Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV 284


Recommended Posts

mari lolutzaeu am facut menopur a fiv 1 dar am avut protocol lung dar banuiesc ca e ca si puregon-ul..adica incepi din ziua 2 a cm dozarea pe care ti-o stabileste dr...eu faceam 3 fiole menopur si 1 diphereline,dar ti-am zis am avut protocol lung bafta multa iti doresc[pup][pup][pup]unde faci fiv? Angie [gravi]+30[baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=angie&year=2011&month=2&day=3&babycount=1"] bebe jucaus[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 255
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

mari, da, exista. Eu am facut protocol scurt cu Merional, care e tot aia cu Menopur (doar ca e de 3 ori mai ieftin si nu se gaseste in Ro). Asta la al 3lea FIV, la Viena. Din ziua 2 CM - Diphereline 1 fiola/zi, 3 zile Din ziua 3 CM - Merional 4 fl/zi, 10 zile (asta in functie de raspunsul la stimulare si de cum au aratat ovarele la eco). Gabi+21 placenta previa centrala WISH ME LUCK
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA FETELE! VA ADUC LA CUNOSTINTA CA DE PUTIN TIMP AM AFLAT REZULTATUL LA ANALIZA BETAHCG = 84, ASADAR POZITIV. Eu am avut in primavara protocolul scurt, cu dipherelin si menopur, am fost la un pas de reusita atunci, dupa analiza beta care era pozitiva am avut si stopare in evolutie in aceeasi zi, insa Dumnezeu mi-a tinut in viata 3 embrioni de 72 ore pe care i-am luat la caldurica saptamana trecuta cu ajutorul echipei minunate de medici si asistente din Giuly, carora le multumesc si pentru care am ganduri de bine! ANGIEANGIE ITI MULTUMESC PENTRU INCURAJARI! BROSCUTA, SAMIRA,MAMIVREAU SI TOATE FETELE SPER SA SPUN SI EU IN CATVA TIMP CU TOT CURAJUL,CA SI PENTRU MINE SE POATE SI "CRESC NATALITATEA PE FORUM" ASA CUM SCRIAM CU PUTIN TIMP IN URMA , PENTRU CA IMI ESTE FRICA SA MA BUCUR!!!!! SAMIRA AI GRIJA DE VOI SI IMPLINIRI GRABNICE!!!!! Eu va pup[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] si,..... ca intotdeuna : VA DORESC MULTA SANATATE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule,Indrapermite-mi sa plang si sa ma bucur pentru tine..e cea mai minunata veste din cate am auzit pana acum [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]felicitari[flo][flo][flo]sa ai grija de tine si de puiuti,poate sunt doi[olala][olala]valoarea e maricica,ma bucur din suflet,imi place sa cred ca ti-am purtat noroc[:D] dar Dumnezeu e mare..si stii tu vorba mea..Dumnezeu intarzie,dar nu uita!!!![ruga] si eu care vroiam sa te sun maine sa vad ce ai facut[pup][pup][pup]..TE PUP DRAGA MEA Angie [gravi]+30[baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=angie&year=2011&month=2&day=3&babycount=1"] bebe jucaus[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

indra felicitari si sarcina usoara si la termen[pup] maria nu m-am decis unde fac histero eu am mai facut-o odata si a iesit bine ,dar ma gandeam sa mai fac si la alt medic poate nu a vazut bine,,,prof zice ca nu e nevoie e e totul bine dar eu as vrea sa mai fac odata poate gasesc cauza si poate se prinde si la mine pana la urma [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Indra03 Felicitari!!!MA bucur ff mult si eu am embrionasi congelati si mi ai dat speranta.Spune/mi te rog, ai stat acasa dupa et?Ce simptome ai avut ? In a cata zi ai fct testul[pup] Angi, ce flacau voinicel ai...si ce putin mai ai si ne scrii cu bebeicul in brate[pup] [pup]toate fetele si Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,ploua cu vesti bune aici,sau mai bine zis ninge,se vede ca se apropie luna cadourilor [:D] Indra felicitari,sarcina usoara si la termen iti doresc,ma gindesc si eu cu drag la puisorii mei congelati,sper sa functioneze si la mine,mi-ai adus o raza de speranta.[pup] Mari_lolutza [pup] ma bucur sa te vad.Eu am avut protocol scurt cu 300 menopur,dar am avut si 300 gonal f,si apoi orgalutran 250ug.Iti doresc sa fie fiv-ul norocos,multa bafta. Samira tin pumnii.[pk][pk] Pup toate fetele luptatoare. daniela, in asteptarea unei minuni de la DD
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da Anda..nu-mi vine sa cred ca a trecut timpul[pup][pup][pup] abia astept sa te vad si pe tine gravidutza[:D][pup][pup]
Citat:
citat din mesajul lui anda82
Indra03 Felicitari!!!MA bucur ff mult si eu am embrionasi congelati si mi ai dat speranta.Spune/mi te rog, ai stat acasa dupa et?Ce simptome ai avut ? In a cata zi ai fct testul[pup] Angi, ce flacau voinicel ai...si ce putin mai ai si ne scrii cu bebeicul in brate[pup] [pup]toate fetele si Doamne ajuta!
Angie [gravi]+30[baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=angie&year=2011&month=2&day=3&babycount=1"] bebe jucaus[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...