Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PCOS (20)


Recommended Posts

Este foarte putin relevant endometrul in timpul tratamentului cu ACO. Grosimea lui pe cicluri naturale conteaza si poate sa difere enorm fata de cum este acum. Despre ceaiuri gasesti info aici [url]http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=40670[/url]
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ma bucur [pup] oricum, sunt sigura ca cu toate fetele de aici totul va fi bine si vom avea multi copilasi sanatosi [biz] eu am terminat prima folie de aco si acu astept sa imi vina ci mie cm... pina la aco nu am avut probleme cu ciclul, venea ca ceasul. vedem daca s-au produs ceva schimbari dupa jeanine... am citit mult aici pe forum si am inceput sa beau si eu vitamina e, aspirina (100 mg) si ceai de cretisoara. cred ca rau nu o sa faca, nu?[pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, vreau sa va spun sa aveti incredere ca minunea o sa vina cand nici nu va asteptati, asa cum a venit si la mine,dupa mai multe incercari pe la diferiti medici am ajuns intr-un final la Medlife la o doctorita super draguta si de un profesionalism rar intalnit, care s-a ocupat de mine ca o mama de puiul ei(si sa nu credeti ca exagerez)- mi-a depistat cauza-aceasta fiind PCOS- si hai sa incepem tratamentul acesta fiind siofor1000mg si inca cateva pe care nu am mai apucat sa le iau ca deja cand asteptam musafirii a venit marea surpriza-test cu 2liniute.Ma scuzati ca m-am intins atat de mult, acum sper sa ma primiti si pe mine pe aici ca ma confrunt din nou cu aceiasi problema si se implinesc 2ani pe 15 decembrie de cand Edy mic a venit pe lume si vreau sa ma grabesc sa-i fac o surioara. Va pup pe toate si va spun sa aveti incredere in Doamne Doamne ca bebele vostru sigur asteapta sa vina clipa sa-l strangeti in brate. aryjul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aryjul, salut! sunt si eu noua pe aici si fetele de pe forum sunt minunate si super-calde! vroiam sa te intreb daca pe linga siofor (care din cite inteleg este metformin) ai primit si contraceptive orale? intreb pentru ca eu asa si nu stiu inca sigur daca am pcos sau altceva. stiu doar ca am testosteronul ridicat si raportul intre lh si fsh (sau invers, nu mai tin minte [:I] ) de 2 si ceva. usg-ul ginecologic e ok, cu exceptia endometrului putin subtire... ma rog, nu te mai plictisesc cu toate astea, vroiam doar sa te rog sa ne spui mai multe despre tratamentul tau cind o sa ai timp [flo] intrebare intrebatoare [:D] am terminat prima folie de aco jeanine si ieri trebuia sa imi vina singerarea. a curs puuuutiiiin de tot, si apoi gata, nimic. pina la aco nu aveam probleme cu cm, era ca ceasul de regulat. ce credeti ca ar putea fi? ar putea fi o dereglare de la aco? va multumesc si pup pe toate [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Adriancic!Ce sa-ti zic, eu nu amluat AC,dupa o serie de analize(DHEAS,testosteron,prolactina,insulina,glucoza serica) mi-a dat urmatorul tratament:aminceput cu siofor 1000mg,prima saptamana ojumatate seara, a doua sapt o jum dimineata si o jum seara iar a treia sapt, cate o jum dimineata,pranz si seara, apoi dostinex1/4tbde doua ori pe saptamana, utrogestan intravaginal 2/zi seara si prednisolon1/4tbseara lah 23- cam atat dar ti-amzis eu nu am apucat sa iau tratamentul pentru ca in primele zile de la siofor am avut ovulatie si s-a intamplat minunea.Vreau sa mai mentionez un lucru- eu nu am CM deloc,doar cu tratament,nici atunci si nici acum de cand am nascut.Aminceput acumiar cu siofor,am luat de la 1noiembrie si deja pe 15nov mi-a venit menstra siastept poate,poate se mai intampla minunea o data. Te pup simai vorbim. aryjul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am si eu o dilema...... Mie CM nu-mi vine decat ajutat de progesteron in ultimii ani,am facut FIV,am pierdut sarcina la 19 sapt,mi-am descoperit PCOS,iau Siofor si ma pregatesc de FIV 2. Luna trecuta am luat Duphaston si mi-a venit CM dupa care am inceput din nou cu 2 duphaston/zi din ziua 16 pana in ziua 26 si urma sa sun la medic in prima zi de CM pentru a incepe procedura...dar surpriza...sunt in ziua 35 si nimic Vi s-a intamplat sa luati progesteron si totusi CM sa nu vina ? Maine voi face un test de sarcina ( ar fi cel mai frumos cadou fiind ziua mea de nastere ) pt. a exclude si posibilitatea asta...pt ca simt o sensibilitate,durere de sani dar s-ar putea sa fie simptome inchipuite...avand in vedere ca ne dorim de 9 ani un bebe si el intarzie sa apara. Scuze ca m-am lungit cat o zi de post, va pup pe toate si sa auzim numai de bine ! Alina in asteptarea unei minuni de [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...