Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste!Felicitari mihahegarty!!!(604)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
fetelor, am revenit cu vesti bune am facut RMN-ul, a fost groaznic, o experienta ingrozitoare, am facut de vreo doua ori atacuri de panica in stramtoarea aia si...a trecut inca nu am primit rezultatul final dar mi-a zis dr ca la prima vedere nu se vede nimic.......asteptam 2 zile sa studieze imaginile mai in amanunt am facut si examenul la ochi si nu am scapat de ochelari[q] si nu imi plac mie nu imi sta deloc bine cu ochelari, am incercat si sunt o urata acum ma apuc sa-mi caut de munca ca de la 1 o sa fiu somera asta e, sanatoasa sa fiu eu ca restul vine de la sine...sper va pupic si va multumesc ca ati fost alaturi de mine, sincer nu am crezut ca voi rezista stresului, o experienta traumatizanta.......of da macar sa se termine cu bine aaaaaaa si ieri a fost si ziua mea si a sotului....mihaela&mihai LA MULTI ANI!!! sarbatoritelor [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
La multi ani LORENA, sa va pazeasca Sf Arhangheli. Ma bucur f mult ca e ok la RMN si sunt sigura ca asa o sa ramana. Probabil ca din cauza ca aveai nevoie de ochelari si nu purtai parea ca ai ceva probleme. Succes in gasirea unui nou job, cu toate ca eu as sterge cu ei pe jos, nu m+as lasa. Te pup[flo] A! Cu scuzele de rigoare, mi+am permis sa informez fetele de la trombofilie despre tine, cand au intrebat.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele, eu am intrat pe ultima suta de metrii cu pregatirea pt inspectie. Lore sper sa vii cu vesti bune de la RMN, la multi ani si tie si sotului pt ziua de ieri. Asteptam vesti bune! [pup] toate fetele! http://lt1f.lilypie.com/c7qKp2.png Doamne te rugam da-ne si noua un [bb] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun, ma alatur si eu grupului de aspirante daca ma primiti:) imi doresc un bebe dar mai intarzie pentru ca am fost diagnosticata cu PCOS in mai 2010 si de atunci fac tratament cu metformin 1500 mg/zi si de la o menstruatie dereglata la 72 de zile dupa ce am intrerupt anticonceptionalele yasmin, vine la 35 de zile. eu nu am raportul lh/fsh mare si doar testosteronul si prolactina (e de 30.6, maxim fiind 29). imi monitorizez ovulatia cu temperatura bazala. in ruma cu o luna am avut sangerari identice cu menstruatia care veneau la 2 saptamani, si diagnosticul a fost un chist de 5 cm. am luat o luna anticonceptionale milligest si s a retras imediat la 2 cm. acum am liber la bebe. :) sper ca nu v-am ametit cu "scurta" introducere:)[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ink@
Bun, ma alatur si eu grupului de aspirante daca ma primiti:) imi doresc un bebe dar mai intarzie pentru ca am fost diagnosticata cu PCOS in mai 2010 si de atunci fac tratament cu metformin 1500 mg/zi si de la o menstruatie dereglata la 72 de zile dupa ce am intrerupt anticonceptionalele yasmin, vine la 35 de zile. eu nu am raportul lh/fsh mare si doar testosteronul si prolactina (e de 30.6, maxim fiind 29). imi monitorizez ovulatia cu temperatura bazala. in ruma cu o luna am avut sangerari identice cu menstruatia care veneau la 2 saptamani, si diagnosticul a fost un chist de 5 cm. am luat o luna anticonceptionale milligest si s a retras imediat la 2 cm. acum am liber la bebe. :) sper ca nu v-am ametit cu "scurta" introducere:)[:I]
LAPAROSCOPIE ca sa iti decorticheze ovarele si sa nu te mai chinui cu atatea tratamente hormonale. Asa o sa vada si trompele si uterul si vor repara ce e de reparat. Acum depinde cat timp ai tu la dispozitie, de asteptat.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camady, ink@ si simona, bine ati venit si sedere scurta aici! Lore, ma bucur ca nu e asa de grav dupa cum au zis medicii, ti-am zis ca ei sunt cam panicati. Ne luam de mana cu atacurile de panica, au am incercat la unul normal si apoi m-au dus la unul deschhis, desi si acolo a fost greu din cauza custii alea de pe cap. Si La multi Ani! pt ieri Bebelu, mai ai putin-putin!!! [pup]fara nominalizari [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30fde4"]TTC[/url] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru urarile de bun venit.Eu momentan urmez un tratament pentru inflamarea ovarului drept.Intrebarile mele sunt urmatoarele: tratamentul trebuie repetat dupa o anumita perioada de timp?; se poate sa nu fi ramas insarcinata pentru ca am ovarul inflamat?; credeti ca dupa terminarea tratamentului ar trebui sa fac inca un control ginecologic? Va multumesc mult anticipat.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...