Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV 284


Recommended Posts

  • Răspunsuri 255
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, va rog, lamuriti-ma si pe mine. Ati avut vreuna la punctie chisturi sau foliculi goi si sa ramineti pina la ET cu un embrion sau 2 si sa fiti insarcinate? Ca eu nu stiu ce sa mai zic. Am ramas la primul fiv insarcinata, dar am pierdut de la efort, iar la celelalte n-am mai ramas, desi stam bine si eu si sotul din toate punctele de vedere.Va pup si va multumesc din suflet. mari_lolutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari, eu la primul FIV (de fapt am inceput stimularea in ideea unei inseminari, dar am facut 10 foliculi si medicul a zis ca nu-mi poate face inseminare cu atatia, trebuie facuta punctie si FIV), din cei 10 foliculi punctionati mi-au scos doar un ovocit! acela insa s-a fecundat l-am transferat la 3 zile si am ramas insarcinata! din pacate am pierdut sarcina la 6 sapt...[q]. de atunci am mai facut 2 Fiv-uri si nimic... am obtinut embrioni mai prosti ca atunci cu punctia oarba.. nu inteleg de ce. Dar asta e viata, mergem inainte[pk]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si bine v-am gasit ! Sunt noua pe forum, si sunt disperata, am mare nevoie de parerea voastra, dr nu imi raspunde la telefon. Sincer nu am avut net de mai bine de 2 luni, perioada in care am facut un FIV. Recunosc ca nu am citit mult inainte. Printre altele la tratament mi s-a dat si carpicon pe care l-am luat...intravaginal (2 cutii, ultima o termin azi). Acum cand s-a rez pb cu netul am ntrat sa caut si m-a luat groaza :((((( spuneti-mi cat de grav e... va multumesc mult si va doresc numai bine. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu carpiconul se introduce rectal[:)]acum nu-mi dau seama ce repercursiuni ar putea avea..ai facut echo?nu ne-ai zis daca esti graviduta...totusi intreaba orice medic ginecolog daca e grav sau nu..nush ce sa zic..bafta multa[pup][pk][pk]
Citat:
citat din mesajul lui IoanaAndrei
Buna seara si bine v-am gasit ! Sunt noua pe forum, si sunt disperata, am mare nevoie de parerea voastra, dr nu imi raspunde la telefon. Sincer nu am avut net de mai bine de 2 luni, perioada in care am facut un FIV. Recunosc ca nu am citit mult inainte. Printre altele la tratament mi s-a dat si carpicon pe care l-am luat...intravaginal (2 cutii, ultima o termin azi). Acum cand s-a rez pb cu netul am ntrat sa caut si m-a luat groaza :((((( spuneti-mi cat de grav e... va multumesc mult si va doresc numai bine. Ioana
Angie [gravi]+31[baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=angie&year=2011&month=2&day=3&babycount=1"] bebe jucaus[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IoanaAndrei
Buna seara si bine v-am gasit ! Sunt noua pe forum, si sunt disperata, am mare nevoie de parerea voastra, dr nu imi raspunde la telefon. Sincer nu am avut net de mai bine de 2 luni, perioada in care am facut un FIV. Recunosc ca nu am citit mult inainte. Printre altele la tratament mi s-a dat si carpicon pe care l-am luat...intravaginal (2 cutii, ultima o termin azi). Acum cand s-a rez pb cu netul am ntrat sa caut si m-a luat groaza :((((( spuneti-mi cat de grav e... va multumesc mult si va doresc numai bine. Ioana
la fel stiu si eu ca se introduce carpiconul rectal nu intravaginal ... [:D][:D] dar tu nu ai citit prospectul inainte? nu ai intrebat la o farmacie undeva? Esti insarcinata? Eu pe sarcina desi aveam reteta, intrebam la farmacie si citeam si prospectul inainte de a lua ceva, mi-era asa teamaaa. Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009 [foto] http://community.webshots.com/user/amzulica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amzulica Angiangie :), am citit prospectul si are indicatie si...si... :( ..acum ce sa zictinand cont ca e pentru posibilele inflamatii de dupa tratament m-am gandit ca se pune pe partea asta... Nu stiu inca rezultatul mai am de asteptat... Felicitari celor care au reusit si le tin punmii sa fie bine celor care asteapta rezultatetle dar celor care urmeaza sa.. ;) aa..si o intrebare, stiu ca nu se aplica la toata lumea dar va rog spuneti-mi voi ce simptome ati avut in primele 2 saptamani? Multumesc mult si va pup! Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...