Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Grecia - Un An Nou Fericit! (4)


Recommended Posts

Of, Carmaw, ce situatie imposibila. Tu aia care a patimit si tot tu aia care trebuie sa platesti. Probabil ca trebuie sa gasesti un avocat serios ca singura mori cu dreptatea de gat. Probabil ca si in Ro poti sa cotizezi la sanatate, dar nu stiu care ar fi minimum ca sa beneficiezi de spitalizare gratuita. O asigurare privata? Sau e mult prea tarziu pentru asta? Eu pentru copil platesc Interamerican 600 euro pe an si nu ma doare capul. In Ro am inteles ca sunt mai ieftine. Oricum, Moro te-a sfatuit bine. Legea junglei de aici te poate ajuta si sa te fofilezi. As vrea tare mult sa te ajut. Din pacate, numai gandurile mele bune pot sa ti le ofer [pup] Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[quote]citat din mesajul lui anouk3
Of, Carmaw, ce situatie imposibila. Tu aia care a patimit si tot tu aia care trebuie sa platesti. Probabil ca trebuie sa gasesti un avocat serios ca singura mori cu dreptatea de gat. Probabil ca si in Ro poti sa cotizezi la sanatate, dar nu stiu care ar fi minimum ca sa beneficiezi de spitalizare gratuita. O asigurare privata? Sau e mult prea tarziu pentru asta? Eu pentru copil platesc Interamerican 600 euro pe an si nu ma doare capul. In Ro am inteles ca sunt mai ieftine. Oricum, Moro te-a sfatuit bine. Legea junglei de aici te poate ajuta si sa te fofilezi. As vrea tare mult sa te ajut. Din pacate, numai gandurile mele bune pot sa ti le ofer [pup] --------------------------------------------------------------------- sarut mina!! vorba ta buna imi merge la suflet! Ai grija de tine si de cei care te pretuiesc! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,ce faceti?ieri m-am tot tinut sa scriu si m-am luat cu altceva,pana n-am mai scris[alcool].anouk3,iti dau eu o cafea mareee,sa te trezesti[pup].
carmaw,nasol cu asigurarile astea,sper sa reusesti sa-ti faci dreptate[pk]
mai si eu tot asigurare ika am,de obicei daca faci analize,sau nasti,platesti apoi mergi la ika si iti recuperezi bani,pe baza facturii,iti opresc tv-aul.
theo,la multi ani lui stelios,sa fie un bebe cuminte si sanatos.cum ati petrecut?
deci la noi e cald,bate vantul,dar e vant cald,azi am afcut curat,mancare mai am de ieri(ciorba pui+ostropel pui)
am zis ca azi fac crema de zahar ars,dar am uitat sa iau lapte[bang].
moro_k,ai inceput pregatirile de placare?!deci soata mea se schimba de pe o zi pe alta,ba plecam ba nu[:(!][:(!],sper ca pana pe 10 dec sa se hotarasca,ca de nu ma apuc sa decorez casa,brad etc
o zi buna fetelor[pup][flo]!!! Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor,pe unde umblati?!va trec absente la cafelutza[mai]la noi e cald dar innorat,asa ma enerveaza timpul asta,imi da o stare nasoala.azi fac o fasole cu afumatura.fete sa vedeti pe ce dam noi banii in prag de sarbatori,sotul trebuie sa-si bage urgent 60 de ensime,a lucrat la unul in vara,a pus gresie,a zugravit etc,si ala ia zis ca-i baga ensimele dupa ce face nunta(a facut-o in iulie),se duce sotul sapt trecuta la ika si de unde ca nu are decat vreo 15,asa ca trebuie sa bage urgent,pt ca altfel nici asigurati nu suntem[bang],la sunat pe ala si ia zis ca sa vada ce face ca el ar fi vrut sa i le bage dupa sarbatori..asa ca trebuie sa dam vreo 1000 si ceva de euro pe ensime[bang]
deci deaia nu cred ca vom pleca de sarbatori,desi eu sper ca plec...[:D]
pupici la toata lumea[pup][flo] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna dimineata si din Skiathos! O saptamana buna sa aveti [flo] Si pe aici e innorat, dar bate vant din sud (tare tare) si e cald de mori. In curand cred ca apare si nisipul din Africa. Ce nasol, Alex, cu ensima [:(] Sper sa se rezolve ca 1000 de euroi nu-s de colo sa-i dati din buzunar. Voi daca mergeti acum in Romania mergeti doar sa faceti sarbatorile sau ramaneti de tot? Si mai vroiam sa te intreb: Bya cum se descurca cu romana si greaca? Stiu ca am mai intrebat pe aici, dar inca sunt stresata sa nu-l zapacesc cu 2 limbi. Theo, Moro, Vicky, voi in ce limba vorbiti la copilasi? Alinuff, tu cum esti? Greturi, ceva stari nasoale? Sunt fericita ca Nicolas sta in fundulet cateva minute, se rasuceste pe toate partile si 'vorbeste' mereu. Acum fac upload la niste filmulete ca e super comic. [pup] Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza anouk3,pai eu i vb byei romana,dar afara mai zic si in greaca,mai ales ca na se mai joaca cu copii.mie imi da impresia ca intelege si una si alta,zice cuvinte si in greaca si in romana[:D]nu ramanem in tara,ei visa sotul dar slabe sperante[nani].1000 de euro sunt bani,noi facem si nunta in august si iti dai seama ca ne trebuiesc o groaza de bani,asa ca vom vedea,speranta moare ultima[flo].[pup]lui niko pt performante[pup][flo][pk] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa pun niste pozici si filmulete. Deci Bya nu se zapaceste cu 2 limbi. Deci sa raman pe pozitie si sa-i vorbesc in continuare romana. Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Nicolas%20Nov%202010/"]Nicolas in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] ce ma inerveaza computerul acesta imi sa [(pc] asa de greu merge,cred ca ceva virusi tre sa fie!!!! noi suntem bolnavi!!! copil cu febra si mama mucoasa!!!! [alcool] da las ca trece!!!! si noi ceva virusi avem!!!![:D] si cam greu ne miscam [:D] si acum sta lipit de mine si vrea atentie!!!! si numai cand ma uit la el si il pisc usor de nas,moare in hohote [pk][pk][pk] carmaw sper ca deja ai rezolvat problema cu asigurarea!!! eu aici am asigurarea sotului IKA dar alta asigurare nimeni nu-mi da, am HCV!!! noroc ca facusem o asigurare la efniki innainte de a afla de hepatita!!! ca acum nimeni nu da nimic [bang] anouk iti sunt datoare cu un raspuns: radacina de telina ii io dau pasata in supita,stiu ca are multe vitamine si plus da un gust mmmmmm!!! acum de cateva zile ii fac toate legumele la abur invlusiv si telina si rosii pun si mazare!! si asa bun iese [pofta] ii mai fac la aburi si biftekakia de pui si tot asa de bune ies [pofta] adaug un pic de apa si le pasez si gata papika gustoasa!!!! aaaaa si multumesc tuturor de sustinere,asa-i cu socrii care nu te plac!!!! [pup][pup][pup] incerc sa rezist adica incerc sa-i ignor!!!! noi vorbim la copil in 3 limbi!!! adica eu ii vorbesc romana si numai romana,sotul ii vorbeste engleza si numai!!!! si ceilati de aici in greaca!!!! deci cel mai important e sai vorbesti copilului in aceeasi limba,sa nu incurce limbile,sa poata face diferente dintre ele!!!poate copilul nu va sti ca sunt limbi diferita de la inceput dar el sigur va putea asociaza limba roamana cu mine si cu tacasu engleza!!!! nu spun si eu mai spun ceva in engleza dar foarte putin sa nu-l incurc!! si da v-a vorbi mult mai tarziu decat copii ce li se vorbesc doar intro limba!!!!! as vrea si eu PM cu parola de la mail comun!! sa vad si eu pozici cu voi!! poate daca ma lasa piticu am sa pun si eu niste pozici!!!!! [pup][pup][pup][pup][pup] I would never look back on life and say "what if" because any path that doesn't include my son just doesn't make any sense!![copil] [mamica] de [copil] Dionisios-Ionas 03.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele E ca naiba aveam bilete pt ferry miine este greva pina joi....si nici atunci nu avem nici o garantie Nu nu am rezolvat nimic trebuie sa am asig in Ro la casa nationala a asig de sanatate si imi trebuie o pila...ouff voi cunostati pe cineva??? Vivi succes si calm ! Miha tu o sa ajungi in Ro inaintea mea.... La naiba! pupici la grecoaice![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...