Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lanzarote/Fuerteventura vs Tenerife


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui carolinah
Laura, noi in Tenerife am fost numai de revelion si a fost cald si frumos de fiecare data. anul trecut ne-a plouat o singura zi, acum 2 ani deloc. Ziua am avut si 30-32 de grade, e drept ca in soare. Se poate face plaja fara probleme si baie daca lasi copiii in apa mai recisoara. Mie mi s-a parut usor neplacuta, fetele mele s-au balacit continuu. Ce-mi place mie de revelion e ca poti sta pe plaja de dimineata pana seara fara teama ca te bate in cap soarele, ca te arzi etc. E un soare mai bland, asa, de iarna! Seara trebuie sa ai un pulovaras sau sal ceva, ca e ceva mai rece la terase, insa au si incalzitoare inalte de exterior, asa ca e OK. Eu sunt ceva mai friguroasa, sotul meu de ex statea in tricou fara probleme. Ne-am decis deja sa mergem in Fuerteventura la Costa Calma. Am gasit cazare si zbor cu Tarom la Madrid si mai departe cu Spanair. Asa am facut si anul trecut cu Tenerifele. Va fi destul de lung drumul (in medie 9 ore) insa merita, zic eu[:D]. Abia astept!!! Caro
Carolina, mersi mult de vestile bune. Chiar daca v-ati stabilit pt Fuerteventura, puteti trece rapid cu ferry spre Lanzarote si sa vizitati si acolo, sunt cateva locuri care chiar merita... Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui helbi
Laura, noi tocmai ce ne-am intors din Tenerife. Itzi recomand neaparat Siampark si Loroparc. Sunt absolut superbe. In Aqualand nu am ajuns, pt ca, cei cu care am mai vb au zis ca e "nimic" pe linga Siamparc (deschis in martie anul asta). In ce statiune mergeti? Noi am fost in Puerto de la Cruz si a fost tare frumos! Andreia
Mersi mult pentru recomandari, ambele parcuri sunt pe lista, si in plus si JunglePark. Noi vom sta 6 nopti in Puerto de la Cruz si 3 nopti in Los Cristianos (am ales sa stam mai mult in nord, caci data trecuta cand am fost am stat mai mult in sud, avand cazare in Playa de las Americas). Plus o noapte la dus si una la intoarcere in Madrid (nu am vrut sa riscam sa pierdem legaturile din cauza eventualelor intarzieri ale avioanelor..., si oricum, sa ne intoarcem in Madrid chiar si pt cateva ore e o placere...). Helbi, imi poti spune la ce hotel ati locuit in Puerto de la Cruz? ati fost multumiti? Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, itzi scrisesem un mesaj atit de detaliat si l-am pierdut. Incerc sa-l rescriu mai tarziu si , daca vrei, itzi trimit pe PM poze sa vezi hotelul. Palmeras Playa s-a numit, 5 min de plaja, de piscinele martianez,. de complexul comercial. F bine pozitionat, 3 stele, camera curata, baia la fel, terasa, mini-bucatarie. Schimbat zilnic prosoape. Singurul minus i-l dau micului dejun, acelasi zilnic. Asa ca, nu recomandf. Am vb insa cu o localnica si mi-a zsi ca, in Teneriffe, daca nu iei de la 4+ in sus, toate hotelurile sunt cam la fel la mincare. Eu ti-am recomanda sa mincatzi pe cont propriu, ca avetzi multe locuri unde. Revin cu alte info mai tarziu. Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

9 ore cu avionul mi se pare foarte mult si pentru mine.Cel mai mult am zburat 5 ore si credeam ca nu mai ajung.Cum stapiniti copii atitea ore? Pentru 2 adulti si un copil ,cam cit ar costa?Ma refer la artificiile astea facute cu rezervare individuala si bilete de avion .Stiu ca pretul prin agentie nu e atragator.Parca a fost si anul trecut o conversatie pe tema asta.Noi am fost la Vatra Dornei ,unde am avut demipensiune 5 zile 1000E si a fost o mare bataie de joc.De aceea sint in cautare de ceva in genul asta.Ma uitasem la oferte in Egipt ,insa banui ca nu-i de plaja.Am fost in tunisia de revelion si nu a fost deloc de plaja,a plouat.Caldut, dar nu cine stie ce.Am mai fost la turci de revelion si la fel,desi e caldut la prinz ,nu e chiar de plaja.Merge de tricou. Totusi , cu criza asta,n-or face reduceri de revelion? Si daca nu aveti masa asigurata ,fiind revelionul ,va fi deschis pe la restaurante? Nu raminem muritori de foame? dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt chiar 9 ore cu avionul, ci 4 ore pana la Madrid si 2 ore si jumatate Madrid-Tenerife (noi nu le facem pe ambele in aceeasi zi, mai stam in Madrid cate o noapte si la dus si la intors). Cat despre cat costa, noi, cu bilete luate din timp, am dat 1100 euro/4 persoane numai avionul, apoi ne mai costa cazarea 11 nopti (2 in Madrid si 9 in Tenerife) cca 1000 euro, apoi mancarea - depinde de fiecare, noi preferam tavernele si mai alocam pentru asta cca 800-1000 euro, iar pe langa astea mai sunt 300-400 euro intrarile la Loro Park, Siam Park,Jungle Park, piscinele Martianez si vreo 200 euro masina inchiriata si benzina aferenta. Sa zic ca per total ne duce cam la 3500 euro pentru 12 zile, 2 adulti+2 copii. Deci daca aveti un singur copil si stati doar 7 zile sa zicem, poate va puteti incadra in 2000 euro (mai ales daca alegeti cazare in apartamente self-catering cu chicineta, deci mai puteti manca si in camera). Pentru noaptea de revelion nu planuim nimic deosebit, vom merge sa ne plimbam si vom manca probabil la vreo terasa in mod obisnuit, caci acolo oricum nu se mananca toata noaptea ca la noi... Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...