Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(22)


Recommended Posts

Am lipsit putin, dar m-am intors. Poate erati curioase [:D]. iulia -anul trecut in septembrie am inceput procedura FIV.La inceputul lunii octombrie pierdeam sarcina iar pe 30 noiembrie am avut ET-ul de la FET. m avut o revelatie in miez de noapte c eu vreau FET. Din intamplare eram exct in z21, asa ca am sunat medic la 11 noaptea, am alergat la farmacie dupa dipherelin si m-am apucat de treaba. :) Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

ingeras - la fel ca si in dec anul trecut cd am facut primul FIV la Biogenesis si a fost nereusit ! rezultatul la betaHCG primit astazi 0,1. deci, din cei trei embrioni care au rezistat la decongelare dintr un pachet de 5 embrioni de 3 zile, de 6,7 si 8 celule, calitatea A nu s-a prins niciunul ! bafta multa celorlate fete ! Sarrah
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sarrah
ingeras - la fel ca si in dec anul trecut cd am facut primul FIV la Biogenesis si a fost nereusit ! rezultatul la betaHCG primit astazi 0,1. deci, din cei trei embrioni care au rezistat la decongelare dintr un pachet de 5 embrioni de 3 zile, de 6,7 si 8 celule, calitatea A nu s-a prins niciunul ! bafta multa celorlate fete ! Sarrah
Imi para rau,sincer! Imi poti spune cit a fost pina la urma endometrul tau?Si eu ma pregatesc de FET ,dar am aceleasi probleme,nu creste decit fff greu.Ce doza de estrofem ai avut? [flo] --------------------------------------------------------------------------------- gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sarrah
endometrul a fost de 9 mm, masurat cu 3 zile inainte de FET. estrogen am luat f mult.am inceput cu 4 plasturi de climara, apoi cate 6 plasturi climara si 4 climen pe zi, pana in FET iar apoi cate 8 climen/zi. mult noroc Sarrah
Daaaa,bun endometrul.Ce o fi fost de nu s-a prins niciunul,ciudata situatie,avind in vedere si calitatea embrionilor. Multumesc mult de tot. Mai ai embrioni congelati?Nu am cuvinte,in asemenea situatii mereu ma blochez. [flo] --------------------------------------------------------------------------------- gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce nu s-au prins. am facut tot ce se putea face...o sa vb cu dr sa vedem ce parere are...mai am embrioni congelati, un pachet de 4 dar nu mai fac FET pentru ca nu mai am putere. in acesti 6 ani de incercari am "reusit" sa "acumulez" mai multe afectiuni...am bagat muuulti prea multi hormoni in mine si imi e frica sa mai continui... Sarrah
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sarrah
nu stiu de ce nu s-au prins. am facut tot ce se putea face...o sa vb cu dr sa vedem ce parere are...mai am embrioni congelati, un pachet de 4 dar nu mai fac FET pentru ca nu mai am putere. in acesti 6 ani de incercari am "reusit" sa "acumulez" mai multe afectiuni...am bagat muuulti prea multi hormoni in mine si imi e frica sa mai continui... Sarrah
Aceasi frica o am si eu legat de hormoni,mai ales ca nu-s tocmai tinerica,insa pe de alta parte nici nu as fi atit de cautata in toate partile daca nu as face fiv. Nu stiu cu ce te-ai ales,ia o apuza si voi 2 ve-ti hotari ce e mai bine in continuare.Multa,multa sanatate si de ce nu si un bebe in cele din urma[flo] --------------------------------------------------------------------------------- gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarrah, imi pare rau ca nu s-au prins! saracii omuleti de zapada, inghetati, dezghetati, of..[bang] dar, ce sa zic, eu la nici unul din cele 3 FIVuri n-am produs atat cat sa am si ce congela! a trebuit sa o iau de la capat, si de fiecare data cu doze mai mari...cred ca FETurile sint o sansa de a reincerca fara sa te injectezi cu asa de multi hormoni!... eu zic sa-ti tragi sufletul, sa te bucuri de sarbatori [cubrad]...si apoi, peste cateva luni sa mai incerci o data! doar n-o sa-i lasi acolo! cel mai bun exemplu e Catalina, care nu s-a lasat si acum se bucura de minunea ei. M-a emotionat cand am citit ce a scris o data, ca atunci cand se uita la fetita ei, i se pare ca a meritat fiecare minut din lupta asta nenorocita! [flo] Gabi+23 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...