Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (36)


Recommended Posts

Fetelor hai la o [cafea]

Miro nu ma pricep la putici, da m-ai facut sa rad copios. Daca pe Raul nu l-a durut, atunci e bine.

Dayanara cred ca nici nu ai inca nevoie de haine de gravi. 57 zici? Io aveam 80[alcool]

Roana felicitari pt ca va place la gradi. La somn cand ramaneti? Noi de azi...

Dbunny ieri a mancat capra, da azi au aparut iar maraiturile. Da si luni si joi a gustat din mancare , iar in celelalte zile nu. Cand pleaca de acolo parca o ia razna (vorbit, tipat, alergat, sarit, trantit) da asta pt ca mai sunt copilasi care plang, iar la gradi e foarte linistita. Cat despre urlat schema sta cam asa: 24 de copii, doar trei persoane cu ei, vreo 15 plang...io nu as avea rabdare..., da am vazut ca ele au.

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bravos Roana. Noi mancarea o lasam de obicei din prima si de dormit om vedea azi, ca ea de obicei se culca pe la 2 si acolo ii culca la 12.30. Am observat ca dc nu plange nimeni nu plange nici ea, da din nefericire sunt care inca plang.

Maya voi ce mai faceti?

Roxana tu dadeai de obicei cafeaua dimineata si imi placea!

Dastefa ce face burtica?

Danita sunteti mai bine?

Angiiiiiii, Ruxandra,Aelita, Dolores? Unde umblati?

De Kokorina ce sa mai zic...

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex a fost ieri la prima sedinta de innot! Incantare maxima, a intrat in apa cu toti copii, au trei instructori, pentru cei mici este un baiat care ii plimba pe acolo in bazin, ei stateau agatati de un colacel ca un furtun , si baiatul ala ii plimba prin tot bazinul! A inceput sa planga la un moment dat ca ne-a vazut in tribuna si vroia sa vina la noi, mi-a zis instructorul sa nu mai stam sa ne vada de acum in colo ca le stricam lectia :) ! Unii caopii cand si-au vazut parintii la tribuna nu au mai stat deloc ( acu de si noi parinti curiosi sa vedem ce si cum), ideea e ca m-am linistit, e cald acolo, au conditii super bune, stau si educatoarele cu ei ( dar tot asa la distanta ca astia mici vor sa stea cu ele si le distrag atentia), i-au scos de acolo, uscati si bine imbracati nici nu ziceai ca au stat in apa !

Dupa cursul de innot am avut si eu parte de o zi linistita...era atat de obosita fi-mea ca nu s-a miscat de pe canapea ( se vedea pe ea ca e franta), ea care vorbea intr-una vreo doua ore dabea a zis cate ceva!

 

Miroid="red"> eu zic sa stai linistita, nu ma pricep, dar dupa parerea mea este bine ca s-a intamplat asa ca altfel ajungeai cu el la medic sa faca ce ai facut tu fara sa vrei. Si atunci sa fi vazut chin si plansete, asa macar nu a schitat nimic, eu zic sa ai grija sa nu se lipeasca la loc! Deci stai linistata, operatia de fimoza de este de fapt...dezlipirea acelei pielicici nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DAYANARa mergi in H&M pt haine de gravida,si daca nu gasesti in unul,mergi in altul ca nu au aceeasi marfa,ei baga in functie de cartier,de cum se vinde si ce se vinde.

eu la Sofia nu gasisem frumoase,si nu am colindat mult,dar la ANdres m-am desteptat si am mers si in alte magazine H&M din alte parti,si am gasit multe.

mai ales pantaloni de stofa,ca vine iarna,stofa foarte fina,cu burta frumoasa si invizibila[:D] si cu nasturei la spate cu elastic sa ii strangi si sa ii desfaci cum creste burta.ca blugii sunt oribili !!!! salopetele alea de blugi oribile ! stau bat si parca ne baga in saci apretati.

pantalonii astia stau ca atunci cand nu erai gravida.adica de la spate sunt super pe fund,si din fata,de sub burta vin croiti foarte bine,nu fac cute,cocolase ,dungi...

si bluze si pulovere am gasit acolo.

 

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .id="red">id="size2">

 

 

[zana]Sofía (2ian2007)

[copil]Andrés (22mai2008)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aelita, colind toata ziua HM.urile din tres guas si xanadu, doar ca atunci cand mergeam nu treceam pe la raionul cu gravide, mereu vedeam asa din mers doar blugi si nici e mine nu ma incanta ceva batos asa

de aia m.am dus in corte ingles si prenatal....si nimic care sa.mi placa

o sa ma duc iar in HM pt ca exact din astia de care zici din stofa, care sa cada bine sa sa fie moi, ma intereseaza, merci

 

roxana [gravi] 12+ si [copil] ivan (2.12.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am alta pe cap acum. Eu de prin iunie pauza menstruatie, dar am avut de doua ori niste sangerari mici, mereu credeam ca-mi vine, dar ieri am facut eu legatura ca apar dupa sex si a intrat o frica in mine. Maine merg sa fac un papanicolau si ma programez la bucuresti, sper sa nu fie ceva grav. Posibil sa mi se traga si de la chiuretaj, cine stie ce leziuni am sau de la chisturi. Vi s-a intamplat asa ceva vreodata?

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya - poate fi si de la o rana pe col - daca zici ca apar sangerari dupa sex.

 

programare la gineco neaparat si tine-ne la curent.

[pup]

sper sa nu fie ceva grav.

 

lipsa menstruatiei poate fi de a chiuretaj ... dar mai poate fi si o dereglare hormonala, ... iti spune acum o dereglata de cand se stie ... .[alcool]

 

asteptam vesti bune. [pup]

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa merg aici la un cabinet dar cica peste o luna ma poate programa, o sa incerc prin pile sa intru mai repede, ca la bucuresti tot peste o luna o sa ma programeze si nu mai am rabdare.

Dereglata am fost si eu dintotdeauna, mi s-a intamplat si 6 luni sa astept urmatoarea menstruatie si eram chiar sub tratament, credeam ca am ajuns la menopauza. Ultimul Papanicolau l-am facut in iarna, anu asta, a iesit ok, nu era nimic modificat, deci daca ar fi ceva nasol nu cred sa fie prea avansat ca am inteles ca dureaza ani de zile sa devina in stadiu avansat o tumora ceva, doamne fereste. Eu oricum odata pe an merg la culturi de col, sange etc. Ideal e la 6 luni, dar nu prea imi vine asa des. Iar dupa chiuretaj oricum mi-a zis ca mai devreme de 6 luni sa nu il fac pt ca o sa iasa modificat, trebuie lasat colul sa-si revina, in special ca mi s-a rupt chisturile de pe col cand l-au dilatat.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...