Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cizme ugg online


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui josefine
Alea de pe fashion-onsale nu cred ca sunt originale. Eu nu prea am vazut reduceri la ugg-uri, adica foarte rar si la modele nu prea populare. Exista o lista cu site-uri care sunt autorizati de ugg si cu produse originale chiar pe site-ul lor: http://www.uggaustralia.com/retailstores/onlinestores.aspx?p=aor Poate gasiti un magazin serios din Europa - cum ar fi asta: http://www.net-a-porter.com/Shop/Shoes/Boots?designerFilter=UGG_Australia care sigur trimit si in Romania.
[url="www.razvanphotography.com"]***[/url]
Josefine,modelele clasice costa cam 130 euro,tall.Sigur,sunt si pe siteuri la 269 euro,depinde unde cauti. Am comandat pe un site ugg originale la 129,95 cu shipping gratis.Daca intereseaza pe cineva,pun linkul,zic ei ca "free international shipping": http://www.uggmall.com.au/ La reviews lumea ii lauda,sper sa fie ok. Pe linkul dat de tine,imi cerea la shipping 90 de dolari sa-i trimita in Germania.Mai gasisem sapt trecuta un site care mi-i trimitea gratis in Germania dar dura 3-4 sapt si nu aveam chef sa astept atit [:D]. Cei la care am comandat azi,zic clientii ca vin in citeva zile.Sper. Eu am unii comandati de la Bearpaw,is din piele naturala,blana naturala si probabil ca mare diferenta de cei originali la prima impresie nu e insa sunt grei.Si is facuti in China.Ii returnez deci. Astia sunt : http://www.7trends.de/marken/bearpaw/?_$ja=cgid:1973867002|tsid:9709|cid:58441522|lid:20741494522|nw:search|crid:5684302762&gclid=CI2f4cKQjaUCFQgw3wodp1EGMQ&gad=1973867002_5684302762&gkw=Phrase_1973867002_www%20bearpaw%20de&ef_id=S40H0dBkAk8AAEyrHhAAAAKA:20101106212539:s Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alina, stiu ca sunt scumpe. Si aici,cizmele UGG, chiar daca sunt 200 de dolari, sunt considerate a fi scumpe. M-am uitat mai atent la site-ul pe carel-ai dat - daca te uiti atent la eticheta de pe cizme scrie ugg - boots from australia. E diferita eticheta de ugg-urile orginale, pe care scrie ugg australia. Deci, ei nu gresesc, dar nu sunt cele adevarate. Bineinteles, exista si aici o gramada de modele asemanatoare cu UGG, cred ca sunt OK, dar nu se cheama UGG (adica firma asta, ca modelul e izbitor, e altceva). Eu vroiam doar sa va atrag atentia la asa zisele firme care comercializeaza "ugg-uri".
[url="www.razvanphotography.com"]***[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat mai atent pe fashion-onsale si zic ca nu-i ok site-ul. In primul rand nu apar pe site-ul UGG Au ca fiind unul din site-urile/firmele care vand produse originale.Apoi, la "about us" nu zice mai nimic de ei, ci doar zic ca-s parte a unei companii B&R Inc. care nu prea exista. Exista B&R Stores Inc. dar astia vand altfel de lucruri. Nu tu adresa a firmei (tara, oras, sediu), nu adresa de e-mail serioasa (magazin online cu adresa de gmail [alcool])... Deci eu astora nu le acord credit! cristina d. "Idealurile se aseamana cu stelele: nu poti ajunge la ele, in schimb te poti orienta" (Constantin Tanase)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui josefine
Alina, stiu ca sunt scumpe. Si aici,cizmele UGG, chiar daca sunt 200 de dolari, sunt considerate a fi scumpe. M-am uitat mai atent la site-ul pe carel-ai dat - daca te uiti atent la eticheta de pe cizme scrie ugg - boots from australia. E diferita eticheta de ugg-urile orginale, pe care scrie ugg australia. Deci, ei nu gresesc, dar nu sunt cele adevarate. Bineinteles, exista si aici o gramada de modele asemanatoare cu UGG, cred ca sunt OK, dar nu se cheama UGG (adica firma asta, ca modelul e izbitor, e altceva). Eu vroiam doar sa va atrag atentia la asa zisele firme care comercializeaza "ugg-uri".
[url="www.razvanphotography.com"]***[/url]
Josepine ,200(cca 150 de euro) de dolari pt o pereche de ugg mi se pare ok.Pt o pereche de cizme eleganta 200 de euro mi se pare deja un pret f bun si e cam greu de gasit asa. Eu am priceput ca ugg originale(ma rog,cred ca le-au facut primii si de aia le zicem originale,ei si-au inregistrat firma,e marca inregistrata) sunt facute de o singura firma si se poate comanda doar de pe siteul ei,cel pus de tine.Pretul era acelasi (179,95 dolari)insa mi se parea mult sa dau 90 dolari pt shipping. Faza e ca pe multe siteuri sta scris ugg originale,pretul e acelasi ca la cele originale dar cum am spus,din ce am citit,numai ei le vind pe cele originale.Am vazut pe multe siteuri germane la pretul de 269 euro cum ca ar fi originale,la un moment dat e f greu sa le distingi de cele originale si practic,din motivul asta,multi zic asta. Stii,sotul meu se ocupa de marci inregistrate si stiu de la el cit de dificil poate fi uneori sa descoperi o copie.Sunt procese care dureaza ani de zile mai ales cind e vorba de masini... Sunt multe siteuri in afara celui de pe care am luat eu care trimit ugg australiene(explica f frumos cum sunt facute,cum e cu pielea si blana,cum trebuie ingrijite,tooot,cum e cu talpa-pe mine ma interesa pt ca exista un anumit fel de talpa si probabil ca nu toate copiile il au...)si poate calitatea sa fie mai buna decit la cele originale [:)]. Si cum ziceam,firmele care trimit ugg-uri australiene isi zic ca sut originale in sensul ca sunt facute acolo in tara unde au aparut primele,nu sunt facute in china sau mai stiu eu unde si au o calitate foarte buna. Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie cele din link-ul pe care l-am pus mi se par chiat mai bune decat cele de la brandul UGG Australia si zau daca m-ar deranja ca nu scrie UGG pe ele. Pana la urma, cum explica si firma respectiva, importanta e calitaea cizmei, a materialului utilizat, a gradului de confort. Nu vad de ce as plati 100 de euro in plus pentru nume doar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ralucis
Mie cele din link-ul pe care l-am pus mi se par chiat mai bune decat cele de la brandul UGG Australia si zau daca m-ar deranja ca nu scrie UGG pe ele. Pana la urma, cum explica si firma respectiva, importanta e calitaea cizmei, a materialului utilizat, a gradului de confort. Nu vad de ce as plati 100 de euro in plus pentru nume doar.
Ralucis,pai asta e mereu,numele-marca inregistrata- costa in plus. Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, asta e sigur, dar sunt chiar interesante aspectele astea: Wikipedia English - The Free Encyclopedia Ugg boots, also spelled ugh boots and ug boots, are a style of sheepskin boot, with wool as the inner lining and a tanned outer surface. Ugg boots often have a synthetic sole, although this is not universal. In Australia and New Zealand, sheepskin boots have long been popular with people in rural occupations, who have ready access to the raw materials, such as sheep shearers. Their popularity increased as a result of World War I and World War II, when they were popular with aviators, because of their need to keep warm in non-pressurized planes at high altitudes. An exhibit of a WWI aviator's outfit in the Canadian War Museum cites the term "fug" boots. Ugg boots have also been popular with surfers and competitive swimmers since at least the 1960s, for keeping warm while out of the water. Pe urma: During the 90’s ugg boots became popular globally, and because no-one had heard of this very strange sounding footwear many assumed an ugg boot was a particular brand. This was rather unfortunate for many Australian and New Zealand manufacturers which began to be accused of selling fake imitation ugg boots. New Zealand is a neighboring country to Australia and is also a very large ugg boot manufacturer. Deckers corporation (aka UGG Australia) own a label of ugg boots called ‘UGG Boots’ (notice the capital letters). This ‘brand’ is of course very similar to the name of the boots and so when people are searching for ugg boots, sometimes they are looking for UGG Boots and simply don’t know the difference between the brand and style of footwear. Asadar, de asta am zis ca nu m-ar deranja daca pe ugg-urile mele n-ar scrie mare UGG, pentru ca mai important decat cei 100 de euro in plus ar fi calitatea cizmei[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am citit si eu mai multe despre istoria ugg-urilor. Asa cum ati scris si voi, ugg australia au fost primii care au inregistrat marca. Daca ar fi sa fac o paralela, ar fi ca exista si adidasi nike, nu numai adidas. Adica, termenul de ugg descrie un stil de cizma, de-asta multi il pot folosi.
[url="www.razvanphotography.com"]***[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Fetele,fac un update la cizmele mele UGG Boots pe care le-am primit aseara. Va dadeam linkul,numai recomandari pozitive care probabil ca era false...faza e ca cizmele sunt facute in China,compania si materialele sunt australiene,compania e inregistrata in China ca mina de lucru e ieftina,cunoasteti povestea.Faza e ca ele vin de la Shangai,cu un curier rapid si au ajuns in vama de unde am primit scrisori si a trebuit sa trimit dovada de Palypal ca le-am platit,dovada ca inauntru sunt cizme(desi pachetul era desfacut,normal)plus taxe,se pare ca voi plati 25 euro vama,plus 19%din valoarea lor,taxe. De toate astea nu scria nimeni pe site,totul era free [:D].Faza e ca a treia zi dupa ce le-am comandat,a aparut pe site la review cit costa vama si taxele si tot [alcool]- Eu am tot corespondat cu cei de la Custom service de la companie si m-au tot ametit ca imi platesc jumate din suma,ca nu au stiut de inconvenientul asta(erau cel putin 50 din germania si nimeni nu a scris despre asta...trage-ti concluziile cit sunt de adevarate review-urile)dar sa nu le trimit inapoi. Ei,eu nu-s multumita de calitatea lor.Faza care m-a dezamagit e ca exterior nu e piele naturala(asa cum m-am asteptat si cum erau cele pe care le-am avut si le-am trimis inapoi ca erau grele)ci doar sunt captusite cu blana naturala.M-am uitat si intr-adevar nu scrie clar-clar nicaieri ca pe-afara e piele,nici la cele de la Victoria's secret nu scrie,e aceeasi chestie ca si la astea.Nici la celebrele ugg australia nu am gasit scris ca pe-afara e piele [:)]. M-am uitat pe un site nemtesc cu UGG Boots,nu-s alea originale insa sunt cele de 300 pe care scrie ca pe-afara e piele de vaca. Gbrielama,te rog,uita-te pe alte tale ce scrie ca e materiaulul de deasupra?La mine,e o piele sintetica,nu stiu cit de buna si de rezistenta e dar eu am asa un feelung ca nu vor tine deloc si as vrea sa le returnez.Se pare ca si returnatul va costa f mult,cei de la Custom service imi zic ca nu ma mai aleg cu mai nimic din suma,desi trimisul inapoi cica e gratis,asa scrie pe siteul lor [:D]. In concluzie,m-am lecuit de cumparata haine din afara Europei de pe net,prima si ultima oara [:D]. Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, eu am vrut sa imi comand de aici...dar la modelul care imi place mie mai gasesc doar marimi mari.[bang] eu port 37. Eu m-am uitat pe zalando.de...zici ca nu sunt originale? offtopic:In legatura cu comandatul de pe net din afara Europei...eu mi-am luat-o...dar rau de tot, anul trecut. Mi-am comandat o rochie de seara(am fost nasa). A costat f. mult...plus ca mi-au facut de la vama o mare surpriza si am mai platit iar mult...si rochia era oribila...nu semana deloc cu ceea ce vazusem in poza. Sta si acum atarnata prin sifonier. Aaaa...am uitat sa spun ca era si patata...si sa o returnez nu am mai putut. ------------------------ [url="http://www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=9"]daca va plac pozele noastre, votati-ne: da-1 si da-2[flo][/url] Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...