Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abuz...DA sau NU??


Recommended Posts

Nikole, dar daca ai vorbi cu fosta sotie ca in eventualitatea unui proces, sa dpuna i ea marturie pt. firea lui violenta? ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Nikole, dar daca ai vorbi cu fosta sotie ca in eventualitatea unui proces, sa dpuna i ea marturie pt. firea lui violenta? ***Fur is for petting** http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1 http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro www.accesoriisihaine.blogspot.com
M-am gandit si la asta, daca se ajunge pana acolo, insa stau in banca mea deocamdata, nu vreau sa-l atat mai mult, poate semneaza hartiile si ma lasa-n pace! mi-a zis ca toata lumea bate copilul cu cureaua, toti din fam. lui, cunostinte, etc... vad eu cum ies din asta, va tin la curent Nikole, mami de Albastrel si Albastrica And I saw the river Over which every soul must pass To reach the kingdom of heaven And the name of the river was suffering – And I saw the boat Which carries souls across the river And the name of that boat was Love. ---Saint John of the Cross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikole, e groaznic ce povestesti :(. Documenteaza-te detaliat despre ce pasi sa faci, sa fi asigurata pe toate planurile iei cele mai bune masuri posibile ca sa iesi cat mai putin sifonata din relatia asta. Ziceai de bani, ca nu sunt pe numele tau conturile. Nu ai cum sa ti-i recuperezi? Pe absolut toti ma refer ;-). Mai ales ca spui ca tu i-ai muncit, nu el.
[url="http//:ineptiilemele.blogspot.com"]Citesc! [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bon, bon, bon! Vad ca lucrurile incep sa se sifoneze. Ori videzi conturile si pleci in Ro ca sa nu mai stie de tine...ceea ce nu e ideea cea mai buna, bine'nteles, ori te faci pisica blanda, nu mai pomenesti de divort o vreme, incerci sa ajungi la o intelegere cu el(desi dupa cum iti vorbeste, e dificil)si-ti pregatesti terenul de plecare, adica pui ceva bani la "saltea" fara stirea lui. In acest timp incerci pe cat posibil sa tii departe copii de fabufnirile lui. e oribil de greu dar poate ca e solutia cea mai buna. Ca fapt divers, am discutat cu sotul meu despre tine, week-endul trecut caci ma vedea oarecum ingandurata. Vorbele pe care mi le-a repetat mereu la fiecare argument scos a fost sa pleci cat mai repede de acolo. La Tokyo, undeva oriunde dar sa nu ramai acolo, nici tu si nici copii. Mi-a dat exemple multe, prin natura serviciului sau e in contact cu brazilieni cam de toate spetzele. Viata nu valoreaza mai nimic acolo... Ai mare grija, esti o minoritate visibila acolo. Tine-ti copii mereu pe aproape! Sper din tot sufletul sa iesi cat mai putin sifonata din aceasta relatie. Mare pacat, esti asa frumoasa si blanda! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikole, esti in gandurile si ruga mea zilnica. fetele astea minunate[flo] te-au sfatuit foarte bine. in situatia ta cred ca te ajuta experienta altora.
[url="http://picasaweb.google.com/BazarGeneral"]Bazar general pe DC[/url]
********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] [URL="http://negusdavidchristian.blogspot.com/"]Speranta si incredere pentru David[/URL] [bonjovi] _____________________M-am nascut pentru succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikole [grup] Cum mai sunteti? Acum mi-am dat seama ca sugestia cu lasatul copiilor cu soacra nu e fezabila (decat atunci cand ea e acolo). Dar cu atat mai mult cred ca e f important sa iti construiesti o retea de suport pe cat posibil, poate incepand chiar cu prietenele soacrei pe care le-ai mentionat, sau cu oricine simti tu ca e ok sa incerci. Delphin, e si nu e asa. Cred ca e o exagerare ca viata nu valoreaza nimic. Se intampla intr-adevar, mai mult decat in alte locuri, crime, rapiri, furturi si alte forme de violenta. Si, in anumite zone, in nord mai ales, dar nu numai, un alb blond cu ochi albastri iese in evidenta si cineva, undeva, s-ar putea gandi ca e vorba de un strain cu bani multi. Dar nu e chiar peste tot asa. Zona unde sta Nikole e o zona ok, la fel cum sunt si zonele de mai la sud - Parana, Santa Catarina, Rio Grande do Sul - unde pe deasupra un blond se 'pierde' printre numerosii localnici descendenti de nemti si alte natii cu trasaturi fizice similare. Eu am impresia ca Nikole e foarte realista si, la fata locului fiind si cu mai multe informatii decat noi, evalueaza foarte bine situatiile si oamenii din preajma ei. Poate la un moment dat va lua decizia ca o alta tara ar fi o alternativa mai buna pentru ea si copiii ei, dar nu cred ca e cazul sa fuga de acolo (din tara ma refer) cat o vedea cu ochii in secunda doi si fara a tine cont de nimic. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikole,, nu pot sa cred ca treci prin asa ceva. Am tot sperat sa exagerezi tu, pe fondul stresului din ultimele luni/an, dar citind toate paginile mi-am dat seama ca nu e chiar asa. Totusi cum se poate dintr-o dragoste mare si o relatie relativ OK sa se ajunga la aceasta situatie? Cred ca si el e stresat, obosit, speriat de anxietatea si starile prin care ai trecut tu in ultima vreme, dar asta nu justifica comportamentul sau abuziv asupra copiilor. Si eu am trecut prin perioade foarte critice cu sotul meu, perioade in care ne-am adresat cuvinte grele si jigniri, dar vezi eu nu le-am perceput ca pe un abuz si nici el din partae mea. Situatia era alta: EU treceam prin greutati mai mari decat puteam duce si asta se rasfrangea in felul meu de a fi. Devenisem insuportabila. si m-a suportat doar pentru ca m-a iubit mult. am depasit momentele acelea si ne vedem normal de viata . Eu sunt constienta ca au fost doar refulari, izbucniri pentru a ne descarca nervos, ca sa nu ne explodeze capul de tensiune. Dar la voi se pare ca e altceva. El acum trebuia sa se poarte frumos cu tine, sa fie suportul tau principal in situatia in care esti, nu sa "dea cu tine de pereti". Imi pare tare rau. As fi vrut sa se mai poata face ceva. Sa se mai poata repara ceva. Pentru ca erati o familie perfecta. Dar tu acum fa cum e mai bine pentru tine si copii. Sa dea Dumnezeu sa iei cele mai bune decizii! Putere multa pentru ca te asteapta o perioada grea![pup] Lachi&Karina&Iris[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lai asa vrea si eu sa fie asa cum spui tu! Chiar sper din tot sufletul sa fie asa, caci e pacat pt. o fata asa cum e Nikole.E clar ca in Ro nu e de venit. cred ca ii trebuie timp sa digere hotararea si sa gaseasca cel mai bun drum pt. ea si copii ei. E pacat ca respectul in relatia lor, ala mic, cat a existat vreodata, s-a dus de mult, iar unde nu e respect, de iubire nici nu poate fi vorba. Curaj Nikole! asa cum ai izbutit in Japonia de una singura, asa vei izbuti si acolo, pt. copii tai! sunt sigura! eu doar am vrut sa stii si de celelalte realitati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost amandoi la avocat, am explicat toata situatia, am hotarat sa divortam in mod prietenesc, am custodia copiilor, este oricand binevenit in casa mea, am jumatate din firma, pensia copiilor. Legea il obliga sa-mi plateasca pensie, pana voi avea servici, insa am refuzat, e ok, nu am nevoie. E trist, si f greu[q], va multumesc pentru suport, de aici, de pe privat...nu am puterea sa intru in amanunte, sunt goala pe dinaumntru si iar in fata marilor mele temeri, se vede treaba ca a venit vremea sa le infrunt...din nou...[bang] va [pup]pe toate[flo][asia][:)] Nikole, mami de Albastrel si Albastrica And I saw the river Over which every soul must pass To reach the kingdom of heaven And the name of the river was suffering – And I saw the boat Which carries souls across the river And the name of that boat was Love. ---Saint John of the Cross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nikole, nu te lasa pustiita! chiar daca nu are cum sa fie usor gandeste-te doar ca tot raul este spre binele vostru. va despartiti prieteni si asta este foarte bine si poate ca asa va fi un tata mai bun pentru copiii vostri. fruntea sus, fata frumoasa si mult curaj ! uite cate lume e alaturi de tine, nu ai cum sa nu simti asta! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...