Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(22)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui sarrah si...vreau o parere de la voi. pe 28 am FET iar pe 4 dec ar trebui sa plecam la Milano. credeti ca ar trebui sa renunt ? dl dr a spus ca nu ar fi nicio problema daca zbor cu avionul dar... Sarrah
eu cand am ramas insarcinata cu Maya (in Caraibe), m-am plimbat cu ATV-ul si am zburat 20 de ore, deci chiar nu e nicio pb cu zborul. Plus ca, gandeste-te la fetele care fac FIV in afara tarii, o parte dintre ele se intorc cu avionul. Crede-ma pe cuvant, daca e sa fie, e oricum. Eu la sarcina pe care am pierdut-o acum 3 luni, trebuia sa merg la un targ la Frankfurt si am ezitat mult daca sa ma duc sau nu. M-am dus, sarcina am pierdut-o si am stat sa-mi reprosez ca de ce dracu'nu am stat acasa...si acum o saptamana am mai pierdut o sarcina, fara sa zbor noicaieri si fara sa fac nimic, nici colipul nu mi l-am luat in brate 2 saptamani (mare greseala!). Asa ca, parerea mea, daca e sa fie, e oricum! Bafta multa!Vin si eu la clinica in we dar inca nu stiu exact cand. Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 4 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Ingerasimi pare tare rau, iti tin pumnii sa fie ok in viitorul apropiat. Ma duc si eu la clinica vineri pe la 2. Mai este cineva? Fetelor in tratament va tin pumnii pentru un rezultat pozitiv. Rock e ok, in refacere, o las pe ea sa dea mai multe detalii. pup gasca
mutatie hetero MTFR C677T, 1 sarcina oprita in evolutie la 5-6s obtinuta prin FIV iun-2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarrah - de acord cu ingeras. Dupa cum stii la Anastasia am zburat spre Romania dupa 2 zile. Dupa 5 zile am plecat iar in Grecia si o saptamana am alergat non stop prin spitale cu tata. Iar bebelina se pare ca nu a fost dernjt. Mai mult se pare ca i-a placut [:)]. ella - imi era dor de tine. Transmite-i dragei de Rock gandurile noastre bune. Ii suntem alaturi si speram sa se refaca cat mai repede. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor, Va multumesc tuturor pentru gandurile bune[flo] Sunt acasa de sambata, dar deabia azi dupa pranz m-am simtit mai bine. Am avut caderi de calciu, dureri ingrozitoare de cap de am chemat salvarea ieri... ma rog, nu vreau sa ma vait, as vrea doar sa pot dormi fara cosmaruri. E cumplit prin ce trebuie sa treaca o femeie care dupa ce s-a chinuit si a reusit sa ramana insarcinata, e fortata sa renunte la copilasul ei. In sfarsit, dupa ce am reusit sa elimin sarcina pe cale naturala, am avut o hemoragie crunta de au trebuit sa ma chiureteze imediat caci altfel pierdeam uterul. Asta e pe scurt cosmarul care ma va urmari toata viata. Sper sa nu mai trec vreodata prin experienta asta. Ingeras, imi pare tare rau de ce ti s-a intamplat, nu mai stiu ce sa zic. Ia o pauza si dedica-te Mayei total, ea e minunea vietii tale si poate o sa se intample cand nu te astepti. Pup toate fetele care sunt in focuri acum si le tin pumnii sa fie mamici de data asta[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rock, bine ca s-a terminat ... Este cumplit intr-adevar si la un moment dat nu iti mai doresti decat sa se termine si apoi sa te ascunzi intr-un colt si sa plangi, sa plangi si iar sa plangi . Va fi si mai bine, chiar daca acum ti se pare imposibil . Foarte probabil ca ai hemoglobina mica din pricina sarcinii si a hemoragiei, de aici si durerile de cap . Trebuie da iei un medicament cu fier . [pup] "Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !... In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rock.....goldi are dreptate. Acorda-ti perioada de doliu de care ai nevoie. Si plangi, plangi, plangi.... Si eu am avut hemoragie f mare dar mi-au facut perfuzii cu Fe.Si muuulte ntibiotice. Din fericire... Este cumplit dar incet , incet durerea isi pierde din intensitate si inveti sa traiesti cu golul ramas in suflet. Te pup si iti sunt alaturi. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rock [pup] lasa-ma pe mine, ca eu m-am obisnuit; dupa ce pierzi 5 sarcini, la a 6-a e mult mai usor. Nici macar nu am reusit sa mai plang...am inceput sa iau AC, dar imi este f rau de la ele, cred ca o sa le schimb. Ella[pup] Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 4 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...