Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ARADENCE DC (127)


Recommended Posts

Buna dimineata, Miha, cand ai zis de spate parca m-a luat pe mine durerea. Nici acum nu uit ce rau poate fi. Sper sa te pui pe picioare repede. Si mie mi-e frica sa nu ma ia cu din-astea pt ca statul pe scaun mult nu ma ajuta deloc. Apropos de perle, Bogdi nu pot sa spun ca e maestru in ele, da cand da cate una e mortal. Saptamana trecuta ma suna soramea sa-mi spuna ca i-a zis Bogdi "sa-ti cumpei alt Mac ca asta e pea gras" - in traducere sa-ti cumperi alt Mark ca asta e prea gras [:D]. Cred ca ne-o fi auzit pe noi ce dolofan ii nepotumeu si a captat el ceva. Dimineata cu plecatul la gradi a fost ok pana a dat cu capul de marginea patului si a inceput sa planga. Atunci si-a adus aminte de toate [bang]. S-a calmat intr-un final ca m-am tot prostit si ne-am jucat putin pana sa plecam. Intrebare, voi cunoasteti educatoarele de dinainte??? De Alina si Miha stiu, dar restul? Mi se tot spune de catre unele mamici ca ele au cautat anume educatoarea si bla bla, cum ca una din educatoarele lui Bogdi e mai rea, ca urla pe ei. Adevarul e ca din cele 2 educatoare, una e dragalasenia in persoana si una pare mai dura, dar nu mi se pare rea, sau cel putin din ce am reusit sa-mi dau seama pana acum, ca doar nu-s cu el acolo sa vad ce si cum. Copii fiind sinceri ma astept sa aud cate ceva de la copil, dar inca nu s-a plans de nimic. Ada, fata, te fofilezi la treaba cu permanentu??? [:D] Anca, bine ca mai dai un semn de viata si p'aci. Cand va fi concursul sa ne anunti ca daca suntem acasa m-as duce cu Bogdi sa vada calutii, numa sa stim ce si cum si unde. [url="http://sebicu.shutterfly.com/"]Sa-l ajutam pe Sebi[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Povestea unui Licurici[/url] [mamica] de [bonjovi] Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut, Matia plange de cu seara ca nu vrea sa mearga la gradi. Exact ca Daria. Si apoi a inceput ca sa stau cu el un pic la gradinita si mai un pic si mai un pic.........................si inca un pic......., intr-una, inclusiv noaptea in somn. Mi-e o mila de el ca nu mai pot.Educatoarea imi zice ca acolo e tare linistit se joaca, ieri a cantat cu ea la cantecele, mananca singur tot [:D], n-are nici o problema. Flavia , nu te lua dupa aparente. La Daria la gradi era o educatoare asa de militaroasa, cu o voce puternica, ma gandeam, doamne bine ca n-a nimerit Daria la ea. In timp am aflat insa ca e cea mai iubita educatoare, copii o iubeau de numa. Cu copii la gradinita trebuie sa ai si autoritate, ca altfel nu faci nimic cu ei si chiar si copii se simt mai bine in prezenta educatoarelor care stiu sa se impuna. Asa este cu informatul despre educatoare, ideea e ca nu conteaza gradinita importante sunt educatoarele. Dar nici nu poti sa dai copilul la gradi in celalt capat al orasului numa asa ca ai auzit ca acolo e educatoare buna. Pe de alta parte se poate intampla ca si educatoarele sa se schimbe ( face prunci, se imbolnaveste, se marita, schimba gradinita din diverse motive, iese la pensie... etc) asa ca exista riscul sa ramai cu buza umflata. Francoise Dolto avea o replica pentru parintii care se plangeau ca copiilor nu le place de invatatoare/educatoare lor. Ea spunea ca educatoarea/invatatoare este acolo ca sa-i invete pe copii tot felul de lucruri, nu ca sa fie iubita. Copii au mame pe care sa le iubeasca.La fel trebuie raspuns si copilului daca se plange ca nu-i place de educatoare " foarte bine daca nu-ti place, asa vei invata sa convietuiesti si cu persoane mai putin placute. Tu ai parinti care te iubesc, nu aveai nevoie de inca o persoana in plus. In schimb trebuie sa inveti de la ea tot ce se poate invata." Ada, de ras pot sa rad, da nu prea-mi vine. Moni, pai avea dreptate fata. Na nu mai pot sa scriu. Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! MIHA tot asa cu spatele? Sper sa ii treaca lui Matia ... Cat despre obraznicii ... sa o auzi pe Diana [bang] ALINA vad ca si Adelina a venit cu vocabular fain de la gradi! Diana de la gradi nu a venit cu de-astea,in schimb a venit de la bloc de la mami ... unde-s multi copii si mai ales baieti mai marisori . ANCA bine ca mai aparusi ,te-am dat disparuta! FLAVIA dragut foc Bogdi [:D] ADA cum mai e la lucru? Nu te-ai plictisit inca? CRISTINA,GABI,NIKO,CLAU,IOANA ... [pup][pup] si la restul Eu nu prea am noutati: sunt intre alaptat,muls,schimbat de kk,mai niste acte pe ici pe colo,uneori cate o plimbare si pazit bebeloiul de efuziunile Dianei.Care ca norocul ca e mai mult pe-afara, deci n-apuca decat rar sa intre in contact cu el.Ba ca acum doarme,acum papa ... lasa-l in pace etc. Ea tot l-ar bazai,l-ar dragali,ii aduce jucarii ,vorbeste cu el ... Tudor e tot cumintel,il mai doare cateodata burtica,dar e aur fata de cum era Diana,la care m-am luptat cu colicii pana la 3-4 luni.Tudor a dormit noaptea chiar de la 23 pana la 7 odata! In general de pe la ora 00 pana la 5-6 doarme. Eventual va mai pun poze/filme: http://www.dropshots.com/monica70#
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea TUDOR: nevoie urgenta de sange B3 NEGATIV - fata nou nascuta a colegului meu. Sotia lui a murit saptamana trecuta. Poate se gaseste cineva... Va rog sa trimiteti mai departe pana se gaseste o persona ce poate si doreste sa salveze acest bebe. Numarul de telefon il aveti aici : 0741 864 495 0765 262 424 Silvana Szalkay 0722-685048 scuze ca dau buzna la voi...am primit asta pe email...e vorba despre cineva din Ard...nu am verificat veridicitatea mesajului...dar stiu doar un lucru ca daca e adevarat e mare nevoie de oameni cu suflet...in urma cu 4 ani faceam si eu un apel pe forum tot pt grupa b3...pt nepotelul meu bolnav de leucemie...si s-au gasit multi oameni cu suflet sa-l ajute...azi sarcul ar fi facut 10 anisori...dar cum spunea o buna prietena...el e deja la D-zeu,...noi mai avem de muncit ca sa ajungem acolo... scuze inca o data... mihi 21+ [url="http://community.webshots.com/user/mihi3"]ceata lui pitzigoi[/url] "Viata este pretioasa, ai grija de ea. Viata este iubire, bucura-te de ea. Viata este tristete, invinge-o. Viata este viata, apar-o." Tereza de Calcutta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost tot pe drumuri de cateva zile. Ne pregatim de inceperea gradinitei si abia astept sa vad cum ii va placea...sau nu [:D] Am fost azi si in Curtici sa ne jucam in parc si sa ii arat la Elena si la Glad animalutele de acolo. Superbe !!! Lebede, papagali, fazani, caprioare, lame, caluti etc. In rest...nici nu stiu cum trece timpul. Mi se duc zilele cu spalat, facut mancare, curatenie, hranit si spalat copii, plimbare etc. Sunt muuuult prea scurte zilele !!! Fetelor, am o intrebare: cum se mai fac pasapoarte acum pentru copii? Mie imi expira pasaportul si ma gandeam sa o pun si pe Elena si pe Glad pe al meu. Aveti idee cum? Cat costa? Cat timp dureaza? Va pup si va doresc un weekend frumos si cald !! Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am A2 pozitiv, asa ca nu sunt compatibila. Cristina tu alptezi...nu cred ca ar fi indicat sa donezi sange acum. Diana la ce gradinita il dai pe Glad? Moni ai niste copii tare reusiti. Flavia eu nu am cunoscut educatoarele dinainte. Copiii mei sunt tare neastamparati, nu dorm nici la ora asta.... sunt un pachet de nervi ca nu ma asculta deloc si pe deasupra nu mi-a iesit tortul ce am vrut sa il duc la gradi[bang] Am facut un tort de mere si am fost nevoita sa il scot mai repede din duba pentru ca l-am copt intr- o tava cu fund detasabil si picura zeama printr-un loc in aragaz asa ca s-a facut fum. L-am scos si l-am pus in alta tava cu merele in sus ca nu se copsese bine blatul la mijloc. Frisca nu s-a batut si e Hulala( e prima oara cand nu se bate).[q] Am pus-o la frigider poate se intareste un pic si reusesc sa o intind.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Ioana! Gabi, sa va traiasca printesa si sa creasca mare si frumoasa! [pup] La multi ani, Sebastian de Alinutza13! [pup] Sun acum la centrul de transfuzii sa vad daca pot dona. [mamica] de [zana] [url="http://tac.families.com/ezb/809849.png"]Mara[/url] 18.01.2007 si [copil] Dora 24.03.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Ioana! Gabi, sa va traiasca! [s] [s] [s] La multi ani, Sebastian! Moni, da e maricel Tudor deja.. Ducky, din cate stiu nu se mai trec copii pe pass parintilor. Li se face pass separat costa aprox 100 ron... Miha, cum esti cu spatele? Esti tare ca ai rezistat in fata copiilor... Cristina si gemenele [url="http://www.flickr.com/photos/23718908@N05/sets/72157603964285199/"]pantofiori[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor! Am facut cafea multa ca mi-e un somn azi....[cafea][cafea][cafea] Nici eu nu-s compatibila ca am B3. Gabi, imi pare rau ca nu ti-a iesit tortul cum ai vrut tu. Copiii reusiti sa-i treziti dimineata daca se culca asa tarziu? Ca ai mei dorm la 10 dar la 7 nu reusesc sa-i trezesc decat tare greu. La multi ani Ioana! Sa va traiasca fatuca dulce! Miha, cum esti cu spatele? Moni, nu m-am plictisit de jobul meu, imi place in continuare. Zilele astea va invitam la Expo la Agromalim! Sunt si vaci, oi, caluti si tractoare ofcorse!!! [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Licurici drag plecat in cer[/url] Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...