Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Iulie-August 2004 * (28)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui kim222
Gabi ce dragut dorm! Cit a costat semineul (inclusiv montat)? Cu cel placati? Ce sistem ati ales (de functionare)? Fereastra din living este gen vitrina? Ce termopane ati ales? Ai idee cit au costat?..dar acoperisul?...mama te-am inebunit cu intrebarile..[:D]
align="right" id="quote2">Stai ca nu stiu unde sa ma feresc de tirul de intrebari...[:D]So, pe rind:- semineul a costat 2000 eur, totul inclusiv, mai putin finisajul regipsului de deasupra pe care il va face constructorul care a facut si restul finisajele (piatra de jos de la baza o aveam deja) - semineul e cu focar inchis, placa de lemn si restul din piatra naturala (de Baschiui...)- fereastra din living - la care te referi? Adica cum vitrina?- termopane am luat Veka - in toata casa ne-au costat cam 20.000 eur (cele mai scumpe au fost evident geamurile cele mari...) Ca idee am in total 23 de ferestre + usi de terasa cu simple sau multiple deschideri (adica in total sunt de fapt 30 de "ochiuri" de geam)- acoperisul - noi am fost adeptii tiglei de ceramica, chiar daca implica costuri mai mari - tigla este de la Elpreco. Nu mai stiu cit a costat, ar trebui sa caut prin devizele de la contructor, plus ca acoperisul in sine si pazia, astea sunt separat.Zi-mi ce mai vrei sa stii!Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si [bibe] Tudor Andrei (21 Mai 2008)PozePovestea nasterii lui TudorelGiving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understandingJohn D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza[flo]azi dau io de beut[cheers]..pentru ca de azi am bona[bis]bunica Geta si-a reluat atributiunile dupa un an de pauza[alcool]..mandra a fost tare incantata,eu tare usurata[:D]..asa ca am reusit sa-mi fac si buletinul care expirase din februarie[:D]

Vivia faine poze se vede ca Uka s-a distrat foarte bine[pk]...dupa ce am vizionat pozele impreuna cu mandra a trebuit sa o duc si pe ea la mall la locul de joaca ca i se facuse tare dor[:D][bang]

Daria insanatosire grabnica si tie si Giuliei[flo][pup]...io vineri am fost cu mandra la dr ca se vaita ca o doare-n gat...normal ca dupa ce am iesit de acolo i-a trecut[:D]..amuzant a fost ca doctorita s-a speriat de falca mea si ma tot intreba ce reteta sa-mi prescrie...io ii tot repetam sa stea linistita ca-s bine[alcool]...asa de bine sunt ca ma doare un picior de mooor[bang]...au ras colegii de mine ca am facut rezectie apicala si merg schioapa[:D]

In rest am avut un week-end linistit,sambata am avut program administrativ,noi fetele am facut desertul iar tati felul unu si doi[:D]iar duminica am fost la shoping...maine mi s-au anuntat musafiri,cica-i Maria mica si-i musai sa o sarbatoresc...trebuie sa fac un tort cu "decoratiuni"[:D]

sunt in zona,hai sa avem o saptamana excelenta,pupicei[pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, [flo] sanatate sa -ti treaca durerile.

Leeloo, mi-a palcut tare-tare mult, va fi o casuta de vis [bis]

Rox, ce face Patrick ? [flo]

 

Eu abia astept sa mergem la doc, tusesc in toti dracii [bang]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi merci de info![pup] 20 000 euro..este tare mult![:D]Noua ne-a facut in mare un deviz de vreo 5 500 euro si ma gindeam ca-i mult[:D]. Gen vitrina adica nu se poate deschide..Cind ai timp poate te uiti pe deviz (tigla +montaj).

 

Ioana sinteti f vrednici! Ce bine ca s-a intors tanti Geta!

 

Daria bafta la dr! Eu de azi dimineata ma droghez incontinuu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] MARINAid="red"> [s]

[s] tuturor Mariilor id="purple">[s]

 

-------id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> &id="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

-------id="red">

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">id="Book Antiqua">

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"id="size1">

NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDANid="blue"> SA VADA !id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor celor care se serbeaza astzi, de Sf.Maria, inclusiv tati al meu!!!!!

 

Iar o dimineata mohorita...noroc ca moralul meu e inca sus si nu m-a cuprins depresia...Stefan e mai bine, dar acum l-a luat raceala pe Vali, sotul meu, asa ca tot am unul de doftoricit...[bang]

 

Kim - acum am inteles - da, in sufragerie si dining avem 3 geamuri - vitrina, din care doua sunt imense (una de 2650 pe 1750 si alta de 2450 pe 2300)...si am uitat sa-ti spun ca in pretul asta au intrat si rulourile de jaluzele (care per total au costat mai mult decit ferestrele in sine!! [bang]) pe 21 dintre geamuri...plus plase de tintari. Iti promit ca am sa caut si pretul pe tigle - dar oricum costul total depinde mult si de suprafata de acoperit si mai ales de forma acoperisului (cite ape, forme ciudate, etc).

 

Sunt prin zona, ma duc sa si lucrez putin...[:D]

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si [bibe] Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna dragelor

la multi ani Marina!! si Marii, Mariuci Mariane si Mariani. la multi ani si tata de Gabi!!! sa fiti cu totii sanatosi si plini de bucurie!! [s][s]

multumim de intrebari, Patrick e ok. nu mai are decat niste zgarieturi pe pleoapa si ochiul putin umflat. adica... se putea mult mult mai rau [:D]

el si Luca au fost azi la lectia demonstrativa fastrackids... a fost ok, asa au zis si educatoarele... speram sa fie bine si in continuare.

Daria, Giulia cum mai sunteti? a mai trecut tusea?

Robi, tu?

Gabi, Dana, spor la trebi!!

o zi excelenta tuturor [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...