut temp. 39.4.Nu m-am panicat.Tot ce am aplicat a fost ok.Nu luam antibiotic doar antitermice si tantum verde+eurespal.

Se pare ca are ceva la urechiuse asa ca diseara mergem la Grigore ca e mai liber seara.Il dureau foarte tare.In rest suntem ok.

Dankutza ce ii iau eu e un fel de painica si nu prea.Ogasesti la raionul cu rondele de orez.Sunt cele graham.

La multi,multi anisori Tudor si Radu!Sa fiti sanatosi si sa aduceti mamelor si tatilor vostri multe bucurii.id="red">id="blue">

 

[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutza [grup].

Analizele de care ziceam ca sunt proaste(ale lui Geo) sunt bune.[pk]

Singura problema:suntem la limita inferioara cu fierul.Deocamdata incercam sa papam mai multa carne rosie(de vita) de 2 ori pe saptamana cate un ficatel si tot de 2 ori(ca pana acum) cate un galbenus fiert tare.

Imi place de pedi.In sfarsit.Nu antibiotic,nu vitamine inutil.[pk]Crestem Vigantolul la 4 pic pentru ca frontanela e tot mare.

La kg stam ok.Avem 9.200 (deci am triplat greutatea de la nastere).id="blue">

 

[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Angi - eu patesc cu Renus asa doar cand il pun in alta parte decat masa de infasat, oare si la voi e la fel? Andre voi asa face mereu ?
align="right" id="quote2">

Eu pe masa de infasat nu o pot tine ca e sus, insa avea patul pe care o schimbam de cateva luni, figura cu urlatul la mine, tzusti in fundu' gol cum prinde o secunda tine de vreo 2 saptamani. Azi au tinut niste texte cu vaca (,) care a cautat-o prin casa ca i-a adus laptele si ea dormea, dar regula e sa urle si ne luptam rau.

In schimb, azi a mancat meiul. L-am facut din nou sa vad daca nu-i place si a hoplait, asa ca banuiesc ca ieri am ars-o la gurita, de aia mi-a scuipat asa.

Deci, meniu de azi:
7 - lapte
11 - lapte
13.30 - cartofi dulci, rucola, ulei de in, mei, rosii

pe la 17 ii voi da BV cu banane si mere si seara lapte


Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Miany id="red"> Nu cred ca exista mama pe lumea asta care sa nu-si piarda rabdarea si apoi sa nu se simta vinovata. Daca exista, sa ridice mana.
Cat despre crema, spune-mi daca te ajuta daca iti scriu compozitia? De ce nu-l dai pur si simplu cu putin eucalipt diluat in nari?


Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! id="red">


align="right" id="quote2">


[pup] ptr. vorbele bune; cat despre compozitia cremei,zi aici ca cine stie peste ce istete dau la farmacie...tu ai folosit eucalpitul asa? cam care ar fi dilutia potrivita?![:-/]

miany
fericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] TUDOR [s] RADU [s]

 

Abia apuc sa citesc[q]

 

Stam mai bine cu raceala, poate totusi ajungem la controlul de luni[:)]

 

Azi o lasa pe surioara cu nepotica acasa... am vazut super poze pe mail, va mai trece ceva vreme pana le putem vedea in direct (distanta asta...)

 

A sosit si salteluta, acum sa ii facem proba[pk] Daca e baiat cuminte si sta in patut o sa-i luam un patut de lemn si poate o convingem si pe Iarina ca e cool sa ai propriul pat [:D]

 

[pup][pup][pup]

 

_______________________________________________________

*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*id="orange">

Magda,id="blue">mami deid="size1">[copil][*]topmodel categoria panaid="orange">id="size1"> Liviu-Rares Andreiid="orange"> 18.11.2009id="size1"> si [zana]Iarinaid="blue"> 31.01.2006id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si daca tot esti prin zona,Andreid="purple"> te mai bat la cap cu o chestie [asia]: Chiara e tot pe aptamil? continui cu el si dupa 1 an sau treci pe lapte de capra?!

te intreb ptr.ca si noi eram pe Aptamil ,dar asta junior 1+ are un gust oribil de vanilie si David nu a vrut sa il bea..

 

 

legat de schimbatul scutecului,si la noi e o problema de ceva vreme..dar,daca ii dau ceva interesant in mana si ma misc rapid scap fara "lupte"...altfel se lasa cu cantec

 

 

miany

fericita mami de DAVID ANDREI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu bantui prin zona,ca al meu odor doarme ; si-a dat peste cap tot programul [alcool];s-a trezit aproape la 11 , a ciugulit putina branza+spanac+iaurt si o juma de rondea de orez (de la DM-foarte bune),dupa care am fost la o scurta sesiune de shopping cu buni si pe drum spre casa a adormit...

 

acu sa vedem ce se mai alege de pranzul nostru: avem ciorbita de perisoare si/sau sos cu carne de vita+ardei+cus-cus...

 

seara cred ca ii voi da maxim un iaurt ..

 

 

na,ca s-a trezit...[pup]

 

miany

fericita mami de DAVID ANDREI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

eu nu am chef de scris zilele astea. Nu stiu ce am, o stare asa de cacao... [alcool][alcool], tot am impresia ca trece timpul pe langa mine si nimic nu fac, doar imbatranesc... Asta simt si mai tare acum cand stau ai mei mai mult cu copilul si am ceva timp liber. Timp liber sa ma deprim [alcool]. In gat tot ma doare, n-a mai evoluat dar nici nu mi-a trecut inca (exudatul ala nu e gata, sper ca maine sa am rezultatele macar...). Zilele astea ma asteapta doctorul sa-i fac ROR-ul copilului si dimineata s-a trezit taica-su plin de bube. A facut o rubeola / varicela / quelque chose, asa ca astept sa binevoiasca sa mearga la doctor sa vedem de nu e una din cele 3 boli si sa innebunesc copilul cu expunere la virusi [alcool].

 

 

 

Legat de voturi va zic de acuma ca ma uit la toate pozele si o sa votez pe bune, pe cele care sunt pe tema conscursului, cele imi plac mult, evident cu accent pe ale fetelor pe care le stiu. Zic asta ca sa nu fie vreo suparare la mijloc [flo]

 

 

Dozz daca citesti si apuci sa-mi raspunzi, pls zi si mie de unde ai mamuthul negru cu gluga, ca am batut azi toate Montrec-urile, Himalaya-ele, Salomon-oanele [:D][:D] si numai prostii am gasit - nu stiu frate pt cine fac astia haine, am gasit unele cu manecile de-mi depaseau degetele si scurte in talie si f largi pe trunchi, cred ca sunt pt un fel de maimute obeze, ca oameni asa de mici, grasi la corp si cu mainile pana la genunchi eu n-am vazut. A, si evident nici unul cu gluga [zirea].

 

pup cu drag toate mamicile si piticii din dotare [pup]

 

 

editid="red"> nu gasesc pe Tina, Mihamora si Ariadna la concurs. Cine imi spune si mie in ce pagini sunt pozele? [flo]


 

Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...