Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PCOS (20)


Recommended Posts

Fetelor... si eu si al meu am cam racit. Stau acasa cu el 3 zile. Lucrez de acasa. Si el la fel.

Am filamt un videoclip la o piesa de-a lui si acum editeaza, aranjeaza cadrele... o sa pun linkul sa vedeti ce a iesit imediat ce e gata.

Eu sunt incantata de rezultatul intermediar pana una alta. Apar si eu in videoclip, si el, si fata cu care canta el si niste prieteni. E dragut si de suflet asa...[olala]

 


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doamnelor chiar daca o sa fiu "un pic" [offt] va rog sa le tineti pumnii fetelor din echipa de handbal feminin a Romaniei care o sa joace semifinala Campionatului European sambata! Eu sunt o fosta jucatoare de handbal si sunt un fan inrait al echipei Romaniei care participa anul acesta in campionat[cool]!

[pup][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara si va multumesc de urari......sper sa fie bine pana la final...

legat de kg...vesnica mea problema...sunt la fel de pufoasa precum cocolino :)) adik toata viata am slabit.. am pus la loc si chiar mai mult si tot asa...cel mai mult am avut 95 kg la 1,67....de juma de an iar am fost intr-un regim..apoi 1 luna si ceva m-am chinuit cu Rina...si am ajuns la 85 kg...ei deja am pus 1 kil pe mine in ultima sapt la ce foame ma roade la stomac...sper doar sa nu depasesc 100 pana nasc..

caut de zor info pe net despre maternitate si ce dr are..si nu gasesc..

 

DD ma va ajuta sa-mi vad visul cu ochii!!!

http://www.i-medic.ro/boli/sindromul-ovarului-polichistic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am intrat si noi sa va salutam si sa ii trimitem un [pup] lui gudinde.

 

Desi cele mai multe dintre voi nu ma cunoasteti deoarece a trecut ceva timp decand purtam si eu aceleasi discutii ca si voi eu am hotarat sa intru si sa va impartasesc din experienta mea cu inca un posibil efect al PCOS ce apare in unele cazuri dupa nastere si care pe mine la un moment dat ma terminase pt ca nu ii stiam cauza si deci nu stiam cum sa actionez.

 

O sa incep prin a mentiona faptul ca eu mi-am dorit foarte mult sa alaptez exclusiv la san din extrem de multe considerente pe care ori le cunoasteti ori le veti cunoaste si voi dupa ce va aparea bebe in burtica. In acest sens am facut tot ce tinea de mine pt a-mi pregati corpul in timpul sarcinii, am citit, m-am informat si tot din aceasta cauza mi-am dorit sa nasc natural dar asta nu mi-a iesit.

 

Dupa ce a aparut lapticul nu am mai dat biberon, am pus-o la san cat si cum cerea ( stateam cu ea la san cu orele ), beam ceai de lactatie cate 4 litri pe zi, ma mulgeam dupa fiecare supt si tot ce mi se mai spunea incercam, dar fata nu crestea bine in greutate. Dupa 3 saptamani chinuite in care fata plangea, ziua atipea doar 10-20 min, eu ma stresam, nu dormeam , concluzia a fost clara: nu este suficient lapte.

 

Impreuna cu doctorita mea am inceput sa cautam cauzele pentru ca din cate imi spunea si ea si citisem si eu, pentru o femeie de 24 de ani care a actionat corect pentru a sustine lactatia inca de la inceput asa ceva nu era normal.

 

Si intamplator, cautand pastile din plante pt lactatie (le-am incercat pe toate fara efect) am gasit pe un site din America un comentariu legat de lactatie si PCOS. Asa ca am cautat despre cele doua legate. Asa am aflat ca in multe cazuri- mai ales tratate cu metformin- rezultatul era ca si la mine: rezerva de lapte scazuta.

 

Nu va scriu ca sa ma plang ci pentru ca tot cautand am intrat in contact cu un consultant de lactatie din america ce mi-a spus de o planta - goat's rue - ce ar ajuta in cazurile cu PCOS. Am gasit niste pastile din plante ce aveau si varianta pt PCOS cu goat's rue- este vorba de More Milk Plus Special Blend pe care le-am comandat din Anglia pt ca din pacate in Romania nu aduc decat formula originala. Le-am luat si astfel am ajuns de la 50% san 50% lapte praf ca pitica sa refuze biberonul la 1 luna jumate si sa bea doar san. Acum avem 3 luni si papam in continuare doar san.

 

V-am scris asta pentru ca eu am cautat mult pentru a gasi in afara ceva legat de acest subiect si poate va mai ajuta si pe altcineva. va pup

 

Corina [mamica] mami de minune de la Doamne Doamne [caru] Maya - 21.09.2010

 

http://blogulluibebe.blogspot.com

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cori sa sti a si eu am patit la fel cu lapticul, in primele 2 sapt am avut destul laptic sa satur picea dar dupa a inceput sa scada lactatia la 10% din cat aveam si la 6 sapt mai strangeam la muls doar 50 ml pe zi cu indulgenta, la fel si eu beam 4 l de ceai apa, tot felu de ceaiuri pt lactatie si nimik.

si eu am luat metformin. la urmatoru bb daca mai reusesc o sa tin cont sa vb cu doctora despre treaba asta.poop [pup][pup]

 

ariciu a crescut in curand face un anisor[pk],intre timp asteptam sa[ninge][ninge][cubrad][cubrad][cubrad] si cel mai important [aho][aho]

ary poze si ary povestea unui aricy

 

 

am produse la bazar

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va doresc tuturor Craciun fericit id="red">, sanatate si liniste alaturi de familie, si sa va aduca Mosul tot ce va doriti !

 

Alina [gravired]9+

Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamaniid="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un ren cu nasul rosu, cum e fesul lu' Mosu ...

Un mos cu barba alba ce bate la ferestre

Vine sa iti aduca o noapte instelata

- o noapte de poveste.

Nu-ti voi dori nici masa-mbelsugata,

nici multa bogatie, nici viata fara griji,

Tot ce iti doresc:

Sa fii iubit, si sa iubesti,

Sa primesti tot ce iti doresti

Multa fericire, multa sanatate

Mosul pentru tine sa vina cu de toate

 

Craciun fericit si La multi ani!

 

 

Multumesc DD pt mica mea minune [gravired] 4,4+

 

DD ma va ajuta sa-mi vad visul cu ochii!!!

http://www.i-medic.ro/boli/sindromul-ovarului-polichistic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...