Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si gravi de gemeni- felicitari sugubina(52)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui sugubina
andreiutasg ce tare, ai povestea ca mine..Si eu am pierdut prim a sarcina la 7s in sept anu trecut si apoi in martie am ramas natural cu Puficele.adishor_1975 eu am decis sa iau pt inceput doar un patut, din lipsa spatiu si ca sa nu ii despart. Ieri a fost prima zi acasa. Sunt atata de mici incat incap pe mijloc si separate de un prosopel. Uitati poze cu ele.http://picasaweb.google.com/105006671541439377646/Puficele#sugubina si Puficele [fetita] [fetita] Mara Diana si Ilinca Miruna
align="right" id="quote2">[pup][pup][pup] Puficelor frumoase![mamica] binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt
Am pus si noi poze la 5 lunitehttp://s916.photobucket.com/albums/ad4/luce_lumi/5%20luni/[pup][pup][pup][mamica] binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia
align="right" id="quote2">mai mai ce mari sunteti[olala][olala][olala][olala][gravi] +30 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si felicitari pt bebeii vostri. Ma numar si eu printre norocoasele cu gemeni. Am in burtica 2 minuni de fetite, obtinute prin FIV. Numai ca la mine bparanoia e in floare. Mi-am dorit f mult aceasta sarcina si imi este frica sa nu o pierd. O sarcina destul de grea, dar nu maai conteaza, stau la pat de la 5 sapt, acum am aproape 24, am stat in spital cu sangerari la inceput, iar acum am fel si fel de dureri , intepaturi,etc. Ma rog la Dumnezeu sa ajung macar la 30 de sapt.Am cerclaj de la 21 sapt, pt ca mi s-a deschis partea interioara a colului. Vreau sa va intreb daca va mai amintiti, cele care ati nascut, cate grame aveau bebeii vostri la 23 de sapt. La mine o fetita avea 570 si una 550., si sunt situate mai jos. va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sugubina, fELICITARI pt Pufice!!! Sunt superbe!!!

 

Ce harnice sunteti fetelor [pk].Si acum sa-mi amintesc subiectele dezbatute.

Eu am obtinut fetitele la FIV 5.

De la o luna le culc fiecare in patutul lor (120/60) si de la inceput in camera lor. Eu dorm cu sotul in dormitor si cu interfonul pe noptiera. Intre camera fetitelor si dormitor avem baia, dar stam in apartament asa ca distanta nu e mare.

Cerclaj nu am avut cu toate ca i-am cerut dr.

Si gementuele mele fac parte din categoria pana/fulg. De la 6 luni cand au avut 6 kg parca s-au hotarat sa nu se ingrase. Oare s-au prins ca fetitele trebuie sa fie siluete sau ma vad pe mine permanent la dieta. [:D].

Acum sunt la limita inferioara sau poate nici nu au ajuns la ea. Voi dupa ce grafic va luati?

 

 

 

[mamica] de gemenute id="green">Laura Ioana si Irina Mariaid="purple">id="Courier New">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sugubina, ai niste fetite extraordinare![olala] ff frumoase.

 

mai fetelor, din ce vad eu pe aici, eu am fost tare norocoasa. am ramas gravi cu gemeni in mod natural, fara niciun tratament, nicio interventie. aparent fara motiv, nu avem antecedente in familie (aparent spun, ca motivul adevarat a fost ca sa ma bucur eu de si mai multa dragoste[il]!)

nici eu n-am avut cerclaj, dr nu mi-a spus nimic, eu am considerat ca n-o fi cazul, acum parca imi pare rau, ca am nascut la 35s si poate era altfel cu cerclaj. dar, multumesc lui D-zeu, hunii au fost bine mersi de la bun inceput.

 

si mie mi s-a parut ca hunii comunicau inca din burtica, dar miscarile (pe care le-am simtit prima oara la 18s, fff usor) nu erau conform personalitatii ulterioare. desi, pe masura ce trece timpul, si asta se schimba, parca fac cu randul[8D]... in burtica Edi era linistit (era de fapt prea inghesuit sa se miste cum ar fi vrut), Robi era neastamparat. in primul an de viata, Edi a fost nazdravanul, ii si ziceam sotului ca se razbuna pe fratica, intrucat l-a inghesuit in burtica[:D].

Acum Edi e cel cuminte si Robi nazdravan, mi-e ciuda ca-l bate pe fratica dintr-o gelozie si o frustrare pe care nu mai stiu cum sa le gestionez. in timp, cu multa rabdare, sper ca va trece...

 

am uitat ceva?[:D]

 

Ceata lui pitigoi:id="size1"> Luminita, id="size1">id="red"> [aerob]Ediid="size1"> si id="size1"> [hagi]Robiid="size1"> - 26.09.2008id="size1">

__________________________________________________________________

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!" id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, da, bun venit noilor gravidute!![flo][flo][flo]

 

Ceata lui pitigoi:id="size1"> Luminita, id="size1">id="red"> [aerob]Ediid="size1"> si id="size1"> [hagi]Robiid="size1"> - 26.09.2008id="size1">

__________________________________________________________________

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!" id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe noi ne intreaba lumea cat de greu e, si sotul are textul pregatit: cu doi copii e normal, cu unul e usor, iar cu 3 trebuie sa fie greu.

Oricum pt majoritatea dintre noi acesta e normalul. Avantajul e ca nu stim cum e cu un copil ca sa avem termen de comparatie. Dar de multe ori imi zic ca ar trebui sa fie usor cu unul singur si totusi aud mamici cu un copil care se plang ca-i greu.

sweet, Felicitari pt sarcina si sa o duci la termen! Fetitele mele la 20 sapt aveau 307 gr, respectiv 318, iar la 26 sapt 764 gr si 822. La 23 sapt nu am avut eco. Le-am nascut cu 2050 gr si 2350 gr.

 

[mamica] de gemenute id="green">Laura Ioana si Irina Mariaid="purple">id="Courier New">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...