Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (36)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, la dr Ionescu am incercat. Oricum pana la urma mi-a venit menstruatia, posibil sa fi fost alarma falsa si coincidenta cu sexul de ieri. Acum astept sa treaca si fac atunci papanicolau.

Ana a revenit cu stranut si mucisori acasa, o luam de la capat, ma nu inteleg de ce-ti mai duci copilul varza la gradinita, tine-l frate acasa pana se vindeca, nu imbolnavesti si restul de 20 de copii. Eu nu o mai duc acum pana nu o vindec, dar decat eu procedez asa.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] si hai la o cana de cafea!

Eu am lasat fata la gradi, unde se pare ca s-a obisnuit, si am ajuns la munca.

Maya papanicolaul se pare ca e ok sa-l faci o data/an. Imi pare rau ca Ana a racit. Cat despre ramasul acasa al copilasilor bolnavi vorbeam cu 2 vecine care au fetite de vreo4-5 anisori si ziceau ca nu le duc la gradi decat dc sunt bolnave rau si fac febra, ca dc nu nu au cu cine sa le lase si trebuie sa-si ia concediu medical. Nu mi se pare ok, da pe de alta parte imi pare rau si de situatie in sine.

 

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca acasa un copil se vindeca mai repede decat la gradinita, unde sunt stersi cu un servetel asa sa nu le intre in gurita, nu sta nimeni sa le curete corect nasucul, plus ca acolo iar transpira, ies afara etc, nu-i schimba nimeni de 5 ori cum ii schimbam acasa, si se agraveaza viroza. Acasa eu sunt convinsa ca Ana pana maine va fi ok, ii dau oscilococcinum 4 pe zi, nurofen, continuam cu vaccinul stafilococic si in nasuc rinonef T. Deja arata mai bine decat aseara.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dayanaraid="red"> am vazut eu undeva tzoale faine de gravi si nu mai stiu unde...

mayaioneid="red"> depinde de raceala...plus ca altul duce mai bine boala, altuia i se complica...ieri Dani a stranutat toata ziua, si azi chiar cand am ajuns in fata gradinitei i-a curs nitel muc transparent. L-am sters si l-am lasat la gradi. N-are nimic dar poate maine se iveste ceva....acasa nu-l tin daca-i vorba de muci. acu' daca-s multi de se inneaca cu ei, ceva trebe facut. dar vorba ank-ai ...cine lucreaza nu poate sta in medicale saptamanal...si crede-ma, in colectivitate saptamanal apare ceva...

 

La noi in sat a murit in bebe de 2,5 luni, moartea subita a sugarului, nasol de tot...

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare.

 

Am citit , dar cu scrisul ...pana cand vine vacanta- voi fi in urma[:D]

 

Mirona, ce face Raul, te-ai speriat degeaba, este? [pup]

 

Maya, sau voi, fetelor, aveti idee cat costa acum un control gineco+analiza secretiei+ papanicolau? Aproximativ ma intereseaza. ( n-am nimic, numai ca n-am mai fost la dr ginecolog de cand am iesit din maternitate- n-am avut timp, cand aveam eu timp era ea in concediu...acum n-am bani, asa ca nu stiu cand voi ajunge, oricum cred ca e undeva in jur de 200-300lei...[bang])

 

M-au sunat acum de la BRD, am un card emis in urma cu vreo 2-3 ani, un card cu care puteam achita diverse facturi, nu l-am folosit nici macar o data, dar am de dat 60 lei ptr intretinerea contului[bang]. Sa astepte pana ii voi da!

 

Ma chinui de vreo 2 ore sa scriu ce am de scris si intr-una vine ba unul, ba altul( sunt la servici, ca acasa nicio sansa n-am sa scriu)

 

Propun o tema: stiu ca s-a mai discutat despre asta pe alte subiecte, tot citesc de cateva zile dar n-am ajuns la nicio concluzie: joia viitoare am sedinta la scoala cu tema: vaccinul anti HPV. Vor sa-l faca si fetitelor de clasa a 6-a, am mai vb cu cineva si-mi spunea ca si la clasa unde-i fii-sa au asemenea sedinta, astazi( la clasa a 7-a). Deci: daca ati avea fata la scoala ce ati face: i-ati face sau nu vaccinul anti HPV?id="red">La mine raspunsul inclina mai mult spre Nu, decat spre da. Am citit atatea ca-s capie de cap, si ca lotul care exista acum e acelasi cu cel de prin primavara si ca ar expira in februarie si d-aia vor sa-l foloseasca( si nu mai face numai fetitelor de cxlasa a 4-a ca atunci, ci tuturor), ca nu-i testat indeajuns si pot apare complicatii...etc, etc. Ca idee...mi se pare super, doar ca am unele dubii cu privire la valabilitatea lui si la cat de sigur este, daca se intampla asta peste cativa ani...sa zicem vreo 5- i-l faceam sigur, dar acum.....ce sa fac? Ideea e ca nu-i vorba de mine, daca as hotari eu ptr mine...n-ar fi nimic, dar iau hotararea ptr ea, de asta mi se pare asa de complicat, daca peste cativa ani cand as sti ca-i sigur 100% nu voi putea sa i-l fac din diverse motive? Offff, greu de tot, ajutati-ma si voi, oricum eu sunt cam 80% ca raspunsul va fi nu, dar am dubii...Fetele din afara tarii, la voi acolo ce se aude despre acest vaccin?

 

 

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

avem deja2 zile fara plansete la gradi - ba mai face si glumecu ta-su cand o lasa acolo - deci YUPIIII!!!! e oki fata mea.

 

dupa 4 zile de gradi - Kara a avut muci - vineri a apucat-o si tusea - asa ca peste w/e sirop si luni am tinut-o acasa. daca toata lumea ar face la fel ... poate nu s-ar imbolnavi nici copiii mei asa de des. Normal ca a fost darnica si i-a dat si lui Raul. El inca are muci - ser si BB ca lui altceva nu-i dau pentru atata lucru.

 

Roxana - categoric un NU hotarat vaccinului. Aceasi polemica a avut-o si sora-mea la scoala pt nepotica mea. Nu stiu nici ei nika concret - dar daca tot au dat o tona de bani pentru cate loturi au cumparat -vor si ei sa-si scoata banii cumva - asa ca propaganda prin scoli e mare rau. Eu sunt total impotriva.

 

Raul e ok cu putzi- dupa cum vad eu - s-a cam lipit la loc - deci il mai las o zi doua si apoi intervin iar - mai gentil de data asta - insa gaurica e - pisu face in jet - de ce sa-l chinui? Eu stiam ca e la fel ca unghile- lipitela inceput - incetul cu incetul se va dezlipi singura. Sunt impotriva decalotarii - insa ma tem tare de fimoza - asa ca i-o studiez zilnic si o curat zilnic. [:I]

 

Maya- ma bucur ca au venit rusii la tine - dar sa nu te lasi - fa un control de rutina totusi. pupam gras.

 

pupam toate fetele si bebeii/ copiii din dotare [pup]

 

fug - ca-si cere drepturile grasu meu [bibe]

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama lor de legume - nu le papa cu [placere - e un adevarat chin si pt mine si si pt el cu atatea minciunele - cu lingura intr-o mana si cu sticla de lapte in alta - si ii var cand una cand alta .... ca la nebuni.

 

acu vin si eu cu o tema: le mai dati vigantol copiilor?

eu stiam ca e doar pana la 2 ani - acum circula un astfel de sub pe forum - unde vad ca scriu mamicile ca ar da pana la 7 ani. de ce?

 

si cand te gandesti ca am prietene care nu au dat deloc copilului- si iote - e mare si ok si sanatos ....

 

eu l-am oprit la Kara la 2 ani. voi?

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu i.am dat tot pana pe la vreo 6-9 luni...trebuia pana la 1 an dar uitam...mi.era lene etc

 

aici nu.ti permite nimeni,sau aproape nimeni, nici.o munca sa stai acasa cu copilul bonav de muci sau alti virusi care se fac in fiecare luna, daca e ceva de gen stomatita, dau asta exemplu ca stiu ca a trimis.o acasa pe fetita prietenei mele si a trebuit sa ia adeverinta ca i.a trecut, dar oricum s.au umplut toti intre timp

ei pot transmite virusul pana sa vezi tu simptomele si sa.l tii acasa

ivan a facut multe pur si simplu din parcuri sau din magazine

asa cum poti sa faci analizele inainte de gradinita si dupa ce i s.a luat sange pt analize sa contacteze virusul respectiv

 

roxana [gravi] 12+ si [copil] ivan (2.12.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...