Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

retete pt cura de slabire


Recommended Posts

nu stiu unde ar putea fi locul subiectului meu, poate nu intre atatea retete culinare delicioase.. vreau sa incep o dieta, pana una alta am pe foc o supa de varza bunnaaa![:D] poate cunoasteti voi ceva retete care v au ajutat sa pierdeti cateva kg! eu as vrea sa pierd macar 5kg! 6kg ar fi ideal! va multumesc anticipat pt raspunsuri! "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Orez integral cu legume/ciuperci/masile/rosii- sau simplu pentru cine-l poate manca asa - fara ulei Legume fierte cu un pic de unt Paste integrale cu rosii, legume fierte - fara ulei Lapte, preferabil slab - cu fulgi de ovaz - nu musli din ala cu fructe care e jumatate zahar Branza slaba cu marar Ciocolata cu 80% cacao Diverse combinatii de legume- spanac cu usturoi, brocoli cu unt sau chiar un pic de cascaval Varza gatita fara carne Fasole gatita fara carne Oua fierte tari Carne preferabil peste sau pui - piept fara grasimi/piele - sau preferabil deloc. Cam astea imi vin acum in minte. As vrea sa le aplic si eu pe toate. Nu prea imi iese tot timpul, dar macar incerc [:)]. Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) [url="http://picasaweb.google.com/BazarGeneral"]BazarGeneral[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellinia multumesc mult! din cele ce ai scris mai sus,se mananca pe zile sau nu conteaza se poate si combinatie? de ex: paste integrale la pranz si legume fierte seara.. eu mi am facut supa aia de varza dar sincer prefer sa nu mananc nimic decat sa mananc toata ziua supa de varza..ma doare si stomacul de la ea[bang] "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am terminat o salata foarte-foarte gustoasa din morcov taiat subtire (la robot), tije de telina, rosii, 1-2 castraveti murati si 'maioneza' facuta dintr-un avocado + 1 lingura ulei + 1 lingura mustar. Eu am adaugat si seminte de in. Foarte sanatoasa, satioasa si gustoasa; daca pui si putin piept de pui ar fi o salata boeuf veritabila [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rall
Tocmai am terminat o salata foarte-foarte gustoasa din morcov taiat subtire (la robot), tije de telina, rosii, 1-2 castraveti murati si 'maioneza' facuta dintr-un avocado + 1 lingura ulei + 1 lingura mustar. Eu am adaugat si seminte de in. Foarte sanatoasa, satioasa si gustoasa; daca pui si putin piept de pui ar fi o salata boeuf veritabila [:D]
rall cred ca e foarte gustoasa salata ta! faci si tu regim ? si mie imi plac salatele, o sa incerc si eu salata scrisa de tine.. am lasat varza deoparte, azi nu am mancat nimic, mai devreme mi am facut peste.. maine o sa mi fac o salata , poate si piept de pui! improvizez un regim in functie de calorii, poate, poate da ceva rezultate! multumesc de reteta![flo] multumesc "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rall
Tocmai am terminat o salata foarte-foarte gustoasa din morcov taiat subtire (la robot), tije de telina, rosii, 1-2 castraveti murati si 'maioneza' facuta dintr-un avocado + 1 lingura ulei + 1 lingura mustar. Eu am adaugat si seminte de in. Foarte sanatoasa, satioasa si gustoasa; daca pui si putin piept de pui ar fi o salata boeuf veritabila [:D]
si maioneza de avocado ai amestecat-o in salata? eu am mai facut din avocado o pasta, o fructa coapta f f bine, curatata si taiata in bucati, o legatura de petersilie (patrunjel parca e pe romaneste) cativa catei de usturoi. toate mixate cu blenderul. ideala pe paine prajita sau pe felii de castravete. brunadria, cred ca in toata dieta, trebuie sa incerci sa nu mai mananci seara. sau sa mananci ceva usor, salata, iaurt degresat cu mar. ultima masa, cel tarziu la 6 seara. si miscare. plimbatul cu bicicleta, sau mers la servici (daca distanta permite) bine, cred ca stii toate astea.... ******** fasolea verde, castravetele verde, dovlecelul si mazarea in pastai sunt foarte sarace in calorii. daca imi mai amintesc ceva important, mai trec pe aici. bafta la slabit.
[url="http://picasaweb.google.com/BazarGeneral"]Bazar general pe DC[/url]
********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] [URL="http://negusdavidchristian.blogspot.com/"]Speranta si incredere pentru David[/URL] [bonjovi] _____________________M-am nascut pentru succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bb_yasmi
nu stiu daca am voie sa scriu (daca e reclama) dar daca intri pe site-ul slabute. ro vei gasi multeee retete slab caloric. eu de acolo m-am inspirat si inca ma inspir. [pup] __________________________________________________ mami x2 , de fetita cu codite si [baietel] s 25
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bb yasmi multumesc...[flo] eu am slabit 2kg intr o saptamana[pk] mi am pus in plan sa mai slabesc macar 2kg saptamana asta[olala] azi am sa mananc piept de pui si o salata[pofta] apoi am sa postesc miercuri si vineri , deci o sa mananc doar legume, sper sa mi revin la greutatea normala! o zi minunata tuturor! "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am hotarat sa fac un fel de detoxifiere si sa renunt la carne pana la Craciun. Am sa mananc totusi oua si am sa beau lapte. Brunadria, e bine ca ai reusit sa slabesti. Felicitari! La mine cam asta ar fi singura schimbare pe care as putea sa o fac, altceva nu mai am ce sa elimin - poate doar dulciurile ocazionale [:)]. Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) [url="http://picasaweb.google.com/BazarGeneral"]BazarGeneral[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellina merci.. am mai dat jos un kg saptamana trecuta, fara eforturi prea mari , am mancat peste, pui, legume ..asa dupa capul meu .. eu nu ma dau in vant dupa dulciuri! continui si eu in ritmul meu sa mai dau jos cat pot,.. deja ma simt mult mai bine in pielea mea[8D] saptamana viitoare imi voi face tot asa retete usoare , sper sa reusesc sa dau jos macar cate un kg^pe saptamana.. [pup] "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...