Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abuz...DA sau NU??


Recommended Posts

E relativ simplu ce se intampla intre noi, inca de la inceputul acestui an de cand am venit aici. Omul langa care am decis sa traiesc,in ultimul timp, a inceput sa tipe efectiv la mine, ca si cum as fi un copil mic, mai rau... mi-e f greu sa astern pe hartie ceva atat de intim, am decis insa sa o fac, sumar, ptr a primi un raspuns din partea voastra, intrucat, la modul practic, eu nu am cu cine ma sfatui/vorbi...efectiv, nu am in acest moment al vietii, pe nimeni langa mine. So... ieri am avut in vizita doua persoane, prietene de-ale soacrei... s-a intamplat in felul urmator:cu un copil in brate, cea mica, incercam sa dau atentie invitatelor, sa il urmaresc si pe Kevin, care are o manie de a sta gol- golut prin casa[:I], sa caut si carnetul Luanei de sanatate(copila trebuia sa mearga la centru de sanatate ptr a fi vaccinata), iar sotul...vb la telefon, despre nu-s ce planuri de viitor cu varu-su. Luana tipa cat o tine gura, Kevin nu mai zic ce facea si el..atat i-am spus...sa inceteze comversatia ptr putin , sa sune persoana mai tarziu si sa mearga cu copila la vaccin... nu mi-a venit sa cred urechilor ce am putut sa aud...nu redau din respect ptr voi, si din jena ...in fata acestor femei, in varsta ambele, care efectiv nu stiau unde sa intre de rusine... ok...jignirile fac sau nu parte din tabloul abuzului domestic? Nu ma loveste, insa ma jigneste, pe mine, pe copil... cu ceva timp in urma, a pus mana pe curea sa-l loveasca pe Kevin ptr o nimic toata... l-a lovit de doua ori, binenteles ca am intervenit, a urmat un scandal monstru, copii au luat parte la asa ceva... e inadmisibil!!! Concluzia:imi este greata de el, nu reusesc sa mai impart cu el nimic...cel mult o farfurie de mancare, atat. Vreau sa ies din aceasta relatie, el se cam opune... normal...aici intra niste interese financiare, insa despre asta voi vb cu avocatul, sper din suflet sa-mi permit sa ajung azi, desi cu doi copii dupa mine e tare greu[bang] Nu-mi plang de mila, e ok, ne-am iubit, astazi s-a dus pe apa sambetei, REFUZ sa traiesc cu el din obligatie, de altfel sex din obligatie eu nu fac, nici batuta, clar! Oameni buni...familia lui imi spune ca exagerez, ca toti barbatii arunca cu vb,....si ca totul se rezolva in pat!!! Cum vine asta? Va rog mult, am nevoie de o parere... e sau nu abuz??? Nikole, mami de Albastrel si Albastrica And I saw the river Over which every soul must pass To reach the kingdom of heaven And the name of the river was suffering – And I saw the boat Which carries souls across the river And the name of that boat was Love. ---Saint John of the Cross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca ierti ....vor urma si alte scene,care pot sa fie si mai si.Eventual poti sa ai o discutie foarte calma si la modul cel mai serios in care i spui sa-si ceara scuze si sa promita solemn ca nu se va mai intampla asa ceva....i spui ca nu e admisibil sa iti vorbeasca asa...si i spui si consecintele ca sa stie ca la urmatoarea abatere ai plecat de la el.Hai sa zicem ca mai merita o sansa...daca tot aveti copii impreuna;am zis o sansa nu 2 sau 10.Asta daca simti tu ca poti sufleteste sa-i acorzi acea "ultima sansa".Sincer imi pare rau sa aud de probleme[flo].Nu-l lasa sa creada ca e ok...sa se comporte asa cu tine,caci nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abuz - se va adanci si mai mult. [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=19"]Daca ma votati (mar-2) donez premiul oricare ar fi acela[/url]l pentru [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157585"]acest caz[/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este a 4 oara cand face asa ceva, am discutat calm, frumos, l-am rugat sa mearga la terapeut, la un psiholog, sa vada ca nu e ok rabufnirea asta... am observat ca are tendinta asta de a umili, DOAR in prezenta altor persoane, fie cunostinte, prieteni, familie... a crescut cu batai el si mama lui, cu sange pe perete, in injuraturi, ma rog, va puteti imagina si voi. nu-si cere nici scuze, ...considera ca merit sa aud ce-i iese pe gura, din cauza ca...nu stiu sa tac[q] ba mai mult, dupa cateva ore e senin ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, eu cred ca e bolnav, sincer!!! Am inteles...va fi greu, probabil va fi circ mare, se opune divortului... cat despre pat, i-am spus clar, imi este greata de el, s-a terminat[q] am sa vad cum procedez, de unde incep... se poate dovedi acest abuz in instanta?? [flo] Nikole, mami de Albastrel si Albastrica And I saw the river Over which every soul must pass To reach the kingdom of heaven And the name of the river was suffering – And I saw the boat Which carries souls across the river And the name of that boat was Love. ---Saint John of the Cross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, e abuz si va fi din ce in ce mai rau. niciun barbat nu se vindeca de boala asta, dc o are. nu exista psihoterapie pt asa ceva, pt ca ei nu se cred vinovati de nimic, in adancul sufletului lor. se simt indreptatiti sa faca asa. imi pare rau. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc DC[flo] Am sunat avocatul, astazi nu ma poate primi, ramane sa ne auzim la un telefon , sper ca saptamana asta sa rezolv[q] mi se strange stomacul cand ma gandesc ce va urma... Nikole, mami de Albastrel si Albastrica And I saw the river Over which every soul must pass To reach the kingdom of heaven And the name of the river was suffering – And I saw the boat Which carries souls across the river And the name of that boat was Love. ---Saint John of the Cross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...