Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste!Felicitari lisssa_ana!!!(603)


Recommended Posts

Buna fetelor, Mult mai vorbiti...., lipsesc o zi si deja ati deschis alt capitol :))).Ieri am primit rezultatele de la papanicolau si mi-a spus ca totul e ok dar ca trebuie sa i-au niste metronizadol daca ma deranjeaza secretia[bang][bang], am ramas cam uimita, cum nu am nimic dar trebuie sa i-au antibiotic?Poate ma lamuriti voi.[pup][pup][pup] D-zeu ne iubeste!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 247
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor va multumesc din suflet pt sustinere sa stiti ca pt mine au contat enorm incurajarile voastre, sunt foarte importante vesti nu prea am multe sunt internata dar stau acasa pt ca sunt conditii mizere in spital si dr mi-a zis ca mult mai rau imi face daca ma tine acolo si nu vrea sa agraveze starea mea....care nu e buna deloc m-a controlat si mi-a zis ca este nevoie urgent de RMN, abia dupa imi poate spune sigur ce este dupa parerea lui as avea un tromb pe o vena la cap...........ci nu tumora avand in vedere boala mea mi-a zis ca sunt foarte multe sanse sa fie un cheag pe care o sa-l trateze si in nici un caz operatie si ca este bine ca ar fi descoperit la timp, e mai nasol daca nu e descoperit va pupic mult si va iubesc pe toate....aspirantele mele optimiste.....o sa vina si randul nostru eu merg la nani ca trebuie sa stau cat mai linistita si sa ma adihnesc dar cei de la serviciu nu prea ma lasa ca m-au sunat de multe ori ca nu stiau cum sa procedeze in anumite situatii.....bineinteles ca a raspuns sotul si le-a zis ca sunt in spital, sa ma lase linistita sunt fara suflet dar eu sunt mai optimista si incerc sa gasesc puterea necesara sa trec peste tot [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

walkira am o intrebare : de ce ai zis ca iei vit e doar 10 zile? si eu iau acelasi tratament ca si tine, vit e + acid folic dar nu mi-a zis sa iau doar un anumit nr de zile, ci mereu, zilnic [:-/] SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE[ruga] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28fb01"] GRAFIC [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offf greu zilele astea ptr noi toate; toate ne-am facut sperante si toate oftam acum....eu una fetelor nu mai am putere sa ma ridic, plang pe ascuns de sot, am niste dureri infernale de cap, ce sa mai zic, ma autodistrug [q] va pup si va imbratisez pe toate si va rog sa ma scuza-ti, dar nu-mi gasesc cuvinte sa va pot incuraja [q] SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE[ruga] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28fb01"] GRAFIC [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty tu ceva simptome? Lore ma gandesc totusi poate era seful intr-o pasa proasta, nu poate fi atat de inuman. Nu mai ai voie nici sa te imbolnavesti in Rom asta?[bang] Laurici tu mai ai un bebe? Ca din cate stiam eu daca nu ai reusit pana acum sa ramai se numeste sterilitate primara si daca ai deja un bebe si nu-l poti avea pe al doilea se numeste sterilitate secundara, sau ma insel? Anare imi pare rau pt Z1, si eu o sa o declar cel mai sigur sambata, eu am vreo 2 zile de spoting inainte.[pup] Doamne te rugam da-ne si noua un [bb] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra uite [pup][pup][pup][pup][pup][pup] multi , multi ca sa nu mai f asa de supi. Inainte sa cadem in butoi atat de adanc haideti mai bine sa ne gandim ca intr-adevar noi ne facem rau singure, ca ca practic noi nu am incercat absolut tot pt a reusi sa ramanem insarcinate. Jos palaria pt Didi care si-a luat inima in dinti si s-a hotarat sa faca FIV...ea si-a dat seama ca asta ar fi o solutie pt a-si indeplini visul. Insa multe dintre noi nici macar nu am facut toate analizele necesare ( eu sunt primul exemplu) si ne plangem ca nu reusim, ca nu stim de ce noi nu putem si altele da. pai uite de-aia..ca nu toate femeile sunt la fel. Iertati-ma daca sunt prea aspra..insa am cazut toate rau de tot in butoi si chiar trebuie sa facem ceva sa iesim cumva din starea asta. Bebeluuuuuuuuu....hai cu batul pe-aici ca noi suntem la pamant cu moralul. Lorena, iubita, vezi ca nu e totul negru? sunt sigura ca vei reusi sa iti rezolvi problemele de sanatate...e fff important ca ai descoperit ce ai ca sa incerci sa tratezi.....si din proprie experienta iti spun ca si daca nu poti trata definitiv e important sa reusesti sa iti tii boala pe loc, sa nu se agraveze sau in alte cazuri sa reusesti sa o ameliorezi. Eu iti doresc din tot sufletul multa, multa, multa sanatate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei fetelor ce inseamna asta???[mai][mai]Trebuie sa fim optimiste pana la capat.D-zeu ne iubeste si o sa aiba grija sa primim ce ne dorim, cred ca o sa ne dea la toate cate un[bb]bebe de Craciun, ca sa ne faca fericite, eu sunt z6 si deja ma gandesc la perioada fertila :)), cu cat gandim pozitiv cu atat mai repede o sa ni se indeplineasca dorinta.Totusi nu stiu dc mi-a dat metronidazol daca nu am nimic, aveti vreo idee[:-/][:-/]? D-zeu ne iubeste!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andr@
walkira am o intrebare : de ce ai zis ca iei vit e doar 10 zile? si eu iau acelasi tratament ca si tine, vit e + acid folic dar nu mi-a zis sa iau doar un anumit nr de zile, ci mereu, zilnic [:-/] SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE[ruga] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28fb01"] GRAFIC [/url]
Andra mie asa mi-a prescris medicul acum 2 ani cand am mai luat, de fapt imi prescrisese 14 zile ( am gasit reteta) incepand cu Z1. Am mai intrebat si fetele de pe-aici cum trebuie luata ca eu nu mai gaseam reteta si ele mi-au spus ca 10 zile trebuie luata decat. Sincer nu stiu sa-ti spun sigur de ce nu trebuie luata mai mult....cred ca inhiba ovulatia...cred nush sigur. Mai bine sa ne raspunda o fata care a intrebat medicul sau stie din sursa sigura. [pup][pup][pup] asa-i ca nu mai esti supi?...uite bag putina muzicuta ca sa te mai inveselesc.[harp][colegi][roker][trombon][bum]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...