Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV 284


Recommended Posts

Buna fetele! haideti sa va zic si eu de nashica mea: a avut 4 embrioni, din care 2 de calitate buna, iar 2 de calitate mai proasta. I-au transferat pe cei 2 buni, dar, din pacate nu s-a prins nici unul. Offffffff....asta e! Trecem mai departe. Ea mai are doar o trompa care este slab permeabila, doua sarcini extrauterine, deci o probabilitate foarte mica sa ramana insarcinata pe cale naturala. M-am tot gandit cum sa o ajut sa-si indeplineasca visul si am gasit raspunsul: Dumnezeu. Am auzit de minunile pe care le face Sfantul Nectarie si am decis sa mergem la Manastirea Radu Voda cat de des putem si am credinta ca se va intampla minunea. Mi-a intarit credinta si faptul ca mi-a povestit mama despre o colega care a pierdut doua sarcini la 7 luni, apoi a fost la moastele Sf Nectarie si acum are un copil.

La voi care sunt cauzele care v-au facut sa apelati la FIV? Banuiesc ca majoritatea tot cu trompele aveti probleme.

Doamne ajuta sa se intample minunea si la voi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 255
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

dandanutz nu de prea mult mi-e mie frica, de prea putin [:D]mi-e frica ca ala pe care il iau, sub forma de utrogestan, sa nu fie prea putin sau sa nu se asimileze. ieri am facut punctia si au recoltat 8 ovocite. Si l-am intrebat iar pe dr daca nu crede ca ar trebui sa fac analiza de progesteron si mi-a spus ca nu, ca se recomanda cantitate mare de utogestan si ca nu asta e problema la mine, ci ca fac oua putine si de proasta calitate. Dar daca eu vreau, pentru mine asa, pot sa o fac. Asa caci eu cand ma testez de progesteron totusi ??? [:D] Nu se face nici un test dupa ET pana in ziua cu beta ? Mami de [copil] Alexandru [url="http://community.webshots.com/user/booburuza"][foto][/url]
"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele[pup] am aparut si noi pe ecrane[:D]avem un bebelus gras..1700gr[olala]mai mare cu 2 saptamani[:)]suntem bine si asteptam urmatorul echo[:D] va pup pe toate si multa bafta fetelor care sunt in focuri[pk][flo] Angie [gravi]+30[baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=angie&year=2011&month=2&day=3&babycount=1"] bebe jucaus[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bruni[pup][pup][pup]mi-a fost dor de tine..[pup][flo] da mai e putin..abia astept[olala]sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la capat..si sa dea Dumnezeu sa fiti toate gravidute pana nasc eu[:D][pup][pup]
Citat:
citat din mesajul lui brunadria
angie [olala] ma bucur sa te "revad"! felicitari !! mai ai un pic si ti ai dus misiunea la capat[pup] "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Angie [gravi]+30[baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=angie&year=2011&month=2&day=3&babycount=1"] bebe jucaus[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angieangie,id="red">Dumnezeu sa te auda si sa ingaduie sa se intample ca si noi sa fim viitoare mamici cu puiuti sanatosi, asa cum dealtfel iti dorim si tie in continuare!

Booid="red">, eu pot sa-ti spun de ex despre mine! Mie mi-a fost ceruta analiza progesteronului chiar in ziua de embiotransfer( la mine ziua 15 a CM)! Valorile standard ale acestuia sunt in stricta corespondenta cu fazele ciclului, urmand ca tu sa te regasesti, stiind in functie de data ciclului in ce faza te afli(faza foliculara, faza ovulatorie, faza luteala, menopauza).Eu de ex am avut rezultatul OK si am primit Arefam 200, 3 ovule/zi.

Dragele mele id="red">eu am f putin timp disponibil, nu reusesc sa parcurg toate suferintele si bucuriile impartasite de catre voi!

Profit de acest moment sa va scriu ca plang si ma bucur odata cu voi si MA ROG DIN SUFLET CA FIECARE DINTRE NOI SA AIBA SANSA DE A-SI TINE IN BRATE COPILUL MULT DORIT!

VA DORESC CA INTOTDEAUNA MULTA SANATATE!id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am o veste buna ! Am facut dimineata testul de urina si mi-au iesit II Si pt. ca nu-mi venea sa cred am facut si beta de urgenta 9096 Nu-mi vine sa cred nici acum, dupa 10 ani de incercari mi-a ajutat Dumnezeu sa raman pe cale naturala, eu care asteptam CM pt. a incepe FIV 2. Am primit cel mai frumos cadou azi de ziua mea. Va poop pe toate si va doresc fericirea mea ! Alina in asteptarea unei minuni de [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Alinaoprea, sa fie intr un ceas bun si sa o duci sarcina cu bine pana la capat! in decurs de 2 zile am aflat minunata ta veste si a unei prietene care tot asa era prog.pt fiv si a aflat ca e insarcinata in 2 luni.Minuni exista,as vrea si eu sa mi se intimple o minune ca a ta.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...