Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Grecia - Un An Nou Fericit! (4)


Recommended Posts

neatza fetelor,haideti la o cafelutza[:)]pe unde umblati?
carmaw,nasol cu greva,sper sa reusiti sa plecati[flo]
anouk3,cum a dormit nikolas?
theo,moro_k,celelalte fete,pe unde sunteti??
la multi ani celor care azi isi serbeaza ziua onomastica,multa sanatate si fericire!!![pup][flo] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

BUna dimineata! Dam cafea [cafea] Multumesc, Vicky, de raspunsuri. I-am bagat deja telina, dar frunze ca d-astea avem in gradina. Radacina nu creste mare, ramane cat o ridiche, asa ca ne rezumam la frunze care sunt la fel de gustoase (eu sunt mare fan telina). Iar cu limbile vorbite, ii vorbesc romana cat suntem numai noi doi acasa, iar cand e si altcineva cu noi, bagam greaca. Stiu ca o sa vorbeasca mai tarziu, dar sper sa rezist. Speram sa treaca mucii si fonfaiala cat mai repede [flo]! Carmaw, imi pare rau ca n-ai reusit sa rezolvi cu asigurarea. Poate o data ajunsa in Romania gasesti pe cineva acolo sa te ajute. Banul deschide multe usi [:D] Asa am auzit si eu ca baga armata sa sparga greva, dar acum fac greva si televiziunile si habar n-am ce se intampla. La noi e nasol ca n-avem lapte, n-avem nimic proaspat. Totul vine cu vapoarele. Alex, multam de cafea [pup] Nicolas s-a trezit aseara prima data la 2.30 [olala] Adica aproape 6 ore legate! Vai, de-ar fi un inceput.. Mi-e si frica sa sper.. Pup toate fetele si nu in ultimul rand LA MULTI ANI tuturor Andreelor si Andreilor!![flo] Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Nicolas%20Nov%202010/"]Nicolas in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anouk3 Carmaw, imi pare rau ca n-ai reusit sa rezolvi cu asigurarea. Poate o data ajunsa in Romania gasesti pe cineva acolo sa te ajute. Banul deschide multe usi [:D] Asa am auzit si eu ca baga armata sa sparga greva, dar acum fac greva si televiziunile si habar n-am ce se intampla. La noi e nasol ca n-avem lapte, n-avem nimic proaspat. Totul vine cu vapoarele
ouff ultimele vesti Plecam da dar f tirziu spre 12 noaptea...asta face ca tot planul e dat peste cap E rau fetele intram intr o criza grea de tot...altadata izbucnea un razboi...ma gindesc la voi ca sunteti micute si aveti si pruncei... Nu stiu ce se va intimpla....oricum cred ca visul EUROPEAN va trece repede... Si Portugalia si Italia si Spania o duc naspa....apoi ce sa mai zic de Europa de E in frunte cu Romanica... Vremurile sunt gri dar speranta moare ultima poate vin ailienii si ne scot'din sistem'...[bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata![flo] Multumim frumos de urari tuturor, n-am mai apucat sa intram la timp sa va multumim si sa va oferim o felie de [url="http://1.bp.blogspot.com/_dhEnHrZ89zU/TOlS2jhKUKI/AAAAAAAAACM/jcIHbevIdn8/s1600/IMG_4687.JPG"]tort[/url], dar o face acum.[:I] [s]LA MULTI ANI ANDREEA SI ANDREI![s] Mamitza_alex, nasol cu ensimele astea. Uf, sper sa rezolvati fara sa dati bani de la voi. Ce mai face Bya?[pup] P.S. Sa imi dai data ta de nastere s-o trec in listuta.[flo] Anouk3, eu ii vorbeam lui Stelios numai in greaca, pana mi-am reconsiderat atitudinea si acum ii mai vb si in romana. Sper sa ma tina si sa-i vb numai in romana. Greaca o sa auda de la restul lumii.[:D] Bravo Nick, ca ai dormit mult, s-o tii tot asa.[pk] Vi4i, multa sanatate tie si bebelui Dionisios.[flo] Ai PM. [flo] Sa-mi dai si tu data ta de nastere sa te trec in listuta.[pup] Carmaw, uf, nasol cu greva, sper sa reusiti sa plecati asa cum v-ati propus. Ref. la asigurare, nu cunosc pe nimeni din pacate in Ro acolo unde ai tu nevoie. Of, prin cate ai trecut si tot tu mai ai de tras acum. Multa putere si multa, multa sanatate iti doresc.[flo] Alinuff, bine ai venit![flo] Sa ne mai scrii, aici vei gasi intotdeauna un sfat si o vorba buna la nevoie.[grup] Sa ne dai si datele tale sa te trecem in listuta (data nasterii tale, nr de sapt, DPN). Moro_K, succes la pregatiri. Cand plecati in Ro? [pup] Pupici.[pup][flo] Theodora mami de [baietel] Stelios 09.06.2010 [url="http://lb1f.lilypie.com/CVZgp3.png"]BEBE STELIOS[/url] [url="http://retete-grecesti.blogspot.com/"]DE'ALE GURII[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamitza_alex deci sunt nascuta pe 4.05.1987]
Ce tinerica esti.. Si ai deja o fetita maricica.. Eu la varsta ta visam cai verzi pe pereti. In nici un caz maritat si sub nici o forma facut copii. Pofta de copii m-a apucat dupa 30 de ani. Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Nicolas%20Nov%202010/"]Nicolas in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prezent ...sunt si eu p-aici... va citesc....eu ieri am avut smotru asa de sarbatori[:D] pt ca dc plecam sapt viit...si venim inainte de sarbatori sa fie curata casa....geamuri storuri...vitrine(1 data pe an[alcool] ) si ieri seara eram rupta...acum seara o tai cu rezultatele analizelor la medic....ufff....tot programari seara tarziu fac astia p-aici.... pt Theo acum 2 ani de ziua Ro s-a facut spectacol aici in salonic la un teatru...si anu asta pt ca sunt aici voiam sa merg si eu deci sunat azi la consulat si bah cica-i criza...fara spectacol...dar se face slujba in Polihni la biserica Sf Pantelimon ...tedeum si dp reuniune fiecare cu ce are cica....hmmm...dap asta am aflat...in cazul in care vrei sa mergi[flo] eu nu stiu poate merg la slujba....dc ma trezesc[:D] Carmaw sper sa reuseti sa pleci :))) tu prima si sa ajungi tu prima:))[pup] legat de vbitul in romana/greaca...uite ALDEBARAN ne spunea acum ceva timp ca e super ok Aris baiatul ei vbeste si romana si greaca si nu le incurca....la 5 anisori deci totul ok :)...doar ca se prea poate sa vbeasca ma tarziu "plodul"[:)] si eu cand va fi sa fie sa am copil/ii vreau sa vbesc in romana iar sotul greaca,iar pana la 3 limbi e ok le invata copilul fara sa le incurce :) Si sa nu uit : La multi ani Andreelor si Andreilor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La MULTI ANI TUTUROR ROMANILOR DE PRETUTINDENI[RO][RO][s][s]!!!!fetelor,haideti la cafelutza,eu m-am trezit ca ma "taia"o durere de spate[:-/]fetelor drum bun,sa ajungeti cu bine.moro_k,nu faci sarbatorile in tara?
anouk3,am fost si sunt mai rapida[:D],sunt impreuna cu sotul meu de cand aveam 15 ani[pk],avem ceva vechime,iar pe la 18 ani si...ne-am casatorit,dragoste mare[m-a]
mi-a dat o prietena un bradut,ca ea si-a luat altul mai mare,eu l-am dus in tara pe al nostru.aseara mai mult de gura Byei,l-am montat si am pus 2 panglici pe el,am zis ca iau azi 2 seturi de globuri sa fie,iar fimea nu mai poate de fericire[:D]
fetele,greci au mos nicolae cum e la noi???
[pup]la toata lumea!!! Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si la multi ani, romancutzelor! Moro, spor la pregatiri si la curatenie. Eu nu apuc. O sa fac cat pot ca nu am timp decat seara dupa 8-9 cand se culca Printul Mostenitor. Alex, la 18 ani te-ai casatorit? [wow] Ce fata harnica. Eu eram copila tare la 18 ani. (Nu ca acum as fi mai luminata..[:D]) Grecii nu au Mos Nicolae, dar eu vreau sa pastrez traditia asta, mai ales ca e si ziua de nume a lui Nicolas. Mai demult imi povestea sotul meu ca primeau cadouri la 1 ianuarie de Sf. Vasile, ca tot vine Mos Vasile la ei. Dar acum s-au modernizat si ei, vine Mos Vasile de Craciun. Sper sa fie reusit Carmaw sa plece ca habar n-am ce s-a intamplat cu vapoarele. [pup] si revin. Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Nicolas%20Nov%202010/"]Nicolas in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...