Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Iulie-August 2004 * (28)


Recommended Posts

hello,

 

am intrat sa va multumesc ca mi-ati impartasit parerile voastre cu privire la ideea mea de a deveni asistenta medicala. Aveti dreptate, totusi, toate. E nevoie si de bani pt familie si de foarte mult sange foarte rece ca sa faci fata indatoririlor unei asistente, insa eu nu sunt de acord cu modul lor de abordare, sunt mult prea insensibile si sigur se poate mai bine de atat. N-o sa fiu eu Ioana D`Arc insa vreau sa cred ca se poate mai mult. Si chiar cred asta.

Sistemul medical si cel educational in Romania sunt tare zdruncinate si subrede, complet demotivante, insa eu am lucrat in mai multe domenii: in invatamant ca profesor de stiinte sociale, intr-o institutie pt persoane cu dizabilitati, intr-o primarie, intr-un orfelinat ca asistent social, intr-o firma de calculatoare, si am cam vazut ce si cum.....ideea e ca ma atrage lucrul cu oamenii, atat ca dascal, cat si ca asistent social, si iata si hobbyul meu vechi, medicina...cum medic nu doresc si n-am dorit a deveni, imi doresc asistenta medicala. Vorba Roxanei, nu strica nimanui daca as studia intai, ca doar e de studiat vreo 3-4 ani, si apoi voi mai vedea daca mai este o pasiune sau nu.

Dupa capul meu m-as inscrie si la un curs intensiv de germana, ca sa n-o uit complet, ca n-am cu cine trancani, dar n-am atata tip, cum si voi ati punctat.

 

va doresc o zi buna

sanatosi sa fim, ca timp este pt toate:P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noroc ca exista mozilla, ca explorerul face figuri la greu cu DC-ul, sau cel putin la mine acilea in cartier ! [:D]

Sou, am vazut poze, Noro, da itz tremura ceva-ceva mina cind ti-ai fotografiat noua tunsoare, pff ! [:D] Io te ubesc in ambele ipostaze la fel de mult, si cu vechea si cu noua frizura ! [pup] Ma uitam la poze si cum se derula slideshowul imi zic : Breee, da ce bine seamana Nora cu Olivia si rares cu Luca, heheh, da nu vedeam ca erau chiar ei ! [8D] Vac ca si baietii au fost incintati de pista aia de curse, io cind am fo acolo am vizitat cu succes magazinul care apare in foto ca sa pierd timpul macar cu ceva folos ! [:D] Aaa, si la acelasi parc Andreiushu a vrut sa se dea in crazy mouse, era un circuit gen montaigne russe exact la capatul parcului, i-am lasat pe baieti sa se ingrozeasca amindoi, baietul a fost foarte curajos si nu a refuzat cursa ! ...

Ca sa revin la poze, te-am admirat si pe tine, brei, daca mai spui ca arati altfel decit super fain, ma scot de pe lista ta de admiratoare fidele, [:D], mi-a placut la max rochita aia alba mini cum iti statea ! Pupi multi pentru amindoi baietii tai, ca ti-am vazut si hazbandul tinerel si frumusel (cu el seamana Raresu) si pentru frumoasa si ochioasa ta fata - mama, da ce mare s-a facut ! Imi place ca mai prin toate pozele e cu Rareshu in brate si il pupa de il albeste ! Sa iti traiasca si sa te bucuri de toti ! [pup]

Lia, si eu zic ca si Roxi, poti studia linistita, poate intre timp se mai linistesc si se mai si rezolva in mod benefic trebile prin sanatate !! Sa stii ca si eu am cochetat cu ideea de a deveni asistenta medicala, asta cind eream tinara si nelinistita, pentru ca mama mea a fost 31 de ani asistenta si imi placea ce facea. De lucrat cu publicul este foarte greu si frumos in acelasi timp, io am ajuns astfel la teatrul tandarica si la cel evreiesc ! Si imi lipsesc zilele haotice cu pregatiri de premiere si copii entuziasmati de papusi si actori ! Io iti tin pumnii ! [flo] Bai da uei, merg copiii tai la gradi toamna asta ?

 

Alice si Andrei

Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... ce liniste e pe aici!

 

Eu am avut o zi de kko azi si incerc cu greu sa imi pastrez calmul [bang]

 

LIA, si eu am vrut sa ma apuc de scoala post-liceala sanitara dupa ce am terminat facultatea de economie. daca vrei si parerea mea, e sa incerci sa faci ce iti place. Eu am lucrat 7 ani in mass-media, o perioada foarte prost platita dar plina de satisfactii. Nu ma interesa cat de mult muncesc sau cat de putin castig, pentru ca imi placea la nebunie viata aia...

 

NORICO, saru'mana de complimente.

 

Am vrut sa scriu ceva trist dar m-am abtinut....

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Lume noua!!! Bine ati revenit Nora si Anca!

 

Eu am citit mai in diagonala ultimele 10 pagini, pe 15 septembrie avem predari de faze (la noi anul se termina pe 15 septembrie ca numa' pana atunci au avut aia bani de la minister sa deie la cercetasi [:D][:D]).Promit sa ma revansez dupa, intram in perioada de masuratori mai multe si bani mai putini, muncim pentru glorie car'va sa zica [:D][:D]

 

Lio, fa scoala!

 

Ieri la concursul de desen a fost super haios! Nu stiam nimic de la educatoare, a aflat Maria de abia cand a ajuns in clasa ca e o actiune de ziua pompierului, care e duminica, si ca trebuie sa deseneze despre asta...

Iaca si opera de arta:

http://family.webshots.com/photo/2735015390101722968IfxYed

Dupa concurs au rimit prajiturici si suc si ne-am dus incolonati sa vizitam unitatea de pompieri si sa primeasca diplome si medalii. E putin spus ca erau in extaz!!! Super s-au distrat. Maria a cazut lata dupa ce a mancat la pranz, a adormit cu medalia la gat [:D][:D] si era sa se sugrume cu ea, i-a dat-o John jos dupa ce a adormit ca incepuse sa respire greu [:D][:D]

In albumul din septembrie gasiti poze cu pompieritele (daca ele au fost asa incantate ma intreb cum ar fi facut un baiat)...:))))

http://family.webshots.com/album/574584152OeBSYX

Oana s-a speriat putin, erau in masina cand a inceput sa sune sirena de ne-a spart la toti timpanele, dar pe urma si-a revenit...:)))

Asa ca s-au distrat fetele pana la 12 iar eu am de recuperat la greu la servici...:)))

Drept pentru care va las si va urez o seara excelenta!

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele! Sunt pe aici dar si eu am citit si am vazut poze tot in diagonala, la servici sunt tot singura pina pe 1 octombrie asa ca trebuie sa fac totul singurica (dar de la 1 mi-am gasit pe cineva asa ca o sa se mai simplifice lucrurile!) - bien ca vine weekendul si mai respir si eu!

Sotul mai are si el doar o zi de concediu, de marti incepe la noul loc de munca, ne chinuim sa terminam si cu casa (trebuie sa mutam la alta banca noul credit facut acum citeva saptamini si urmeaza iar evaluare, iar dosar , iar aprobari...[bang]) in fine...

Sper insa ca de saptamina viitoare sa am mai mult timp...va pup pe toate!

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si [bibe] Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehehe, ba functioneste, doar ca nu merge din explorer ... io tot cu mozilla mea si iote ca obtinui ceva rezultate !

Cuscrelou, io cred ca nu e vorba de amenintare cu pusca, cipandelu fugi cu tot cu Nora si se impiedicara de frun cablu ceva, ca face figuri netu ?! [:D][:D] Beyy, bagati la loc in priza shtecheru, ca nu ne intelegem om cu femeie pe DC !! [8D] Si asta chiar inainte de uichend, ntzzz, nutzz ! Uite, Roxi a fost cea mai cea, mesajul ei l-am citit de trei ori la rind, deci ceva ceva merge pacolo prin "matzele DC-ului" !!

 

 

Alice si Andrei

Poze 2004 2005 2006-2007 Filmulete

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ca avui treaba pana acum ca altfel muream de inima rea daca nu aveam dc[:D][alcool]

Deci cuscrelo numa' noi doua vorghim azi[pk](meii la mine merge si cu explorerul dar orice fac trebuie sa fac cu"open new window" sper sa nu ma traga curentul de la atatea ferestre deschise[:D])

Vazui pompieresele[olala]super tari mi-au placut pozele cu ele in actiune[pk]....mei da' mi-a placut si de mamica lor ca are o silueta de invidiat[olala]

Io trebuie sa ma duc acusi la dintolog[alcool]....de acum o sa-mi caut unu tanar si aratos macar sa-mi clatesc si io ochii daca tot merg asa de des[:D]...in rest,merg pe strada si nu-mi vine sa cred ca nu trebuie sa fug acasa ca n-are cine sa stea cu cupilu[:D]...tare bine este de cand ni s-a intors bona[pk]

hai sa avem o zi buna,treceti la condicuta

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...