Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si gravi de gemeni- felicitari sugubina(52)


Recommended Posts

speranta, manumanu, aveti PM de la mine! [pup] Ceata lui pitigoi: Luminita, [aerob][url="http://lb2f.lilypie.com/9jLHp3.png"]Edi[/url] si [hagi][url="http://lb2f.lilypie.com/lYkQp3.png"]Robi[/url] - 26.09.2008 __________________________________________________________________ "Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata motanii au 1200 cel din dreapta si 1400 cel din stanga[olala] nu au vrut sa stea cu fata, ba aveau mainile, ba picioarele celuilat, ba cordonul ombilical si nu prea le am vazut ochisorii placenta e ok, lichid au destul, col de 3,33 La multi ani sarbatorilor de ieri[flo][flo][flo] [gravi] +29 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! eu am de ieri 2 bubulaci super-nervosi, urla pe 2 voci-Emi tenor si Dragos soprana! am parul cret! le-am facut vaccinurile de 1 an... sunt cam supi, ca nu sunt chiar ok... adica sunt, dar nu "ca la carte", Dragos e sub limita de greutate (si io care ma bucurasem ca a mai luat ceva in ultima vreme...) iar Emi are o forma usoara de rahitism desi e mai plinut ca Dragos, nici fontanela inca nu s-a inchis... bine, ca doctorita mi-a zis ca fontanela e ok sa se inchida pana la 1 an si 2 luni, ca 80% din copiii de la oras au aceasta forma usoara si ca nu e ceva grav, iar Dragos nu e nicio problema ca e un pic mai slabut decat copiii de varsta lui, atata timp cat e vioi si mananca cum trebuie... si cu putzele frate, ma streseaza ca cica tre sa merg cu ei la un doctor specializat sa-i decaloteze ca altfel voi avea probleme mai tarziu, si eu nu vreau asa ceva... hai ca mi-am varsat sacul si io aici... Lumi[flo], super tare ideea cu saniutele! esti tare![pk] cine e cu inventiile, tu sau sotul? ca si aia cu carucioarele prinse unul de altul mi s-a parut super! Sugubina, FELICITARI![flo][flo][flo] Sa-ti traiasca puficele si sa fie mancacioase si necolicioase! Si tie mult laptic pentru ele! Refacere rapida![pup[pup] Mirela[flo2], felicitari pentru motaneii-grasuneii! Le prieste vad la tine un burtica [pup] Te-ai pregatit sufleteste ca fii soacra cu 3 nurori?[:)] Va multumesc tuturor din suflet pentru urari si pentru voturi! va pupicesc [pup]
pozicile noastre daca va plac, ari-1 si ari-2 puteti [url="http://www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4"]vota[/url] multumim![pup]
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate***************** [mamica] mamy de [url="http://lb1m.lilypie.com/CQAFp2.png"]gemenasi[/url] dragalasi [caru][caru]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ariadna ati facut ROR-ul? Bubulacii sunt nervosi ca reactie postvaccin sau le mai iese vreun dinte...ori s-au gandit ca sunt deja mari,au un an si pot schimba foaia [:D]? Mie Dragos imi pare ok,nu stiu cat sub barem e,privit din exterior e mai slabut ca Emi,dar asa ii am si eu.Pe cantarul meu, Dragos al meu a avut o crestere in greutate luna asta cam de 700 grame,zici ca e bebe. Nu-mi fac iluzii ca o ajunge pe Eva, tocmai asteptam dintele nr 2 si la ele mai chinuit procesul,nu ca la Eva careia ii apar cate doi peste noapte fara sa stiu. Partea oarecum nasoala la noi e ca suntem pe cale sa renuntam la un somn ziua (Dragos deocamdata).Pana atunci s-au gandit sa se decaleze. [bang].Ii culc impreuna la 12, dar Eva nu doarme decat 1.30h, pe cand Dragos baga cam 3 ore de somn...asa ca nu prea imi mai iese culcatul dupa amiaza la simultan. Ieri Dragos nici nu a vrut sa se culce la 17,si asa s-a foit si marait ca a trezit-o si pe Eva...vedem azi ce-mi rezerva [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
Salutare! eu am de ieri 2 bubulaci super-nervosi, urla pe 2 voci-Emi tenor si Dragos soprana! am parul cret! le-am facut vaccinurile de 1 an... sunt cam supi, ca nu sunt chiar ok... adica sunt, dar nu "ca la carte", Dragos e sub limita de greutate (si io care ma bucurasem ca a mai luat ceva in ultima vreme...) iar Emi are o forma usoara de rahitism desi e mai plinut ca Dragos, nici fontanela inca nu s-a inchis... bine, ca doctorita mi-a zis ca fontanela e ok sa se inchida pana la 1 an si 2 luni, ca 80% din copiii de la oras au aceasta forma usoara si ca nu e ceva grav, iar Dragos nu e nicio problema ca e un pic mai slabut decat copiii de varsta lui, atata timp cat e vioi si mananca cum trebuie... si cu putzele frate, ma streseaza ca cica tre sa merg cu ei la un doctor specializat sa-i decaloteze ca altfel voi avea probleme mai tarziu, si eu nu vreau asa ceva... hai ca mi-am varsat sacul si io aici... Lumi[flo], super tare ideea cu saniutele! esti tare![pk] cine e cu inventiile, tu sau sotul? ca si aia cu carucioarele prinse unul de altul mi s-a parut super!
hei, f probabil ca sunt asa de la vaccin. ar trebui sa treaca in maximum o saptamana, desi daca despre ROR e vorba, efecte adverse pot aparea in decurs de 1 luna de la data vaccinarii. si ai mei au usoare sechele de rahitism, de la o varsta nu prea ai ce sa mai faci, dar daca sunt forme usoare, se rezolva prin sport - inot cu predilectie. la fel, si hunii sunt silfizi, extrem de slabi, au 12kg, respectiv 11,7kg la 2 ani. dar au un tonus bun, mananca de regula f bine, si dr zice ca nu sunt motive de ingrijorare. daca-mi seamana, nu ma mir... si zic sa mai astepti si cu decalotarea, eventual incerci tu usor-usor la baie, dar treptat, nu tot deodata, ca poti face mai mult rau decat bine. eu asa am facut si acum Edi e decalotat complet, Robi mai are f putin. e oricum prea devreme, la 1 an, pentru decalotare mecanica, daca nu sunt probleme... tati e geniul saniutelor si al tuturor inventiilor noastre[:D]. [pup] Ceata lui pitigoi: Luminita, [aerob][url="http://lb2f.lilypie.com/9jLHp3.png"]Edi[/url] si [hagi][url="http://lb2f.lilypie.com/lYkQp3.png"]Robi[/url] - 26.09.2008 __________________________________________________________________ "Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ARIADNA, si eu zic sa mai astepti cu decalotarea... noua ne-a aratat pediatra pe la 1 an si 2-3 luni, dar am luat-o incet, oricum nu trebuie intervenit in zona aceea, ea se curata de la sine. Pe de alta parte, luna trecuta o colega si-a operat baietelul de 8 ani pentru ca facuse fimoza, cat a fost mic-mic nu i-a facut nimic, dar acum a ajuns la operatie... Nu stii cum e mai bine... Cate kg are Dragos? Nici noi nu suntem foarte grasi, mai ales Anastasia e silfida tare[:D]... Raducu cred ca a depasit deja 13 kg, ii mai cantaresc eu peste 2 saptamani, cand fac 2 ani. Ea avea 11 si ceva, dar tare mi-e teama ca a mai slabit putin in perioada asta, ca-i dau caninii si lipseste pofta de mancare[q] mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hola fetele. So e real pe 6nov au sosit la 35s 3z Puficele: Mara Diana-3.2kg si Ilinca Miruna 2kg. Recuperarea in ziua dupa ceza a fost greoae,da nuaptea mi-am facut coraj singura si m-am dat jos din pat in ciuda durerii. Iar de duminik la pranz m-am mutat la rezerva de 2paturi cu ele lg mine. Prima noapte cu ele iar a fost grea,nu am dormit ,le dadeam colostru si o asistenta le-a dat cu seringa putin lapte. Iar ieri la pranz A VENIT LAPTELE fara furii sau dureri. Sug puficele la greu,dupa se patucinizeaza 3h neintoarse. Viata e frumuasa,va pupez. sugubina [gravi] 35+ [fetita] [fetita] [url="http://lmtf.lilypie.com/LExdp3.png"]cu Puficele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...