Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scoala catolica Sf Iosif Bucuresti


Recommended Posts

Eu am fost foarte dezamagita de aceasta scoala.Am avut ghinion si am picat la o invatatoare care era in primul an de invatamant.Este sora Sorei Monica.Acum probabil ca are cl I.M-a suparat atat de mult ,incat sincer i-am uitat si numele.Dupa clasa a III-a a ramas cu 10 copii din 18.Probabil ca celelalte invatatoare sunt ok,insa nici conducerea nu a fost oin regula,pentru ca am incercat in nenumarate randuri sa explicam problema in sedinte. Eu nu vreau sa mai aud de scoala asta.Copilul meu e acum in cl a V-A la alta scoala si e fericit.La scoala Catolica nu mai vroia sa mai mearga.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu mai tin minte foarte exact, au afisat la vremea respectiva la gradi ce trebuie sa contina dosarul: copie certificat nastere, caracterizare de la gradi, copii dupa buletinele parintilor.. chiar nu mai stiu. Cel mai bine intrebi la secretariat la scoala (daca nu santeti la gradi catolica, sa aflati de acolo). Atentie, cred ca anul acesta se formeaza doar doua clase I-a (spun asta pt. ca am observat ca intr-un an se formeaza 2 si in altul 3... si acum ar fi anul cu 2 clase:) Noi am "prins" trei clase, a cate 23 de elevi. Dar la Cristi unul nu s-a prezentat inca de la inceput, asa ca au ramas 22 in clasa. Ingrid si Cristi 7 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fata de gradinita de stat, unde am fost 2 ani inainte, era o foarte mare diferenta (in bine, desigur). In sfarsit, mici nemultumiri au mai fost si aici.. in special legate de meniu [:D] dar acestea nu au contat prea mult, pentru ca pe Cristi il lua bona dupa masa de pranz. Referitor la scoala....eli05, ati avut ghinion, imi pare rau. Eu nu stiu cine e sora Monica si nici sora sorei Monica. Vad ca la clasele I-a sant doua invatatoare "civile", mai in varsta (aici ne incadram si noi [:D]) si la clasa "A" este o sora. Din cate am auzit eu, marea "lupta" a parintilor la inscriere a fost tocmai pentru aceasta clasa A. Ingrid si Cristi 7 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

programa este aceeiasi ca la toate scolile. Ce-mi vine acum in minte... este ca niciodata cadrele didactice nu participa la vreo greva [:D] Copiii sant supravegheati mai bine si este mai civilizat decat in alte scoli... am scris eu mai sus ca sant admisi dupa discutii cu ambii parinti. La cate se intampla in alte scoli (mai ales la clasele mai mari), eu zic ca sant mai linistita stiind ca baiatul este la scoala aceasta. Am o prietena cu baiatul in clasa a 8-a acolo, si ea foarte multumita. Spunea ca baiatul avea un coleg, acu vreo 2 ani... cu ceva probleme de disciplina... au obligat parintii sa-l transfere. Ingrid si Cristi 7 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
Anul asta as vrea sa-mi inscriu si eu baiatul la scoala catolica pentru ca am inteles ca e mult mai civilizata. Am auzit insa parere pro si conta! Va rog mult, daca poate cineva sa-mi ofere informatii 'calde' as fi recunoscatoare!! Eventual care sunt invatatoarele care vor prelua clasa 0 anul acesta?! [flo] Orchis si Danut (23.07.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...