Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(22)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Iulia, priveste partea plina a paharului, eu asa am invatat sa fac [bang][:D][:D] ai 11 embrioni, faci FET cu mintea limpede si corpul relaxat. Mai nasol era daca nu aveai embrioni, dar asa, mie mi se pare minunat! dpeste cat timp iti faci FET, 3 luni? pup mult. Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 4 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ca sunteti alaturi de mine cata sa stii ca la micuta anastasia[pup] m-am gandit cand mi-au spus ca se amana ET... si asta mi-a dat sperante si m-a ajutat sa ma obisnuiesc cu ideea. Acum, ma axez pe recuperarea mea fizica pt ca de ea depinde cand voi face FET. Dr D m-a incurajat ca as avea sanse pt ianuarie. Dar ovarele mele acum au 10 cm si am acumulat mult lichid in abdomen. [grasa] E incredibil cat de repede a evoluat pt ca vineri dimineata la punctie nu aveam nimic, altfel s-ar fi vazut la ecograf. Totul a inceput la cateva ore, cu o durere in umarul drept, apoi ficatul iar eu le-am pus pe seama anesteziei. Nici cand am vorbit cu fetele la clinica nu am acordat importanta neceasara "sunt putin balonata si ma doare ficatul cand respir" pentru ca in nestiinta mea m-am gandit ca la o hiperstimulare ar trebui sa ma doara ovarele si burta si nicidecum abdomenul superior. Daca eu strigam ma doare , ma doare, sigur ma chemau sambata dimineata la clinica si mai salvam cumva situatia, dar ce sa fac daca eu rezist bine la durere [bang] Despre decizia pe care am luat-o ce sa zic, Dr D cand m-a vazut cum jeleam ca o lesinata cred ca i s-a facut mila de mine si mi-a zis ca daca eu vreau imi transfera un singur embrion dar el nu imi recomanda. Evident ca i-am urmat sfatul. Iar dr. Argyriou foarte apropiat de noi desi era prima noastra intalnire...si printre lacrimile mele de crocodil m-a facut sa rad m-a luat in brate si mi-a zis don't cry for me Argentina, nestiind cine poarta la noi numele asta [:D] Va pup pe toate si tin pumnii celorlalte fete, care stiu ca ne citesc dar nu vor sa ni se alature deocamdata; voi vreti sa veniti direct cu vestea cea buna? va asteptam [flo]... sarah iti doresc sa-ti aduca mos niculae un beta maaare maaare[pup] iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307
De ce 3 luni? Intreb si io. Catalina
pt ca asa am auzit eu...nu neaparat aici, in alte parti. Ca nu-ti fac mai devreme de 3 luni. Este pos sa fie vorba numai de FIV, nu si de FET. Am intrebat si eu! Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 4 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...