Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PCOS (20)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui redramy
ALINA am observat ca nu ai activat PM-ul! Nu de alta dar ti-am trimis unul si sper sa-l vizualizezi! [pup]pe toata lumea!
Iubita am primit mesajul,multumesc mult. Maine o voi suna. Pupici la toate fetele cochetele ! Alina [gravired]5+ Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari AlinaOprea, sa ai o sarcina usoara si sa dea Domnul sa treci cu bine prin ea.O sa fie bine ai sa vezi.Eu am intrerupt imediat sforul, asa mi-a zis doctorita mea,Dr.Bajenaru Magda, e o femeie deosebita,super draguta si un super medic,daca vrei o poti gasi la Medlife dar nu stiu sa-ti spun daca s-a intors din concediul prenatal.

Te pup si ai grija de tine.

 

aryjul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, care luati sau ati luat metformin: nu ati sesizat o subtiere a firului de par , chiar o accentuare a caderii parului in timpul tratamentului cu metformin? eu am incepu sa iau metf. acum 7 luni si in ultima perioada am observat ca parul mi se subtiaza cam tare, e fara"viata" si imi cade mai mult ca inainte. poate fi de la metformin? de asemenea , imi amortesc maiinile si picioarele, si alte portiuni ale corpului mult mai frecvent ca inainte- poate fii si asta de la met?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALINAOPREA sanatate multa!

adijo din nefericire caderea parului si subtierea firului de par are legatura cu PCOS-ul si cu nivelul nostru ridicat de testosteron, si nu cu metforminul. Metforminul ar trebui sa ne ajute! Iar amortirea mainilor si picioarelor cred ca are alte cauze.

[pup] pup pe toata lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

REDRAMY, stiu ca testosteronul marit duce la caderea accentuata a parului. intotdeauna am avut aceasta problema. ma lupt cu pcos -ul din adolescenta iar acum am 34... problema e ca acum s-a accentuat. m-am gandit ca ar putea avea o legatura cu metforminul, in sensul ca , de la metformin iti poate scadea nivelul vit b12- poate fii asta o explicatie pt parul meu lipsit de viata? sa am deficit de vit b12? am inceput sa iau polivitamine....ufff , parca nu se mai termina problemele astea...[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aryjul
Buna getik1, ce faci?Am vazut ca ai intrebat de mine.[pup]aryjul
align="right" id="quote2">buna da am intrebat de tine, da ca sa iti spun ca am reusit sa tin sarcina pana la aproape e termen si am o fetita pe care o cheama ariana-ioana, m-ia placut ff mult numele tau, sper ca nu te superii pe mine[pup][pup]getik [mamica] mamika de [copil] mika minune ariana-ioana 29.12.2009 ary poze si ary povestea unui aricy poze nuntaam produse la bazar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...