Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PCOS (20)


Recommended Posts

montelimar eu merg la Medlife. Avand in vedere ca nu am terminat inca tratamentul, nu pot sa ma pronunt asupra eficacitatii.

Oricum, daca te gandesti la aceasta solutie, sfatul meu este sa mergi intr-un loc unde sa te poti programa si pentru o consultatie pre-tratament, in care sa discuti cu medicul cazul tau, ce probleme de sanatate ai si cam la ce rezultate te poti astepta.

Eu am avut cu dr o discutie foarte deschisa si clara si am inteles ca atata timp cat tratamentul hormonal nu tine in frau boala, hirsutismul reapare, crecand alte fire.

 

gabielle88 toate mesajele tale apar acum tarziu pt ca sunt moderate. Primele 10 mesaje sunt moderate.

Daca pe 9 ar trebui sa-ti vina menstruatia, testul fa-l clar dupa data de 9 sau, cel mai sigur, iti poti face un test de sange betaHCG.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi aniid="red">, fetelor, sa va aduca Anul Nouid="red"> tot ce va doriti, impliniri pe toate planurile si mai ales sanatate si bebelusi sanatosi (celor care-si doresc)!

 

Alina [gravired]10+

Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamaniid="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui getik1
alinaoprea cum mai esti? cum merge sarcina??ariciu a facut un anisor [9cer]daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy am produse la bazar
align="right" id="quote2">getik1id="red"> sunt f bine, multumesc lui Dumnezeu.Sarcina decurge normal, nu am greturi sau alte neplaceri, doar o foame continua pe care incerc sa o potolesc cu fructe uneori [:D] si un somn.....dorm aproape zilnic dupaamiaza.In rest suntem in al 9-lea cer, asteptam cu nerabdare urmatoarea eco si triplutest pe 24 ian cand voi avea 14 sapt.[pup][pup] pt. tine si arici !Alina [gravired]10+Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou
Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamaniid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fetelor! Fie ca 2011 sa ne aduca numai bucurii si toate visele noastre sa se implineasca!

Montelimarid="red"> eu am fost diagnosticata cu hiperplazie congenitala suprarenaliana acum 4 ani: am avut 17-oh progesteronul marit ( nu mai stiu exact valorile: max era 0.8 iar eu am avut 1.2) , am facut si testul de stimulare cu Acth ( val 17-oh-progesteronului dupa stimulare a fost 5.8, val max fiind 3.2); am facut tratament cu dexametazona 0.5mg tot la 2 zile(apoi am modificat doza cu 0.25mg/zi). sincer, dupa tot acest tratament, pe care l-am urmat apropae 2 ani nu am observat imbunatatiri considerabile ale hirsutismului( din contra , as zice , mi-a aparut puf in zone unde inainte nu aveam!). doar acneea s-a ameliorat. nici ciclurile nu s-au reglat , parul imi cadea la fel, ba mai mult m-am procopsit si cu niste pete pigmentare pe buza superioara , pometi si frunte! acum am renuntat la dexametazona , am trecut pe metformin, sa vedem daca totusi nu ajuta el mai mult, dar deocamdata nimic spectaculos... pe mine acum insa nu ma mai intereseaza asa mult hirsutismul, acneea , caderea parului ci faptul ca nu pot obtine o sarcina...[pup], sper ca ti-am fost de folos cu informatiile. bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, buna la toate!

 

Am nevoie de un sfat din partea voastra ca nu mai stiu ce sa cred...

 

Am scris mai demult ca aveam 2 fibroadenoame in sinul sting. paralel mi s-a depistat testosteronul ridicat 0.8 (cu limita de sus la o.65) si mi s-a prescris jeanin si metformin. De la estrogenii din jeanine mi s-au marit fibroadenoamele din piept si ma dooor tare. am fost la mamolog si mi-a spus sa termin folia asta de jeanine (mi-au ramas inca 2 pastile) si gata, sa nu mai iau ca numai imi fac rau la piept si ca sunt deja candidata la operatie pentru extragerea fibroadenomului... mi-a explicat ca fibroadenoamele la mine sunt formate pe baza de estrogen in exces si ca eu inca ii mai dau surplus cu jeanineul si orice alt tip de contraceptive cu estrogeni.

 

plus, mi-a spus ca nu este testosteronul chiar asa ridicat la mine, ca pt ca sunt bruneta asta poate fi norma mea personala, deoarece fac eco in fiecare luna si e totul bine acolo jos, nici semn de sopc.

 

ce parere aveti? sigur ca o sa opresc contraceptivele pt ca chiar ma doare pieptul... dar vreau si parerea voastra.

va multumesc mult! pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...