Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste!Felicitari mihahegarty!!!(604)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty
Fetele hai sa vin si eu cu vesti ca prea e liniste pe aici!!! Dupa cum mai zicea cineva....in trecut se scria si un capitol pe zi, acum rar foarte rar cand se criu 10 pagini. Ei bine tin sa multumesc la absolut toate fetele pentru urarile minunate de Sf Mihail si Gavril. Le apreciez mult!!![:)][:)] Eu s ar putea sa primesc cel mai frumos cadou din viata mea!!! Eu cred ca rugaciunile Walkiriei si ale tuturor fetelor care au mers la biserica au fost ascultate de Bunul si Marele Dumnezeu. Eu azi declar ziua 28 si nici urme de urati. Ma dor sfarcurile, sanii ii simt durerosi, dar nu mai durerosi decat inainte de venirea ciclului. Dupa cum v am zis, CM la mine vine intre 25-29 zile, dar am simptome inainte ca trebuie sa vina. Si data asta am simtit ca am ceva simptome, credeam ca vine 100%. Dar se pare ca nu a venit azi in ziua 28. Si nu stiu cum sa va spun, dar cand e ceva acolo in burtica, si mai ales cand lucrezi spre indeplinirea acestui vis paraca te imaginezi gravida in fiecare zi dupa ovulatie si [xinpat][sex]. Ma simteam balonata si parca trebuia sa vina ciclul. Dar in seara asta, dupa ce am venit de la servici am zis sa fac un test, ca na eram si eu curioasa cum de e Ziua 28 seara si nu am ciclu???? Si credeti ma ca au iesit II, ce i drept cu urina de seara (am facut testul pe la ora 7:30-8)a doua liniuta a iesit aproape clara. Ce sa va spun, se vede a doua liniuta, e clara, dar am sa repet testul in vreo doua trei zile. Oricum senzatiile pe care le simt sunt ciudate: parca simt ca ma deranjeaza burtica ca la ciclu, dar in acelasi timp simt ca ceva e acolo. Nu stiu, doar fetele care au trecut prin asa ceva va pot spune ce se simte. In fine, imi doream foarte mult ca macar una din voi sa fie aici ca sa am cu cine sa impartasesc aceasta minunata veste!!! Se vede ca Sf Mihail si Gavril ma iubesc!!!! Si credeti ma eu mai speram sa am bebe!!! Implinesc 33 in martie anul viitor (cei drept am inca 32[:D]acum), dar eram tare dezamagita pentru ca amavut un avort cand am avut 21 de ani si plus de asta acu 3 ani am incercat sa am un bebe cu un fost prieten si nu s a intamplat nimic!!! Eu v am pupat pe toate, in seara asta nu am putut manca, am adrenalina crescuta la maxim si nu stiu cum sa reactionez!!!![pup][pup][pup][pup][pup] MHegarty
Felicitari pentru cele doua liniute. Ma bucur mult pentru tine.Cred ca este minunat sa descoperi cele doua liniute pe test.Si noi ne dorim bebe si de cate ori imi intarzia CM si imi faceam un test de sarcina stateam cu inima la gat si eram foarte nerabdatoare sa vad liniutele....pana acum doar una a iesit dar nu-i nimic...perseveram.Sa dea Dumnezeu sa ai un bebe sanatos si frumos si o nastere usoara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty
Maduta, Camcris ma bucur atat de mult ca sunteti alaturi de mine!! Sunt atat de fericita ca sunteti aici, caci eu am fost putin trista si poate si acum am o lacrima in coltul ochilor. Eu si sotul ne am cumparat casa aici in Anglia si avem datorii la banci in jur de 14.000 lire, na vorba aia ne am cumparat cate cele prin casa: mobila, masina, masina de slapat, na ca la cs noua. Cand am venit cu testul din baie sa i l arat sotului el nu s a bucurat absout deloc!!! Ba chiar mi a zis ca el a acceptat sa incercam de bebe in speranta ca nu se va intampla nimic, avand in vedere istoria mea cu avortul si incecarea cu celalalt prieten. Adevarul e ca abia am inceput sa lucram la proiectul bebe doar din august 2010 si parca pentru el e prea devreme. Acum eu stau si ma gandesc cu cine sa ma bucur?? De aia asteptam ca cineva dintre voi sa fie aici!! Ca ma simteam cam singura si nu aveam pe cineva sa impartasesc aceasta veste!! In fine prietenii si rudele nu ii anunt decat in clipa in care stiu ca bebe e in afara de orice pericol. Stiti se mai si poate pierde sarcina!!! Asa ca mai intai sa stam cuminti si sa trecem cu bine de perioada critica si dupa aia anunt si rudele!! Acum sotul meu m a intristat mult. Eu daca ma las de servici nu mai castig nimic, caci nu sunt titulara pe postul unde sunt, sunt doar suplinitor. Daca nu am venit, nu am cu ce plati datoriile la banca.. Nu stiu, sunt cam dezamagita poate din mai multe motive, dar in mod deosebit de sot!!!![q][q][q][q] Camcris, daca totul va fi bine si sarcina va merge pana la capat, atunci bebele va veni in jur de 20 iulie 2011, asa ca va fi Rac ca si tine![:)][:D] Maduta am sa repet testul si am sa incerc sa fac niste poze si sa le pun si pe picasa sa le vada toata lumea. Va pup si nici nu stiti ce fericita sunt ca v am prins inca treze!!!!![pup][pup][pup] MHegarty
Miha....eu sunt self-employed si indiferent ce venit am sau cat declar sau cat platesc taxele tot imi da pentru concediul de maternitate 120 de lire pe sapt plus ceva pentru copil.Banuiesc ca situatia ta este diferita dar asta nu inseamna ca nu ai dreptul la concediul de maternitate si conform legii nu au voie sa te dea afara. Conditia minima ca sa iei bani in concediu de maternitate este sa fi platit national insurance contribution cu 6 luni inainte de nasterea bebelului.Cred ca cel mai mult te pot ajuta cei de la Job centre Plus.[pup][pup][pup][pup][pup][flo] Si o floricica pentru mamica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna fete dragi, multi multi [pup][pup][pup][pup][pup]de molipsire. Eu am incercat acum sa vad daca pot pune poza cu testul aici pe site, daca nu reusesc este o poza oricum pe picasa. Puteti sa va uitati acolo. Oricum daca cineva e mai expert ca mine sa ma sfatuiasca va rog cum sa postez. Revin acusi sa multumesc tuturor celor care s au gandit la mine azi.[pup][pup][pup][pup] MHegarty [url="http://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Mihahegarty?locked=true#5538026330122092210]TEST_POZITIV[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha dc ai selectat ca albumu sa fie privat, nu se poate vedea poza. eu una nu te vad, decat dc ma loghez. [pup] Ralu si buburuza va [pup] [url="http://davf.daisypath.com/WBynp2.png"]Marriage Ticker[/url][url="http://picasaweb.google.com/bebelu86"][foto][/url] Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt [gravired] 32+ cu [url="http://lmtf.lilypie.com/3Y9tp3.png"][fetita][/url] Natalia Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty
Ia sa vedem daca merge acum!!! MHegarty [url="http://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Mihahegarty?locked=true#5538026330122092210"]TestPozitiv[/url]
Nu pot sa vad nici o poza[q][q][q] Banuiesc ca trebuie sa faci niste setari in pagina ta de pe picasa si sa pui albumul public.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Miha chiar daca esti suplinitor ai dreptul la concediu de maternitate, cel putin asa este in Romania. In plus nu au voie sa te dea afara pt ca esti insarcinata. Sunt sigura ca sotul se va bucura cand va veni pe lume bebe, probabil nu a stiut cum sa reactioneze la o veste atat de importanta. Sigur il va iubi mult pe bebe, stai linistita. Maduta[pup][flo] http://lt1f.lilypie.com/c7qKp2.png Doamne te rugam da-ne si noua un [bb] sanatos!
Katy multumesc mult pentru sustinere. In legatura cu ceea ce ai zis tu sus, crede ma ca aici nu sta situatia la fel. Am intrebat azi seful asa mai pe furis. Eu am un interviu sa devin permanent (dupa cum am zis sunt asistent social) si daca iau interviul asta o sa mai dureze ceva pana fac acetele. Daca am noroc si nu vine bebe pana semnez actele m am aanjat, in sensul ca nu voi fi platita maternitatea, dar macar ma pot intoarce la acelasi servici. Om trai si om vedea ce se va intampla. Dar la urma urmei banii sunt cea mai putin importanta probelema acum. Important e sa fie sanatos!!! Atat imi dores, ca la mame peste 30 e un pic mai ciudat. In fine, nici nu stiu cand sa sun doctorul, ca azi sunt Ziua 29 si desigur nu au venit uratii. Dar e clar ca e bebe. Fara nici o indoiala!!! Katy[pup][pup][pup][pup] MHegarty [url="http://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Mihahegarty?locked=true#5538026330122092210"]TestPozitiv[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui SimonaS81
Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty
Simona vad ca esti din Londra. Unde anume stai?[pup][pup][pup]Si eu tot in Londra sunt.[:)] MHegarty
Buna Miha.Noi locuim in nordul Londrei,in Whetstone langa Barnet. Tu unde locuiesti?
Buna Simona!![pup][pup][pup][pup][pup] Eu locuiesc in Basingstoke, in afara Londrei la vreo 45 mile pe M3 spre Southampton. Nu am fost niciodata in zona aia a Londrei. Eu am locuit in Harrow and Wealdstone o perioada scurta si apoi vreo 2 ani am locuit in Hounslow. Multumesc mult pentru sustinere!! Daca vrei ne putem vedea oricand si daca te pot ajuta cu ceva, zi mi.[pup][:)][flo] MHegarty [url="http://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Mihahegarty?locked=true#5538026330122092210"]TestPozitiv[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...