Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Grecia - Un An Nou Fericit! (4)


Recommended Posts

buna fetelor,ce faceti?[pup]noi am fost afara,am luat 2 seturi de globulete,o instalatie,l-am impodobit,bya e super incantata de "badu"=bradu,de "posu"=mos craciun[:D].eu pastrez traditia cu mos nicolae,zilele astea mergem sa-i luam Byei un cadou din jumbo[:D].de cand o avem i-am luat cadouri de mos nicolae si craciun[aho][pegeam],hainute,jucarii,acum bagam si ceva dulciuri[:)]iar pana sa o avem pe ea,ne faceam noi doi cadouri,ne facem si acum[:D].
imi zisese mie o tipa ca grecii de m,nicolae,isi fac cadou niste papusoaie asa mai urate care indeparteaza spiritele rele(ceva de genu[:D]).
anouk3,bine ca s-au modernizat si ei cu mos craciun,dar trebuie sa-i schimbe si numele,in toata lumea mosul vine in ajunul craciunului,numai la ei vine de anul nou....[:-@]
pupici la toata lumea..am limbarita azi[:D][:D][flo] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neatza fetelor,pe unde umblati?va trec absente pe toate[:D].haideti la o cafelutza.m-am trezit cu o durere de cap[bang].am pus sa fac o ciorba de perisoare+ardei umpluti si poate fac si niste dovlecei pane[:D].ieri i-am luat cadou byei de mos nicolae,azi ma duc sa-i iau o orga[:)]pupici la toata lumea,va astept la cafelutza[pup][flo] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi! Abia acum a adormit un baietel si stau si eu la cafea. Ce frumos, Alex, ca ai impodobit pomul.. Bya isi dorea o orga sau asta ai presupus ca i-ar placea? Nicolas nu si-a exprimat inca vreo dorinta clara. Banuiesc ca e de acord cu tot ce ii propun ca zice mereu "da-da". Am cumparat ieri niste placintele cu branza din Carrefour care au iesit, spre surprinderea mea, foarte bune. Pe aici e o adevarata blasfemie sa faci placinta cu foi de-a gata. Nuuuu.. se face foaia de manuta! O tampenie. Sta soacra-mea la 77 de ani si face ditamai foile si apoi coace placinta pentru toate rubedeniile. Dup-aia se mira de ce face tensiune 20. Dupa Mos Nicolae am zis ca fac si eu bradul. Pun poze sa vedeti. O zi minunata! [pup] Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Nicolas%20Nov%202010/"]Nicolas in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anouk3,byei i plac toate jucariile care le vede la reclame pe canalele de desene,unele imi fura ochii si mie[:D].inca nu spune clar ce ar vrea,dar am vazut ca mereu imi arata ia-ia(asa zice ea la orice scoate sunete muzicale[:D]),asa ca i iau una dar nu f. scumpa ca sa nu ma oftic cand va zace alaturi de celelalte jucarii[:D].bey mie nu-mi ies foile nici in ruptul capului,asa ca iau deala din market[:D]
pupici[pup] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am AJUNS si va pup pe toate fetele Aici e frig si ceata ,acum sunt in buc_mama nu i prea bine si duminica plecam spre Campina Mai revin in buc pe 7 ca eu trebuie sa la fac pe toate Va pup mult pe toate si daca aveti nevoie de un hotel in BG sa mi zice ti caci cunosc(....SA NU MINCATI IN BG este infernul...am comandat peste mi au adus pui recompus si fiert, am cerut doua salare proasptete nu au adus nici una.....DAR HOTELUL SUPERB) Miha ma gindesc la tine conduceti incet la bulgari_[pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata![flo] Poftiti la [url="http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/1/4728/2707126/1/cafea-dailymail.jpg?width=400"]cafea[/url]! [url="http://www.fantzi.ro/images/gallery/buchet%20trandafiri%20bordo,flori%20de%20hortensie%20alba%20,aspidistra..jpg"]LA MULTI ANI[/url]! [s]NICK de ANOUK3[s] [s]NIBI NIKI[s] N-am mai scris de mult, scuze.[iartama] Anouk3, da, nici mie nu imi statea gandul la copii la 20 si de ani. Eu am pastrat traditia cu Mos Nicolae, ne-a adus un scaunel de masa, o voi pastra si pe cea cu Mos Craciun pe 25 decembrie si Mos Vasile pe 1 ianuarie.[:D] Ha, ha, ai fost atre cu foile de placinta si cu soacra-ta. Si soacra-mea face foi, insa noua nurorilor ne zice sa nu faceti ca mine, eu fac asa ca asa m-am obisnuit dar acum ca exista foi la supermarket sa luati de acolo.[pk] Moro_K, daca stiam ne organizam si noi mai din timp cu ziua de 1 dec si ne si vedeam cu ocazia asta. Insa, nu-i nimic, la anul, poate n-o mai fi nici criza.[:D] Pai, hai mai intra si pe la noi inainte sa pleci.[pup] Carmaw, ce bine ca ati ajuns cu bine in Ro. Sedere placuta![flo] Mamitza_alex, ce frumos ca ai impodobit bradul, eu m-am strofocat in week-end-ul asta sa-l fac si n-am reusit, sper saptamana asta sa-l fac. I-au placut cadourile Byei? De orga ce-a zis? Noi suntem bine, cu diversificarea merge struna, papa Stelios cu o pofta mama-mama. Ieri ma fost si la primul party din viata lui, la un loc de joaca pentru copii, insa el era cel mai mic (da si cel mai frumos[:D]), l-am imbracat in costumul de Mos Craciun pe care i l-am luat, o sa va pun poze pe mail-ul comun, of, saracutul, ce s-a mai uitat cu jind la copii, s-ar fi jucat si alergat si el pe-acolo cu ei, in orice caz, i-a placut f mult.[olala] Va pupam si va dorim o zi buna.[pup][flo] Theodora mami de [baietel] Stelios 09.06.2010 [url="http://lb1f.lilypie.com/CVZgp3.png"]BEBE STELIOS[/url] [url="http://retete-grecesti.blogspot.com/"]DE'ALE GURII[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani niko-anouk3,sa cresti mare si sanatos[s][s].[pup]
vai aseara i-am pus cadoul byei in ghetute,cand sa trezit si le-a vazut,se uita foarte uimita la ele[:D],acum e in brate cu mickey si orga[:D].
la noi sa racit vremea de ieri,dar cica se va incalzi inapoi,ca toata iarna va fi cald[:)]
noi ne tot uitam la oferte de revelion,au gasit niste neamuri pt rev 3 zile la moeciu,250 de lei de pers pe zi,mie mi se pare cam mult,voi ce ziceti?!
pupici la toata lumea,o zi buna!!![pup][flo] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca n-am mai intrat, dar am tot avut musafiri. NU v-am uitat! Va multumim din suflet de urari!! [pup] Il pun la nani pe Nicolas si revin. Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Nicolas%20Nov%202010/"]Nicolas in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi! O sa mai iau o pauza cu calculatorul ca vreau sa ma bag la o curatenie cat de cat generala. Pana una alta.. Carmaw, sper ca esti bine si mama ta e sanatoasa. Alex, voi in care faza sunteti: plecati sau nu in Ro? Ce frumos ca i-au placut cadourile Byei! Iar cu plecatul de Rev, la Moeciu e tare frumos, iar daca ninge e de vis.Dar 250 lei de persoana pe zi mi se pare si mie cam mult. Mai bine iti gasesti ceva mai ieftin prin Brasov si te plimbi prin toata zona cu masina. Theo, felicitari lui Stelios pentru prima lui petrecere! Baga poze. Cred ca esti ssuper fericita ca mananca. Ti-am mai zis eu ca ai bebele ideal: doarme, mananca, e cuminte.. Ce mai, esti super norocoasa! Moro, mai esti prin zona sau ai aterizat in patria-mama? Noi suntem la capitolul 'maraiala'. Iar. Din nou. Inca o data. De data asta insa, cu motiv. Are gingia de sus umflata rau, iar incisivii de sus stau sa plezneasca. Oricum vorbeste muuuult in limba lui, ii plac foarte tare copiii si le tot 'povesteste'. Intr-un cuvant, politician il fac: vorbeste apasat si da din maini. Eu de vreo 2 zile iar am ameteli foarte nasoale, desi iau fier in fiecare zi si mananc cum trebuie. Nu trec nici cu cafea, nici cu apa multa, cu nimic! Asa ca azi am aterizat la analize si maine vedem ce misuna prin sangele meu. Va pupic dulce pe toate si pe toti picii si mai intru cand pot. offf, sa termin o data cu curatenia.. [pup] Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Nicolas%20Nov%202010/"]Nicolas in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...