Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(22)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Ale pai cum ce legatura are? Are toate legaturile din lume..... Nimic din ce a scris Catalina nu este neadevarat, ba din contra a punctat f corect esentialul in aceasta nenorocita lupta cu infertilitatea. Si ce am apreciat eu la ea de cand am cunoscut-o este faptul ca mereu a spus ce avea pe suflet, a fost directa si sincera mereu, chiar daca nu ne convenea la multe si ne pica cam prost. Si eu stiu ca si tu ai ceva de spus , si chiar cred ca ar fi f bine sa spui si la acest subiect, nu de alta dar poate sunt multe fete interesate sa cunoasca experienta ta in aceasta clinica. Ce pot spune eu despre experienta mea in aceasta clinica este ca desi fivul meu s-a soldat cu o nereusita, chiar nu am nimic sa le reprosez...pe bune acum chiar nu am. De ce nu am ramas gravida ....asta e o intrebare la care numai Dzeu stie sa raspunda. Daca este cineva din aceea clinica despre care as putea spune cu toata inima ca este mana lui Dumnezeu pe pamint este embriologul. Cele care l-au cunoscut stiu de ce spun asta. Este o minunatie de om, i se lumineaza fata cand vorbeste despre meseria lui, cand da vesti bune despre embrioni; incurajeaza, este cald, uman. Numai gandul ca un asa medic ar fi in stare sa faca ceva ilegal sau incorect cu embrioni cuiva este pur si simplu aberant. Plus ca vorbim despre niste medici profesionisti, cu o experienta imensa care chiar nu cred ca merita nici macare o simpla aluzie ca ar putea fi partasi la asa ceva. Experienta unui Fiv nereusit este ingrozitoare, stiu, si oricat am cauta vinovati sau am despica firul in patru nu cred ca vom gasi raspunsul. Nu facem decit sa ne inraim sufletele, sa devenim "paranoia" ...iar asta nu duce nicaieri. Si nu cred sa conteze prea tare cine este actionar sau nu, fiecare alege medicul si clinica dupa propriile criterii. Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu imi pare un loc potrivit de rezolvat anumite animozitati am sa va explic totusi cateva lucruri. nu stiu de unde atatea explicatii si atatea ridicari in slavi. nu a contestat nimeni calitatile cuiva, cu atat mai putin cele ale personalului Biogenesis - asta pentru ca toata lumea se fereste sa pronunte nume. din contra, in intalnirile cu embriologii si cu ginecologii - de care normal ca stiti cu toate - am laudat cu toata inima comportamentul si profesionalismul medicilor cu care am facut ultimul fiv. am reunoscut si recunosc ca acest medic grec, embriologul si mai ales fetele sunt extraordinare insa..... pt ca de aici a plecat problema, am dreptul sa imi pun anumite intrebari asupra unor probleme ridicate de altele de pe acest forum. si ca sa intelegeti. am primit un PM pe 26.10, pe care abia acum l-am vazut, in care eram intrebata niste chestii despre procedura mea si mai ales mi se atragea atentia asupra unor lucruri aparent in neregula. asadar a fost de datoria mea morala sa ma informez, sa intreb, sa chestionez si sa-mi rezolv dilemele. chiar daca este dupa 2 luni. NU am vorbit aici pe forum de aceste chestii tocmai pentru ca nu am vrut sa influentez unele fete care nu stiu incotro sa o apuce. asa ca am incercat din gura in gura. apropo de asta, este ffff urat din partea celor care au incercat sa ma traga de limba. nu sunt tocmai un copil si imi place chiar sa ma joc cu astfel de persoane, asa ca adriana. asadar daca au crezut 100% din ce am zis :D bafta lor. asa ca dragele mele. parerea mea este ca agitatia voastra a fost pripita si unele s-au acuzat singure. eu nu am intrebat nimic despre catalina si sincer nici nu ma intereseaza cu ce administrator e maritata sau cati bani cere pe un banner (desi stiu). pe mine ma intereseaza sa sustin fete si ele sa ma sustina pe mine. nu ma laud nici cu ceea ce fac in afara forumului si nici ce fac aici. imi place sa cred ca este bine sa fii de king maker nu the king. in fine, repet. am dreptul sa ma informez, nu am acuzat pe nimeni si nu ma intereseaza ceea ce faceti in spatele scenei. deloc. ma intereseaza doar sa fiti corecte si sa nu influentati. nici macar pozitiv. va stau la dispozitie cu orice raspuns. iar povestea mea o gasiti pe ste tot in forumurile DC, la Biogenesis sau la FIV cluj. la cerere o postez din nou. PS: mi-as dori ca niciuna dintre voi sa nu-mi fi stricat relatiile fff bune pe care le am cu cei de la clinica. SUBLINIEZ!!! ii iubesc pe acei oameni dar e dreptul meu sa ma informez. PS2:ma astept sa ma banati, asa ca va doresc tuturor sa deveniti mame, asa cum imi doresc si eu, iar cele care deja au puiuti, sai creasca in liniste. Sarbatori fericite! Doamne ajuta! http://tt.lilypie.com/cIOAp2.png [copil] Ale
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce te priveste Ale, nu te-a acuzat nimeni. Este normal sa ai intrebari, suspiciuni. Doar ca este mult mai frumos asa. Sa le spui clar, la vedere, sa stim si noi ce avem de facut. Noi, pacientele. Despre PM-urile astea binevoitoare nu vreau sa discut.Sunt satula de intrigi forumiste. Se pare ca apar periodic.In ritm alert. Aniversar. La un an. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai asta spuneam eu, ca ai dreptul sa spui ce crezi tu de cuvinta aici, sa te informezi si sa procedezi cum e corect; mai ales cand e vorba de sanatatea si de corpul tau. Cred ca e bine sa scriem aici si de bine si de rau, experienta fiecareia dintre noi conteaza,dar toate alegem dupa judecata proprie; asa ca relax scrie tu ce stii si ce simti, ca fiecare va alege dupa propria judecata. Nu oi fi tu the king maker chiar pt toate fetele de aici..... Ar fi bine sa iti masori cuvintele, eu ti-am vorbit frumos si nu te-am judecat, ba din contra am avut bunavointa sa iti raspund la niste intrebari, tu ai vrut sa vorbesti cu mine, si nu eu cu tine. Asa ca joaca-te tu cu cine vrei ( asta spune multe despre tine, oare cam cu cite fete te-ai jucat tu ieri pe pm ca sa afli ce te interesa) Si daca tot ii iubesti asa mult pe cei de la clinica nu crezi ca cel mai corect ar fi fost sa te interesezi chiar la ei...oare nu? Sunt convinsa ca ti-ar fi raspuns cu mare drag la toate intrebarile, si cine stie gaseai si raspunsul tau. Si cine s-a acuzat de ce ...asta imi scapa iar... Si nu am vazut sa fie pe aici vreun king atotputernic, si nici detalii din viata scenica a nimanui...dar astea deja sunt aberatii...asa ca fara comentarii Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor pe mine m-ati pierdut!!! Imi vine sa-mi dau palme. Dar problema mea cea mare e tot ca vreau un copil si probabil ca tot aici voi cauta suport. Mai am incredere sa ma destainui aici dupa cate se intampla? Probabil ca nu.... o zi buna
mutatie hetero MTFR C677T, 1 sarcina oprita in evolutie la 5-6s obtinuta prin FIV iun-2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...