Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste!Felicitari lisssa_ana!!!(603)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui annare
alexa[pup]...ai dreptate in privinta adoptiei...eu am terminat asisitenta sociala si am lucrat un an k asistent social...dureaza pana la 3 ani k sa adopti un copil.
align="right" id="quote2">Annare si eu am terminat facultatea de asistenta sociala in Iasi. Tu unde ai terinat o? Spre sa intri in weekend on line sa mai vorbim.[pup][pup][pup]MHegarty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 247
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui annare
mihahegarty...dupa sarbatori o sa incep investigatiile...pana at nu mai vreau sa ma stresez...vreau sa fiu mai linistita...mai ales in luna decembrie pt k este ziua mea de nastere si a sotului...apoi Craciun, Revelion...vreau sa uit putin de tot pana in ianuarie[pup][pup]
align="right" id="quote2">si eu tot in dec sunt nascuta [pup]da de ce nu iti faci hsg luuna asta? ca mai e destul pana la sarbatori? eu abia astept sa o fac sa scap si de stresul asta... simt ca mai urc o treapta spre bebe cu investigatia astaaspiranta la bebikgraficul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa ma duc sa botez copii orfani de la asistena sociala, chiar diseara o sa vb cu un prieten sa ma puna cap de lista [:D]

 

va pup

 

aspiranta la bebik

 

graficul

 

Bella[pup][pup][pup][pup]

Eu dintotdeauna mi am dorit sa botez bebei si uite ca nici una din cunostintele mele nu m a ales pe mine nasa. Si prin 2000, cred, am zis ca eu nu mai pot, trebuie sa botez pe cineva. Dupa cum am precizat am terminat asistenta sociala si am avut contactul cu foarte multe orfelinate din Iasi. Eram in anul 4 de faculta si am mers la unul din orfelinate si am vazut acolo un baietel de 5 ani care nu fusese botezat pana la varsta aia. Si am aranjat absolut tot ce trebuia si l am botezat!! Parca mi s a luat o piatra de pe inima!

Si sincer as mai vrea sa botez si alti copilasi din casele de copii. Ma doare sufletul cand ma gandesc la ei.

 

In Romania, asistenta sociala se concentreaza mai mult pe copii, eu cel putin practica am facut o prin orfelinate si prin inchisori, am consiliat prostituate, etc. Dar aici in UK, este foarte dezvoltat si asistenta sociala a batranilor. Eu acum din pacate, am pierdut contactul cu domeniul copiilor, eu sunt in Adulti.

Asta e, unde prinzi acolo te duci, mai ales in criza asta!!!

 

Sotul meu este foarte impotriva adoptiei. El zice ca nu creste genele altui barbat. Iar mie imi vine sa mor de ciuda, pentru ca la urma urmei un copil e un suflet, ce conteaza ce barbat a faut acel copil? Of barbatii astia!!!

 

MHegarty

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena86- numai ginduri bune pt tine,ai spus ca nu mai intri sau nu o sa mai postezi pina nu termini cu problema medicala de care ne-ai spus, suntem cu gindul la tine, iti tinem pumnii,speram ca totul se termina cu bine[flo]

laurici, gabyv si altele care dau tircoale la butoi: pai asta e regula no.1 pe topicul asta: aspirante OPTIMISTE!!!! id="red">

Concluzia:pedeapsa capitala:postati de 5 ori :

"am cazut,ma scutur,zimbesc si am sa am o zi minunata" id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alexa1986
Oho BELLAid="red">, buna ideea ta[flo][flo][flo], si ce anume trebuie sa faci ca sa poti face lucrul asta?M-ar interesa si pe mine[:)][pup]D-zeu ne iubeste!!!
align="right" id="quote2">Alexa, ai vrea sa botezi un copil de la casa de copii?Daca da, atunci tot ce trebuie sa faci e sa te duci la un orfelinat si sa zici ca vrei sa botezi un copil si iti zic ei care copii nu sunt botezati si poti sa alegi sa botezi cati vrei si pe cine vrei. Dupa aia trebuie sa alegi o biserica si sa vorbesti cu preotul cand are timp sa va programeze. Nu e tare greu. De la orfelinat o sa te ghideze ei ce trebuie sa faci.Imi amintesc de baietelul ala pe care l am botezat, doamne ce fericit era in ziua aia!!! Ma strangea in brate si mi zicea mama!!![flo][flo]A fost adoptat mai tarziu in Italia de cineva(nu iti spun aia de cine pentru confidentialitate)si am pierdut legatura cu el.Dar acum prietena mea cea mai buna e insarcinata in 27 saptamani cu [baietel] si o sa i l botez ei. Abia astept!!!! Ea o sa l nasca prin Februarie si o sa fac botezul prin mai.Aseara am primit niste hainute de la o alta prietena care are un [baietel]de 3 luni si eu si prietena mea ne uitam printre ele!! Ce mici erau si scumpe!!Tin sa precizez ca aceasta prietena a mea cea mai buna care e [gravi]a fost parasita de individul cu care a facut bebele cand era in saptamana a 5a si orice ajutor venit de la celelalte prietene e bine venit. Oricum in UK iei si o gramada de a bani si de la stat daca esti mama singura si fara venit. Iti platesc ei chiria plus ca ti mai dau vreo 500 lire pe luna. Super nu?[:)][:)]MHegarty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha -am vazut ca ai intrebat de "povestea mea".Eu nu am o poveste,nu stiu cum sa raspund, pur si simplu am hotarit in aprilie ca e timpul sa avem un copil,ursul a spus da.Am prestat perioada ovulatorie april, iunie, iulie, august- august ramas gravida.Intre zburat acasa de urgenta+ soc +suparare maxima( tatal meu a murit brusc)+ cazatura de pe desk(decoram pt un b-day pt o colega) am pierdut pe simburel(6 saptamini).

Doctorul nu mi-a dat perioada de pauza.Asa ca saptamina care vine incercam din nou.

Pare simpul si pus asa lipseste sufletul(te asigur ca sentimente sunt multe-doar ca nu vreau/pot sa le pun pe net)-please don't be judgemental.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bellasamoyed
Citat:
citat din mesajul lui alexa1986
Oho BELLAid="red">, buna ideea ta[flo][flo][flo], si ce anume trebuie sa faci ca sa poti face lucrul asta?M-ar interesa si pe mine[:)][pup]D-zeu ne iubeste!!!
align="right" id="quote2">pai din cate stiu si eu trb sa vb la asistenta sociala, unde au toate listele cu copilasi din orfelinate si cred ca nu numai de acolo. te inscrii pe o lista si astepti sa iti vina randul. o sa fii surprinsa cate pers doresc sa boteze un copil orfan. ideea e ca eu nu vreau doar sa botez ca sa imi fie mie bine eu vreau sa si ajut pe cat posibil copilul acela. faza e ca o sa imi fie sigur extrem de greu sa il mai las dupa botez, eu ma atasez incredibil de repede de copii..si nu stiu daca ati vazut vreodata un bebelus orfan,cata suferinta i se vede in ochisori [q]aspiranta la bebikgraficul
align="right" id="quote2">Bella asa e!!! Ti se rupe sufletul cand te uiti la copii aia. De aia sunt asa de bucuroasa ca acum nu mai lucrez cu copii aia. Ma durea sufletul si eu timp de 7 ani dupa ce am terminat facultatea nu am putut lucra ca asistent social, poate din diferite motive: nu aveam pile, probabil a fost unul dintre cele mai intemeiate motive.Acum, spre fericirea mea in adulti nu e asa mare suferinta!! Dar asistenta sociala tot timpul va fi un domeniu dureros de lucrat in el.Referitor la botez, eu nu am fost pusa pe o lista de asteptare. Dar asta era in 2000, s o mai fi schimbat treburile? Eu am putut boteza in maxim o luna de zile, mai mult au durat aranjamentele si sa l gasesc pe preot liber.MHegarty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaam terminat faculatatea la pitesti si tot acolo am facut si master in asistenta sociala..bellanu pot sa fac hsg luna asta pt k am f mult de munca si nu am timp...dar dupa sarbatoriii se mai calmeaza apele si o sa dau drumul la investigatii[pup][pup] sau cine stie..poate avem noroc k de ziua noastra sa avem cate un bebe[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...