Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Grecia - Un An Nou Fericit! (4)


Recommended Posts

Larisa, Alma, si eu mi-am facut o gramada de probleme cum sa fac sa invete Nicolas romaneste (asta pe viitor, ca-i inca la tzatza [:)]). Si m-am stresat si m-am stresat, ba-i vorbeam romaneste cand eram numai noi doi, ba o dadeam pe greaca cand venea taica-su sau vreun alt musafir. Am tot citit referitor la familii bilingve si se zice, asa cum ai zis si tu Alma, ca trebuie sa fie parintele constant cu limba pe care o vorbeste copilului altfel nu faci altceva decat sa bulversezi copilul. Si iar m-am stresat si m-am angoasat ca nu reusesc sa-i vorbesc numai in romana, asa ca pana la urma am zis ca ii vorbesc numai in greaca si basta! Eu o sa merg si la munca pe vara, deci nu o sa stau numai eu cu el. Decat sa-l zapacesc, mai bine ii parlesc numai ellhnika. Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Nicolas%20Nov%202010/"]Nicolas in actiune[/url], [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Decembrie%202010/"]Pozici proaspete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelore faceti?eu am pus sa fac salata de beaof si piftii de pasare,mai fac un tort,o ciorba cu carne de gaina,cheftelute si am mai cumparat cateva fursecuri[:D]
dimitra,ma bucur ca bebe doarme mai bine[pup],
anouk3,vorbestei cum crezi tu ca e mai bine,eu una rar imi ies si cuvinte grecesti,dar sunt sigura ca va invata la gradi,nu-mi fac probleme[pup]
fetelor,va dorec un an mai bun,plin de realizari,multa sanatate si fericire!!!![pup][pup][flo] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va urez si eu La multi ani! Xronia polla! Un an nou cu bucurii si realizari si multa iubire si pace! Eu la menu nu stiu inca ce-o sa fac, stiu sigur ca Vasilopita, carnati cu salata si pure, si sper sa-mi mai vina idei maine. Dar suntem deja ghiftuiti dupa sarmale si salate cu maioneza, de aia n-am idei. Alma & [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alpe_21/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]Eleni Maria[/url] (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut pozele tale, Alex. Ce familie frumoasa sunteti! Iar Bya este o dulceata cu carliontii ei si cu zambetul ala de milioane! N-am reusit sa-mi dau seama cu cine seamana. Eu am mai pus poze la semnatura, iar la mine e clar ca NU seamana cu mine. M-a si oprit o tanti pe strada in Atena si-mi zice.. "vai, doamna.." (apreciez apelativul 'doamna'.. [bang]). M-am si speriat, nu stiam ce vrea sa zica. "Imi pare rau sa va spun ca nu va seamana deloc." Hmmm.. da, stiu. Multumesc de info. [:D] Revin ca s-a trezit putza. Pup Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010) [url="http://s1043.photobucket.com/albums/b437/anouk3/Craciun%202010/"]Pozici de Craciun[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor,haideti la o cafelutza[cafea].eu m-am trezit pe la 8,n-am somn[nani],am pus sa fac ciorba,cand se trezeste bya,fac si tortul,apoi putin smotru si cam atat.[papica]
anouk3,stai linistita cu cat creste cu atat se schimba.[pup]e leit tati(am vazut pozele[:D])si voi sunteti niste scumpi,iar niko in costumas de mos e mortal[pup].noi aseara am mers la niste greci,si ziceau ca bya seamana numai cu mine,altii zic invers,ei asta e[alcool]
almy,un an nou fericit si spor la treaba azi[pup]
theo,moro_k,pe unde sunteti?
pupici la toata lumea,spor la bucatarit si un an nou fericit!!!!![pegeam][cheers] Maria-Bianca.3.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce mai faceti?pup toate fetele[pup] noi am petrecut acasa,si pt ca nu am iesit,nu prea am simtit ca sunt sarbatori,dar asta este anul asta nu aveam alta solutie[bang] in rest bine,cu copii,bebe inca mai tipa noaptea,hai ca aberez si iar ma apuca depresia.... nu prea am ce sa va povestesc,asa ca astept sa-mi spuneti voi cum a fost[:)] va pup si sa auzim numai de bine[pup][flo] LARISA[mamica]de[zana]DIMITRA(2.02.2007) SI [bebic] (18.11.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...