Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence minunate! (74)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gabi, nu am imbracat-o pe Ade inca cu costumasul portocaliu, nici nu l-am probat. M-am gandit si eu ca pantalonii vor fi cam ficsi. Chiar vorbeam azi cu verisoara mea de la Timisoara ca ea a fost in Thailanda si zicea ca acolo oamenii sunt foarte mici in comparatie cu noi, probabil de aceea si hainutele sunt mai mici, daca mai comandam trebuie sa punem o marime mai mare.[:)] Costumele cu Spiderman sunt pentru 5 ani si sunt cam mari de Dragos, nu stiu ce sa zic.
[mamica]Alina cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url][8**] (31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://www.flickr.com/photos/7200415@N07/"]poze 1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Miha, multa sanatate! [pup] Ceva asemanator am patit-o si eu, numai ca n-a fost la buric ci dupa urechi. De unde sa stiu eu, mama incepatoare, ca trebuie sa curat copilul dupa urechi [bang] pana intr-o zi cand nu stiu cum am ajuns in zona aia cu mana si am simtit ceva urat mirositor [bang] Era saracu ca si oparit (exact cum se face intre degete) Mama ce sperietura am tras atunci [bang] Dar buricul nici eu nu-mi amintesc sa-l fi curatat [alcool] Gabi [iartama][iartama][iartama] n-am vrut sa-ti trag clapa, chiar n-am stiut de intentiile lu sora mea si mai ales ca nici nu a ajuns bine in IT si se apuca de cumparaturi. Auzi rotobilul tau ieri a aterizat in Vlaicu. Am vrut sa venim la tine cu el ca il tin de vreo luna in birou dar apoi am vazut ca e ziua lu socrela (La multi ani!) si nu ti-am mai zis de intentia noastra, astfel ca l-am dus la mami. Oare vineri cand mergem la Ada ti-l aduc si-l bagi in portbagaj? [flo] Carmen, La multi ani fericiti impreuna [s] Ildi mai putin si o taiati in concediu! Sa prindeti numai vreme superba [pup] Ca m-ati tot intrebat ce masina vrem sa ne luam...nu avem preferinte si nici prea mari pretentii, totul va fi in functie de banii disponibili. Nu vreau o masina de fitze ci una cu care sa putem circula din Vlaicu in Micalaca si inapoi, ca ma termina si fizic si psihic si financiar aceste drumuri. De multe ori stam pana seara tarziu in Vlaicu si plecam de acolo cu taxiul, iar afacerea asta ne costa cam 80.000 lei. Nu-i o avere dar 80mii azi, 80 mii maine se aduna.[bang] In pricipiu am vrea o masina mai mica (nu chiar cat putza de furnica [:D]) si obligatoriu cu 4 usi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Calu, nu cred ca o sa am loc in poebagaj, ca am un carucior care mi-l ocupa tot[bang]. Putem incerca, dar nu e sigur ca intra. Voi vreti sa va luati o masina veche cu banii jos sau una noua in rate? Euas alege varianta 2. cat despre chestia asta
quote:
Gabi n-am vrut sa-ti trag clapa, chiar n-am stiut de intentiile lu sora mea si mai ales ca nici nu a ajuns bine in IT si se apuca de cumparaturi.
am crezut ca vezi tenta de gluma, am si pus un zambarici cu gura pana la urechi. Ar fi chiar culmea sa ma supar pe tine pentru asta. Eu nu i-am scobarlit pe ai mei in buric, la Tudor nici nu am avut ce... el cu hernia lui ombilicala... chiar ce imi puteti spune de chestia asta? Am vorbit cand am fost duminica la strand cu o tipa din Arad, a zis ca si baietelul ei are, si nu e o operatie nici grea , dar nici simpla iar in Arad nu prea e nimeni care sa o faca. Mi-a zis ca a fost la Timisoara , dar am uitat sa o intreb la cine.[batcap] Diana imi poti recomanda tu pe cineva in Timiosara?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi stiu ca ai pus zambariciul ala dar totusi n-as vrea sa te superi [:D][pup] AUzi daca n-ai loc atunci n-are rost sa ma car cu el pana la Lebada. Vin eu saptamana viitoare intr-o zi si ti-l aduc, ce zici, nu e mai bine asa? Referitor la masina...dat fiind faptu ca eu abia acum am sa ma apuc de scoala mi-e groaza sa imi iau masina noua. Daca am sa fiu un sofer catastrofa? sa stau doar cu frica in san sa nu cumva sa o lovesc? NU...si plus de asta nici nu-s io chiar adepta ratelor [bang] plus ca daca sa zicem peste 5 ani vom putea cumpara apart va trebui sa ne bagam in rate, iar daca deja am avea rata la masina nu stiu cati bani vom primi. Ai inteles ceva? [:-)))] Miha, as veni eu [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Am putin timp si-am fugit repede la calcu ,uff depententa asta, ca sigur mai incolo n-o sa am timp ,de fapt si-acum as avea de lucru dar cu David nu prea pot face multe ,ca tre sa fiu cu ochii pe el ,ca baiatul e super activ(duracell)[:D]. Miha bine ca esti mai bine cu genunchii. Cat despre buric cand era mai micut David atunci i-l stergeam bine cu prosopul in buric ,chiar tin minte ca odata si el avea ceva negreala pe -acolo ,dar dupa aia tot l-am sters. Acum nu mai are gaura asa pronuntata n-am ce sterge [^] nu se poate aduna nimic acolo. Clau totusi la ce masina v-ati gandit,care va face cu ochiul[;)]?Sau vreti una la mana a doua si-atunci ce se nimereste la un pret care va convine? Oricum o masina iti subtiaza bugetul simtitor ,ideal ar fi o motorinara ,ca benzinarele...,dar si fara masina esti mort in unele cazuri. Gabi ca tot vorbim de masini,a voastra e "avion" pe roti ,super tare ,fain ati ales-o dar si pretul a fost pe masura [;)] M-am molipsit de la al meu sot ca vorbesc de masini,ca el toata ziua ma zapaceste cu ele ,care-s mai faine ,care-s mai bune...la care viseaza el [alcool] ,asa ca sunt la curent cu noutatile despre masini. Gata plec ca David trage de mine ,vrea sa ne jucam [hop] Ildi si [disco] David (2 mai 2006 ) [comoara][url="http://new.photos.yahoo.com/pityu_ildi/albums/"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Gabi operatia de hernie ombilicala e ff usoara. Partea cu riscul vine de la anestezie care e totala de regula .....dar un risc exista la orice anestezie....Interventia consta in suturarea muschilor abdominali care sunt prea departati si permit anselor intestinale sa iasa in afara.....deci e f simplu.Noi la Cj am facut fff multe operatii de hernie si ombilicale dar si alte tipuri de hernii.Cea ombilicala e cea mai simplu de rezolvat. Despre scutece: daca poate prietena ta sa-ti ia si nu sunt cu mica sirena[:D] atunci vb si poate imi vinzi si mie cateva.Al meu gazuc are 9 kg.Ioana cate kg are?(ca banuiesc ca sunt pe marimi si astea....) Carmen multi ani fericiti impreuna!!!!!!!Sa va iubiti mult toata viata !!![pup] Na urla piticul mic![pup] Eu [url="http://www.pufymic.info/thumbnails-36.html"]Gandacii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am terminat de vorbit cu alina.a. Azi noapte a convenit cu doctorii ca nu mai face perfuzii cu tocolitice si totusi dupa ce a plecat dr. i-au facut asistentele o perfuzie si pentru ca avea contractii foarte mari , i s-a rupt apa, dilatatia nu a ajuns decat la 1 din cauza perfuziilor si in plus nu au putut sa ii faca cezariana pentru 3 ore din cauza unor urgente mult mai mari decat ea. Ca atare micuta Elisa a venit pe lume in data de 20 iunie, la ora 3:30 si are 2.400 g, greutate excelenta pentru cele 35 de saptamani. Este in sectia de prematuri dar din cate am inteles sunt doua sectii, prematuri si prematuri cu probleme, Elisa se afla la prima sectie de prematuri simpli. I se fac toate testele pentru prematuri si se va intalni cu mami abia maine! Felicitari pentru Alina si scumpa de Elisa refacere usoara si sa veniti foarte repede acasa! [gravi]Deni & [copil] [url="http://b2.lilypie.com/l9gYp2.png"]Vlad[/url] & [url="http://bd.lilypie.com/tCm-p2.png"]Tudor[/url][baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...