Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lanzarote/Fuerteventura vs Tenerife


Recommended Posts

Salutare, ultimii 2 ani am fost in Tenerife de revelion si ne gandeam sa repetam si anul asta, dar parca as incerca si altceva. Ati fost in Lanzarote sau in Fuerteventura? Merge de o vacanta cu copiii de revelion? Mi-as dori plaja cu nisip, apa marii nu exagerat de rece, atmosfera placuuta, linistita etc Asa cam ca in Playa de las Americas... Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mie mi-a placut mult in Lanzarote, am fost acum 2 ani in August.Noi am stat in Puerto del Carmen, o statiune tare draguta ,mai ales partea veche a statiunii. apa marii a fost excelenta, calda si limpede,numai buna de snorkelling dar asta a fost in luna august,nu stiu cum e iarna. insula in sine e foarte interesanta, merita sa faceti un tur al insulei si o plimbare pe camile :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi tocmai ne-am intors sambata din fuerteventura.apa cristalina si calda,plaje lungi cu nisip fin ca si acum mai scot de prin haine[:D],dunele din nord foarte faine.pe cateva din plaje au venit veveritele la noi,le-am dat cate ceva de mancare....matei a fost foarte incantat de ele. vremea a fost acum in august foarte frumoasa,nu mai mult de 30-31 grade...iarna am inteles de la cei din hotel ca este in jur de 22-23. noi am stat in costa calma,la 4*AI,am inchiriat o masina si ne-am plimbat pe toata insula. poze imi fac timp si pun saptamana viitoare cateva pe blog,acum suntem in febra gradinitei.daca mai ai intrebari ii raspund cu placere. mamica fluturasului Matei [url="http://mihaela-bunatati-din-bucataria-mea.blogspot.com/"]va invit in bucataria mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Noi am fost si in Tenerife si in Fuerteventura. Tenerife nu mi-a placut - ma rog - nu a fost pe gustul meu: agitatie, plaje cu nisip negru sau pietricele, plin de englezi galagiosi, agitatia pana ajungi la plaja ... etc/ In schimb, Fuerteventura mi-a ramas la suflet. Mai ales plaja din Costa Calma - sa te plimbi acolo pare sa fie ceva rupt din vis. Plaja lunga, ce iti da senzatia infinitului, nisipul fin, [url="http://www.fuerteventura-iaf.com/Costa%20Calma/Costa%20Calma%20beach%20COPY.bmp"]oazele de nisip [/url]si apa de pe mal... a fost super. Iti recomand cu drag [url="http://www.h10hotels.com/cas/hoteles-fuerteventura/h10-playa-esmeralda.php"]Hotelul H10 Playa Esmeralda [/url]- acum 5 ani era un hotel de calitate si stil. Sper sa fie si acum.
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire. iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Culmea este ca si noi tot spre Costa Calma inclinam acum. Am gasit un apartament f fain, numai ca ma lupt cu zborurile. Pur si simplu imposibile... Mi-ar placea un charter, dar astea ma leaga de hoteluri, etc si de revelion e jupuiala curata! Din cate spuneti voi nu sunt paianjeni, gandaci, serpi etc sa colcaie pe acolo, nu? Ca mie asta mi-ar strica instant concediul! Cum ati ajuns acolo? Charter? Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
carolina, sunt doar balaurei dar nu musca [8D] gluma. Nu am vazut asa oratanii pe acolo. Am gasit ce am scris [url="http://www.desprecopii.com/jurnal/tenerife.htm"]despre Tenerife[/url]. Noi am ajuns acolo via Amsterdam - exista charter cu Transavia.nl daca mai doresti informatii, cu placere iti spun. [:I]
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire. iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost in Tenerife in iulie 2006 (fara copii) si vom reveni acum de Revelion (cu copiii), 10 zile. Avem planul de bataie facut, biletele de avion luate partial din ianuarie (bucata Madrid-Tenerife cu Iberia, imi era teama ca vor creste rau preturile, au crescut, dar nu in asa hal ca alte dati; Bucuresti-Madrid am luat la Tarom, oferta f buna). Tot ce sper e sa fie soare si cald, adica sa se preteze de plaja...La voi cum a fost anii trecuti? In Fuerteventura nu am mai ajuns, desi am vrut de Revelionul trecut, dar nu am gasit bilete de avion rezonabile la pret. In schimb, am fost in Gran Canaria si in Lanzarote si mi-a placut si acolo f mult. In Lanzarote am umblat toata insula (chiar ai ce vizita), dar am stat in sud in Playa del Ingles la hotelul H10 Rubicon Palace 4*, foarte ok, unde camera era de fapt un apartament f mare. Daca iei in calcul si Gran Canaria, iti recomand hotelul in care am stat si mi-a ramas in suflet Lopesan Costa Meloneras 4*, absolut superb totul! Si ca sa-ti raspund si la intrebarea cu avioanele, daca nu gasesti ceva convenabil cu Tarom/Iberia, poti incerca si la EasyJet (noi asta am folosit dar nu de revelion), Vueling sau alte legaturi prin Germania (GermanWings) etc. Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, noi in Tenerife am fost numai de revelion si a fost cald si frumos de fiecare data. anul trecut ne-a plouat o singura zi, acum 2 ani deloc. Ziua am avut si 30-32 de grade, e drept ca in soare. Se poate face plaja fara probleme si baie daca lasi copiii in apa mai recisoara. Mie mi s-a parut usor neplacuta, fetele mele s-au balacit continuu. Ce-mi place mie de revelion e ca poti sta pe plaja de dimineata pana seara fara teama ca te bate in cap soarele, ca te arzi etc. E un soare mai bland, asa, de iarna! Seara trebuie sa ai un pulovaras sau sal ceva, ca e ceva mai rece la terase, insa au si incalzitoare inalte de exterior, asa ca e OK. Eu sunt ceva mai friguroasa, sotul meu de ex statea in tricou fara probleme. Ne-am decis deja sa mergem in Fuerteventura la Costa Calma. Am gasit cazare si zbor cu Tarom la Madrid si mai departe cu Spanair. Asa am facut si anul trecut cu Tenerifele. Va fi destul de lung drumul (in medie 9 ore) insa merita, zic eu[:D]. Abia astept!!! Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, noi tocmai ce ne-am intors din Tenerife. Itzi recomand neaparat Siampark si Loroparc. Sunt absolut superbe. In Aqualand nu am ajuns, pt ca, cei cu care am mai vb au zis ca e "nimic" pe linga Siamparc (deschis in martie anul asta). In ce statiune mergeti? Noi am fost in Puerto de la Cruz si a fost tare frumos! Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...