Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (36)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny
Dani e de sfarsit de noiembrie, dar eu vad multa diferenta intre un copil nascut in ianuarie si unul nascut in noiembrie in acelasi ani...are Dani in clasa niste inaltoaceeee, au 9 luni mai mult ca al meu, si deja stiu sa se strearga bine la fundoc dupa caca... deci aelita, da-ti seama cat de avansata va fi Sophia la anul viitor la gradinita[:)]
daaa,iti dai seama diferenta intre ea nascuta pe 2 ianuarie2007 si copil nascut pe 30 decembrie 2007! e un an. eu as fi vrut sa fie mai micasa are ce invata.ca asa va fi mai mare si ii va domina,..sper sa nu [url="http://viatapentrumama.wordpress.com/"]Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .[/url] [zana]Sofía (2ian2007) [copil]Andrés (22mai2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu pe fuga... Am terminat de verificat caietul de vacanta al Anei...a 2-a oara. Prima data am verificat si am sters unde gresise, jum. din el facusem la munte, iar jum cealalta s-a apucat ea sa scrie din nou....bine-nteles ca cu aceleasi greseli[bang], asa ca tot zic sa i-l corectez si n-am avut timp, acum l-am luat la servici si am terminat....gata[:D]. Diseara presupun ca iar ma va apuca miezul noptii [:D], ca trebuie sa-l duca maine, plec de aici la 7, ma apuc de caiet cu ea pe la 7. 30- 8.....si pana terminam, pana face baie, pana mananca, pana se culca, apoi pana mai fac eu dus.... Cu inotul....invatatoarea a trecut-o pe lista cu cei care merg la inot, adica i-a trecut pe toti cei care au fost si anul trecut, asa ca ...vom merge si vedem pe parcurs cum vor decurge lucrurile, eu inca mai sper sa-si dea drumul sa inoate, nu ma gandesc la inot de performanta, v-am mai spus, dar sa inoate ptr ea. ( inca nu mi-am pierdut speranta[:D]) Oana mi-a spus ieri ca nu stiu ce profesoara le-a spus ceva cu Uniunea Elenista....sau cam asa ceva, ca ma pot inscrie eu, ca ea nu-i majora, si in schimb se duce ea in locul meu, ca organizeaza cursuri de limbi straine, pian...si nu mai stiu ce...gratis...ma indoiesc sa fie ceva gratis, a...spunea si de tabere in Grecia la vara, tot moka... nu prea cred...dar voi suna sa vb cu aia sa vad ce si cum, macar ptr lectiile alea de pian. Singura problema este ca-i cam departe, trebuie dusa si adusa cu masina, plus ca ...problema cea mare, de fapt, e timpul. (la scoala merge de la 12.30, are zile cand intra la 11.30, si iese la 5.30 sau 6.30, deci timp de teme...ca sa nu va zic ce de teme are, la istorie le-a predat aia din prima ora, le-a urat un an cu note bune si a inceput sa turuie prima lectie. N-a avut muzica inca sa vad daca e tot aia de anul trecut, dar am inteles ca-i numai ea in scoala, deci slabe sanse sa nu fie[bang], si nu mai am mult pana explodez[:D]. La germana a iesit la pensie profa de anul trecut, a venit in schimb una de 22 de ani, "foarte bine facuta, cu niste formeeee"[:D]....cuvinte de copil de 12 ani....[:D] si baietii s-au amorezat din prima [:D], iar fetele s-au amorezat de noul prof de desen[:D].....bai, noi eram inapoiati rau, dar rau de tot....[:D], prin clasa a 8-a stiu ca venise fiul profului de biologie sa-i tina locul si ne indragostisem toate, dar eram in clasa a 8-a, nu a 6-a, totusi... Citesc despre acomodarea cu gradinita la voi si ma apuca frica....Calin e amator de joaca cu copiii,e chiar incantat, dar nu stiu cum va reactiona cand nu voi mai fi acolo, prin apropiere...vad eu la anul sau prin primavara. Ma gandesc ca acum e mai greu ca ii vede si pe ceilalti cum plang, in primavara nu va mai plange nimeni, se vor acomoda pana atunci( in cel mai rau caz va plange numai el si le va aduce aminte si celorlalti[:D]). Vom vedea noi atunci. Mirona, mi-au dat lacrimile citind de Karina, cu mamica aceea. Ank, se va acomoda pana la urma, vei vedea( atat doar ca pleci mai linistita cand stii ca ii place decat atunci cand o lasi urland), ptr incurajare[pup] Dastefa, voi ce mai faceti? Dbunny, deci Dani s-a acomodat, asta-i bine. [pup] Spuneai ceva de poze, parca???? Am uitat sa va spun ca daca pana acum nu stiam daca sa-l dau pe Calin la scoala de 7 sau de 8 ani( fara ceva), acum , dupa ce am vb cu o cunostinta ....m-am hotarat: va merge la scoala la 7 ani si 10 luni, clar. [:D] Gata, fug Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, nu interpretati ca li se dau bomboane, nu, exclus, dar educatoarea in cauza era cea care se tot ciondanea cu mine cum sa nu o suporta ana etc si probabil a venit cu bomboane in geanta s-o faca s-o placa=)). Dar i s-a atras atentia si nu cred ca a mai facut asa. Auziti faza, ma intalnesc aseara cu niste prieteni si incep sa le spun cum la noi pe scara a incercat unu sa sparga usa unor vecini, dar era sotia acasa si l-a pus p-ala pe fuga etc. Si am vb cred ca o ora numai de spargeri si ce naspa ar fi si multe altele. Azi la ora 1 primeste tel prietenul asta de la cea mica care venise de la scoala ca cineva le-a spart apart si fuge omu' acasa si disparut bani si altele de valoare. Nu mi-a venit sa cred, parca i-am avertizat aseara, doamne fereste, ca nu te mai gandesti la bunuri, dar daca gasea copilul hotii in casa ce se intampla cu ea? Fetita are 9 ani, m-a luat tremuratul cand am auzit, si ei stau in zona f buna, cu oameni klumea. Se vede efectul crizei, o sa ni se dea in cap pe strada pentru 10 ron sa-si ia paine sau tigari. De la atatea porcarii pe care le-am tot auzit in jurul meu intamplandu-se o luai razna si ii zisei la al meu ca mi-e frica s-o mai duc pe ana la gradi. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor cochetelor [:D] revin cu detalii de gradi: primele zile nu a plans deloc desi in jur toti urlau s-a comportat exemplar, a dormit, a mancat deci super mega OK. Iri a plans destul de rau dar si-a revenit repede si azi abea a vrtu sa intre in gradi. Dupa masa cand merg sa il iau nu are nici o treaba: rade, e vesel. educatoarea zice ca doarme si mananca bine deci e OK. a invatat si o poezie, sau ma rog ceva dintr-o poezie ca am impresia ca le-a zis doua si el face un mix[:)]. e tare dulce. Dar mi s-a rupt inima cand azi a urlat asa tare. avantajul e ca gradi e langa instititul meu si zilnic am iesit sa il vad la joaca(evident fara sa ma vada el), stau ascunsa dupa masini, pomi nu vreau sa ma gandesc ce gandesc cei ce ma vad:)) dar e super vesel la joaca. nu are nici o treaba. eu zic ca e bine si ca pana la urma va fi si mai bine. Ce mai? avem copii mari...merg la gradi. La voi cum mai e? [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roana, citind despre Alex mi-am amintit de Ana mea, care a facut exact la fel: primele 2 zile n-a avut treaba, intra in clasa fara urlete, tipete....in timp ce restul in jur urlau care mai de care, dar dupa 2 zile a fost invers, doar ca la mine urlau in gasca: fii-mea si nepota-miu, ca ii tinea si el isonul, doar[:D]Au trecut anii, acum sunt scolari, fii-mea clasa a 2-a, nepotul boboc de clasa I. ( eu am dat=o de 6 ani si 7 luni, nepotul are acum 7 ani si 3 luni, e diferenta de 3 luni jum intre ei)). De-abia astept sa vorbim peste 4- 5 ani, cand vor merge la scoala[:D] Carla, sa ne spui despre inot ca-s curioasa si eu [pup] Maya, brrr, respectivul sta la bloc sau la casa? Cand ai scris ca fetita l-a sunat sa-i spuna mi-a stat inima-n loc, ma gandeam exact la acelasi lucru. Apropo: cu chestia aia veche de acum 1 an si jum. nu se stie nimic, in continuare, sunt sigura ca asa va ramane: autor necunoscut. [bang][bang] Multumesc lui Dumnezeu ca n-a fost mai rau, si vreau sa-l sun pe politistul care se ocupa de caz sa-i spun ca-i doresc sa i se intample la fel si cuiva din familie, sa vad daca tot asa s-ar ocupa de caz. Am mai intervenit prin cineva, colega de servici de-a aluia, dar n-a vrut sa-i dea detalii, ca cica e secret, doar rudele au dreptul( respectiva e nevasta varului meu, deci tot ruda). Mi-e greata de tot sistemul, vor salarii mai mari, ptr ce, ca tot nu fac nimic, ii baga la puscarie pe aia care fura o paine ca n-au ce manca, pe aia care trebuie sa-i bage...sunt liberi . M-am enervat iarasi, trimit mesajul. PS: aseara va spuneam ca stam sa scriem iar caietul de vacanta, dar am scris si tema, ca fii-mea n-a vrut sa-i dea lui Marius sa verifice, si la mate era bine, dar la rom....[bang]...asa ca i-am promis ca cu prima ocazie rupem foile si stam pana la miezul noptii si scriem. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

incerc si eu 2-3 randuri pana se trezeste poporul.De cand am inceput de-a binelea scoala nu prea am mai intrat pe forum

 

despre gradi/cresaid="red">-am vorbit saptamana astala o gradinita la care aveam promisiune ca o vor primi pe Daria si era trecuta deja pe lista la grupa mica dar mi-a zis directoarea ca o pot aduce doar dupa ce face 3 ani.Vad ca nu-i aceeasi regula la toate gradinitele de stat ca pe ai vostri i-au primit si sub 3 ani dar nu ma agit prea tare.Ma consolez ca de fapt ar mai fi de rezolvat niste probleme pana atunci

-sa invete mai bine sa traga chilotei/pantalonii dupa ce a fost la wc

-sa se stearga singura(pana acum nu am pus-o deloc)

-sa mai facem ceva tratamente pt cresterea iminitatii

si ma mai gandesc ca peste 2 luni cei mici care au fost dusi din sept se vor mai fi obisnuit si poate ii va fi mai bine

deci nu o mai duc la cresa pana atunci,sa vedem daca rezista bunicile plus ca o sa-mi mai iau si eu ceva medicale

teoretic as puteasa nu o mai duc deloc tinand cont ca din noiembrie intru eu in concediudar ma gandesc ca poate asa ii va fi ei mai bine-ii lipsesc copii acasa iar parcurile,tinand cont ca va fi si frig,nu ne sunt tocmai accesibile .Daca as putea sa ies cu ea zilnic macar 2-3 ore intr-un parc sa mai interactioneze cu alti copii poate as mai fi amanat pe primavara dusul ei la gradi.Iar Ioana,nepotica cu care s-a jucat toata vara, e acum la un after school si vine acasa la ora 18 si nici atunci nu prea mai are ea timp de Daria

 

Roxanaid="red"> sa stii ca si eu am predat,ce-i drept la cl a 8 a,din prima ora iar din a 2 a am si pus 2 note.Am facut asta insa doar la ei ca-s mai mari.Si mai ales ma gandesc ca imi voi lua si ceva medicale plus ca vor mai pierde si pana aduc pe cineva in loc dupa ce imi iau prenatalul si n-as vrea sa se dea cu capul de pereti cel/cea care vine in locul meu.Cred ca va ziceam mai in vacanta ca mi-as lua de la inceput medicale dar pt ca ma simt bine si am un coleg cu care merg cu masina la scoala,deci nu-i prea dificila naveta, sa ma mai duc

 

sa va mai zic cat de prost stau la capitolul haine de mers la scoala?nici iainte nu as putea spune ca eram intotdeauna un model in ale vestimentatiei dar acum e jale[bang].La Daria am scapat mai ieftin ca am stat in medicale de la 6 saptamani de sarcina dar acum...

 

na ca m-am lungit

[pup] toate fetele dragi si puii mici

 

Mihaela [gravi] 22+[fetita] [copil] Daria-Stafaniaid="red">-16.11.2006

 

asa creste Daria id="size3">id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pupam pe toate

 

m-am invrednicit si eu si am pus ceva poze noi cu noi si un film dragut.

 

fetele cu inotul ce ati mai facut? la inot as da-o si eu pe Kara - mi se pare cel mai complex sport.

 

Roxana - voi ce ati hotarat?

 

Dastefa - Dayanara cum va mai sunt burticile?

 

Maya- m-am cutremurat cand am citit despre furt. naspa rau. merci de PM - dar nu prea le stiu produsele si la o simpla cautare pe google nu am aflat mare lucru - plus ca nu le stiu nici preturile. ai vre-un catalog ceva? online - bineinteles?

 

noi am fost bine pe ultima suta de m a saptamanii care a trecut - mi-e tare groaza de ziua de maine. Oare cum va fi?

va tin eu la curent.

 

va pup pe toate

 

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] pe toata lumea si va dorim o saptamana super! Miro tare frumosi sunteti [olala] Maya tare urata faza. Te gandesti la copil...infiorator. Voi cum mai sunteti? Carla ati inceput innotul? Cum e? Roxana multumesc pt incurajari. Azi n-a plans da am mers cu suzeta. Problema noastra e ca nu mananca... Ca altfel e dintre cei cuminti Roana bafta si voua la gradi. Dastefa 22+ zici...las ca scapi repede de scoala Cat despre gradi: si noi suntem la cresa ca nu avem 3 ani si n-am avut nici pile. Oricum ei sunt 24 in grupa, iar la camin/gradinita sunt peste 35. Asa poate e mai bine ca nici noi nu ne stergem singure la fund (da nici nu prea cred ca o sterge cineva dupa pisu) si suntem mandre purtatoare de bibe si suzi. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare salutare noi suntem raciti aman2 ( cei mici ) eu abia ma misc .... parca am capul cat o banita :) . P nu a vrut sa ramana la gradi si a urlat rau rau rau ......era vanat cand l-am luat ... am renuntat ! nu am avut puterea sa il las vazand atata suferinta ... incercam pe la primavara si gata . pupici ca tre sa plec home ! D [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061129_-8_P.png"]BeBelusca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...